Malārija

Vispārējā informācija par šo slimību

 Pacienti ar malāriju

Malārija, zināms arī mums ar nosaukumu "purva drudzis" - akūta infekcijas slimība, kas tiek pārraidīts ar odu kodieniem ģints malārijas odi. Malārija ir izplatīta teritorijās ar siltā un mitrā klimatā, kur gada vidējā temperatūra nav mazāka par 16 grādiem C. mērenā zonās, malārija ir ļoti reti, un polārajos reģionos nav konstatēti gadījumi infekciju.

Ja diagnoze malārijas simptomiem norāda CNS. Pacientiem novēroja bouts drebuļi, sviedriem un augstu ķermeņa temperatūru. Ja neārstē, slimība strauji progresē, un bieži vien ir letāla. Šīs infekcijas briesmas saka vismaz to, ka tas ir galvenais nāves cēlonis ir darba iedzīvotāju tropu un subtropu klimatā.

Šobrīd gadījumi malārijas regulāri tiek svinēti Meksikā, Amazon, daudzās Āfrikas, Vidusjūras un Sarkanās jūras, Indijas un Dienvidaustrumu Āzijā. Austrumeiropā, malārija parazīts ir konstatēts Ukrainā un Balkānos.

Kas izraisa malāriju?

Malārija sāk attīstīties kā rezultātā darbības mazākajiem organismu - parazīti. Par lielāko kontinentos, ir trīs veidu šiem parazītiem - Plasmodium vivax, P. falciparum un P. Malariae. Ceturtais veids - P. ovale - tika atrasts tikai Āfrikā, un pat tad ne visos reģionos. Malārija ietekmē ne tikai cilvēkus, bet arī pērtiķiem, rāpuļi un putni. No dzīvniekiem uz cilvēkiem slimība nav pagājis, tomēr atsevišķi gadījumi ir reģistrēti tad, kad ķermenis cilvēku inficēšanās izpaužas saskarsmē ar slimiem pērtiķiem.

Kā ir malārija?

Malārija iekļūst organismā caur BITE pārvadātājam - moskītu malārijas odi. Tas bojā ādu un ievada to Plasmodium asinīs. Tālāk, parazīti ceļot uz aknām, ietekmē sarkano asins šūnu un būtiskās sistēmās. Ja inficēto moskītu kodienu cilvēku atkal, daļa no plazmīdas pārvietoties organismā jaunajiem medijiem. Tādējādi atkārtota sarežģīts dzīves ciklu šīs radības.

Malārija - simptomi

Raksturīgie simptomi malārija ir akūta drudža lēkmes. Tie rodas dažu dienu laikā, tad aizstāt ar termiņu afebrile. Ja ārstēšana netiek veikta, vai malārija nebija pietiekami, nākamajos divos vai trijos mēnešos, drudzis var notikt atkal.

Pirmie simptomi malārijas atrodami 2-6 nedēļu laikā pēc inficēšanās. Pacienti sūdzas par:

  • drebuļi;
  • Galvassāpes;
  • vājums;
  • pārkāpumi krēsla;
  • smagas svīšana;
  • slāpes.

Par raksturīgas malārijas ciklisko uzbrukumiem simptomiem. Drebuļi aizstāts ar siltumu, un tad nāk posms svīšana, kas atkal aizstāj ar drebuļiem. Auksta nelabi no 10 minūtēm līdz 2-3 stundām. Šajā laika posmā, viņu āda bāla, pārklāta ar raupja un kļūst cianotiskas toni. Dažreiz malārija pavada smagu vemšanu un delīriju. Karstumā āda laikā kļūst sausa un karsta. Bez tam, pacientiem ir tahikardija un augsta ķermeņa temperatūra (līdz 40 grādiem vai augstāka). Dažas stundas vēlāk siltums aizstāj svīšanas un temperatūras kritums uz normālajām vērtībām. Labi stabilizē, bet joprojām ir kopēja vājums, kas saglabājas līdz nākamajai uzbrukumu vilni.

Malārijas ārstēšanai

 Gada vērmeles ekstrakts ir efektīvs malārijas ārstēšanai

Mūsdienu medicīnā, lieto dažādus medikamentus, kas var samazināt simptomu smagumu vai uzreiz nogalināt malārijas parazītiem. Ja pareiza attieksme pret malāriju piešķirts nerada nekādu īpašu risku. Vienīgā problēma ir tā, ka jaunattīstības valstis saņem pienācīgu medicīnisko aprūpi, ir ļoti grūti, un bieži vien pacients ir lemts regulāras bouts drudzis, kas beidzas agonizing nāvi.

Personām, kuras plāno doties uz endēmiskos rajonos, ieteicams regulāri lietot pretmalārijas medikamenti: hinīnu, meflokvīns hlorokvīnu, quinacrine vai atabrin. Ja tomēr slimība ir iekļuva ķermeni, ir nepieciešams arestēt akūto ietekmi, izmantojot gematotsidov. Pēc ārstēšanas pacientam tiek piešķirts primaquine - shizontotsid audiem. Kur malārija ir vieglas strāva, ir narkotikas izvēles halofantrīns, meflokvīns un Fansidar.

Novēršana malāriju

Visi cilvēki, kas dodas uz Latīņameriku, Dienvidaustrumu Āzijā vai Āfrikā, ir jāapmeklē kursu chemoprophylaxis malārijas, kurā narkotikas tiek lietotas delagil, proguanila un meflokvīnu. Liela nozīme ir personīga un nespecifiskas malārija novēršana, tai skaitā:

  • izmantojot repelentu;
  • uzstādīšana logiem un durvīm īpašu moskītu tīklu;
  • izmantošana elektrisko fumigācijas

Endēmiskos rajonos, cilvēkiem būtu jāslēdz pēc iespējas vairāk gaismas krāsainu apģērbu. Atklātajās ķermeņa zonām tiek likts atgrūdoša. Novērst infekcijas izplatīšanos, un šādu sarežģītu pasākumu, vektora kontroles, savlaicīgi atklājot parazītu pārvadātājiem, chemoprophylaxis.

Яндекс.Метрика