Emocionāls ārprāts

Vispārīgs raksturojums slimības

 Emocionāls ārprāts

Manic-depresijas slimība - ir sarežģīts garīga slimība, kas izpaužas divos polārā savās psihopātiskajām īpašībām teikts: mānija un depresija. Parasti, pacients tiek periodiski uzbrūk tikai viens no afektīvo valstīm, un starp tām pacients ir valsts pārtraukuma vai starpfāzes. Periodi akūtas mānijas-depresijas psihozes bieži sauc fāzes vai psihotiski epizodes. Ja straujās izmaiņas vienā no polāro valstu citu slimību, kļūst ļoti smags sajaukts forma ar simptomiem maniakāli depresīvo psihozes abi posmi.

Manic-depresijas psihoze, ko sauc arī par bipolāriem traucējumiem. Tā mīkstināts forma pie smagums tiek saukta par "cyclotomy." Par maniakālas depresijas psihozes simptomi ir 3-4 reizes biežāk diagnosticēts sievietēm. Slimības izplatība ir aptuveni 0, 5-0, 8% (vidēji 7 pacientiem ar maniakālu depresijas psihozes 1000 cilvēki).

Cēloņi mānijas depresijas psihozes

Slimība ir autosomāli dominējošs modeli mantojuma un parasti pārraida no mātes bērnam. Pastāv arī teorija, ka pārsvars vienu no diviem iespējamiem valstīs afektīvo bipolāriem traucējumiem, nu mānijas vai depresijas, ko izraisa dažādi gēni. Diferenciālanalīze ģenētisko cēloņus bipolāriem traucējumiem uz datums zāles vēl nav pieejama.

Mānijas-depresīvu slimību cēlonis fiziskajā līmenī ir nepilnības augstākās emocionālo centru, kas atrodas subkortikālo reģionā. Tiek uzskatīts, ka par procesu ierosināšanas un kavēšanu smadzeņu garozā pārkāpumi noved pie attīstības klīniskās slimības. Loma visdažādākajām vides faktoru - attiecības, stress, utt - Var uzskatīt tikai par vienlaikus izraisa maniakālo depresiju, bet ne galvenais faktors provocējot.

Par mānijas-depresijas psihozes simptomi

Polārā afektīviem slimība stāvokli, kas raksturīgs ar citu kopu funkcijas. Par mānijas-depresijas psihozes simptomi, mānijas veids ir nepamatoti paaugstināts noskaņojums pacienta, viņa pastiprinātu motora un runas darbības. Pacienti ar simptomiem mānijas-depresīvu psihozes šāda veida ir daudz runāts, joks, smieties, aizņem daudz lietas, bet gan tāpēc, ka nespēju koncentrēties uz kādu no viņu mēģinājums neproduktīvo darbību.

Saasināšanās maniakālo depresiju pirmā tipa var ilgt no dažām nedēļām līdz sešiem mēnešiem, un visu šo laiku pacients tiks pakļauta pēkšņām kāpuma ideju un vaļaspriekiem: jaunu draudzību, gadījuma sekss, ekstravagantā uzvedība, alkohola lietošana, izšķērdība utt Vēl viens svarīgs simptoms maniakāli depresīvā psihoze, šī forma - pilnībā trūkst kritiskās domāšanas cilvēkiem. Viņš nespēj reāli novērtēt savas spējas mēdz cildināt savus sasniegumus, viņš neuzskata sevi slims un tādēļ nevar piekrist ārstēties vai lietot medikamentus.

Depresijas forma slimības izpaužas atšķirīgu pazīmju kopums. Pacientam ar simptomiem mānijas-depresīvu psihozei otrā tipa apātiskiem, vienaldzīgs pret visu. Šo pacientu sejas turpināja sērīgs izteiksmi, savu runu ir kluss un bez emocijām, kustība palēninājās. Pacienti ar simptomiem mānijas-depresijas psihozes, šī forma bieži nonākt depresīvā stupors - stāvoklis, ko raksturo garīgo anestēziju, pilnīgs zudums visu jūtām un vajadzībām, līdz primārā: ēst, dzert, iet uz tualeti, mazgāt.

Par maniakāli depresīvs psihozei otrā veida simptomi ir arī domas par pašnāvību. Pasaule šķiet neinteresantas pacientam, bezmērķīgas dzīves, tāpēc viņš mēģina darīt prom ar to un tajā pašā laikā parāda maksimāli izdomu, maldinot citus. Uz fizisko līmeni simptomi maniakāli depresīvo psihozes izpaužas sajūta, smaguma sajūta krūtīs un elpošanas problēmas.

Diagnoze maniakāli depresīvā psihoze

Diferenciālanalīze maniakāli depresīvā psihozes parasti veic ar visiem pārējiem psihisko traucējumu veidiem: dažāda veida neirozes, šizofrēnijas, psihoze, psihopātija, depresija, utt Lai novērstu iespējamību bioloģiskās smadzeņu bojājumus, kā rezultātā traumas, infekcijas vai intoksikācijas pacientiem ar aizdomām par maniakālo-depresīvu psihozes ir vērsta uz rentgenstarojumu, EEG, MRI smadzenēs.

Ziņot par šo diagnozi var novest pie iecelšanu nepareizas ārstēšanas un apgrūtina slimības formas kā tās sekas. Daudzi cilvēki, diemžēl, nesaņēma atbilstošu ārstēšanu, jo daži no maniakālas depresijas psihozes simptomi diezgan viegli sajaukt ar sezonas svārstībām noskaņojumu cilvēkiem.

Ārstēšana maniakāli depresīvā psihoze

 depresijas ārstēšanai

Attieksmi pret maniakālo depresiju ar mānija ietver saņem antipsihotiskie līdzekļi, pamatojoties uz CNS vai levomepromazina. Šīs zāles apgriezts uztraukums un ražot atzīmēti sedāciju. Papildu sastāvdaļas, ārstējot mānijas depresijas psihozes, mānijas veida ir sāļi litija un galoperedol. Pieņemšana no šīm zālēm notiek stingrā ārsta uzraudzībā, jo iespējamību nopietnu komplikāciju terapijai - neiroleptisko sindromu. Tas izpaužas kustību traucējumiem, no ekstremitāšu trīce un vispārējo stīvums muskuļos.

Ārstējot mānijas depresijas psihozes ar dominējošajām depresijas valstīm aktīvi izmanto antidepresantus. Lai sasniegtu visstraujāko terapeitisko efektu parasti tiek intensīvu kursu narkotiku ar straujo pieaugumu devas zāļu, lai depresijas ārstēšanai nedrīkst aizkavēties. Atvērts depresijas lēkmes ārstēšanā maniakāli depresīvā psihozes tiek panākta ar pēkšņu terapijas pārtraukšanas lielās devās, kā arī nozīmējot diurētiskie līdzekļi. Ārstēšanai maniakāli depresīvs psihozei ieilgusī veidā Elektrošoka terapijas nodarbības tiek izmantoti kopā ar samazināšanas diētām, medicīnas bada un dažreiz gulēt atņemšanu uz vairākām dienām.

Lai novērstu psihotiski epizodes garastāvokļa stabilizatoriem tiek iecelti - tā dēvētie garastāvokļa stabilizatoriem. Ilgstoša sistēmiska pieņemšana šīm zālēm var ievērojami samazināt simptomu smagumu mānijas-depresīvā psihozes un iespējamo aizkavēt nākamā posma slimības.

Яндекс.Метрика