Masaliņām

Vispārīga informācija par šo slimību

 Bērnu rūpējas masaliņas

Saskaņā ar masaliņām nozīmē akūta vīrusu infekcija, kas pieder pie kategorijas tā saukto bērnu slimībām, tas ir, biežāk tas ir atrodams bērnībā. Ļoti slimības nosaukumu "masaliņām" ir atvasināts no raksturīgo krāsu izsitumi, kas dažas dienas nosedz ķermeni no slima persona.

Masaliņu ir zināms, ārstiem jau kopš viduslaikiem, un tajos laikos tas bija izplatīts gandrīz visur. Tomēr daudzus gadsimtus, zinātnieki uzskatīja, ka masaliņām bērniem ir absolūti nekaitīgs. Paziņojums slimība ar augļa zīdaiņu mirstību un iedzimtas kroplības bērniem liecina, tikai 40 gadu vecumā no pagājušā gadsimta, pēc kura vakcinācija pret masaliņām tika iekļautas valsts vakcinācijas desmitiem valstu.

Kas izraisa masaliņas, un kā tā tiek nosūtīta?

Izraisītājvielas masaliņu vīrusa no grupas Togaviridae. No cilvēka uz cilvēku tā ir nosūtīta, izmantojot gaisa pilienu tiešā kontaktā ar inficēto personu. Arī zināms transtsplatsentarny un masaliņu pārraidi, kurā bērns inficējas klēpī, kad vīruss pāriet auglim caur placentu.

Patogēns masaliņām var ērti pastāvēt tikai cilvēka organismā. Ārējā vidē, tā ātri nomirst dēļ ultravioletajiem stariem, mainot spiedienu, zems mitruma un augstu temperatūru. Pie zemām temperatūrām, vīruss, gluži pretēji, dzīvo ilgi un saglabā spēju augt vairākus gadus.

Intriga masaliņu vīruss ir tas, ka inkubācijas periods slimības ilgst 2 līdz 3 nedēļām. Attiecīgi, slims cilvēks kļūst infekciozi ilgi pirms pirmās Nelabvēlīgie simptomi parādās. Ņemiet vērā arī to, ka diagnostikā masalu simptomi bērniem var būt klāt. Tā rezultātā, viens slims bērns bieži inficē visi ap jums, un pēkšņi atcerēties ārstiem tikai tad, ja bērniem ir raksturīga izsitumi uz ķermeņa.

Uzliesmojumi masalas notiek ik pēc 5-7 gadiem. Gada saasinājums notiek pavasarī un vasarā, bet nerada nekādu īpašu risku, jo efektīvu preventīvo pasākumu. Pēdējais gadījums, kad liela mēroga epidēmijas tika reģistrētas 60. Ziemeļamerikā. Tad slims ar vairāk nekā 20 miljoniem. Cilvēki, un pēc uzliesmojuma masaliņām grūtniecēm, tūkstošiem bērnu piedzima ar noteiktām iedzimtas kroplības.

Veidi masaliņu

Atkarībā no inficēšanās veids, masaliņas pieaugušajiem un bērniem ir sadalīts divos veidos:

  • masaliņas - notiek dažādos veidos, kopā ar izsitumiem uz ķermeņa, bet var būt netipisks klīnisko attīstību, kurā izsitumi nav izveidota. Turklāt 30% no jebkurām simptomu masaliņām ir klāt, kas ievērojami apgrūtina pareizu diagnozi un provocēt izplatīšanos epidēmijas. Parasti slimība ir viegla vai vidēji forma, un pacienti tiek ārstēti mājās. Hospitalizācija ir norādīts tikai tad, ja smagas komplikācijas, kas tomēr ir ļoti reti;
  • iedzimto masaliņu - ir daudz nopietnāka nekā infekcija tiek iegūta. Tas attiecas gan izpausmes un iespējamās sekas, kuru vidū mēs varam izcelt kaitējumu nervu sistēmas, sirds defektu, novirzes un acs un auss.

Saistībā ar iepriekš minēto, es vēlos, lai viens svarīgs punkts: masalu pieaugušajiem ir reti, jo lielākā daļa cilvēku perebolevayut bērnībā, un rezultātā imunitāte ilgst visu mūžu. Šobrīd, vismaz 85% sieviešu ir imūna pret infekcijas brīdī sākuma reproduktīvā vecumā.

Par masaliņu simptomi

Iegūtā forma masaliņām notiek ciklos. Simptomi masalas sākas ar:

  • savārgums;
  • galvassāpes;
  • Pārejoša ķermeņa temperatūras paaugstināšanos;
  • locītavu sāpes;
  • izskats izsitumi melkopyatnistoy rozā (parādās uz 2-3 dienām slimības, tas izplatās visā ķermenī).

Atšķirībā masalas, individuālie elementi izsitumi nav tendence pazust bez iztukšošanas un pigmentāciju vai lobīšanās. Tipiski simptomi masaliņu - palielināti limfmezgli kakla un pakauša rajonā. Simptomi drudzis un intoksikāciju vai nepilngadīgā vai vispār nav. Daudzos gadījumos slimība notiek inappartnoy veidā, kad simptomi masalām bērniem ir ļoti vāja, padarot neiespējamu labot iestatījumu, agrīnai diagnostikai.

Ārstēšana masaliņām

 Profilaktisko vakcināciju pret masaliņām bērniem

Attieksmi pret masaliņām parasti veic mājās. Bērns jānodrošina gultas režīms, barojošu pārtiku, kas bagāts ar vitamīniem, dzerot daudz šķidruma (vēlams sulas un augļu dzērieni, bezalkoholiskie dzērieni - tiek izslēgta).

Ir specifiska ārstēšana netiek veikta masaliņas. Speciālisti uzrauga statusu bērna, izmantojot simptomātiskas līdzekļus. Kad komplikācijas parādīts steidzama hospitalizācija, bet, kā jau minēts iepriekš, vajadzība pēc tā notiek ļoti reti. Prognozes attieksme - labvēlīga. Vairumā gadījumu, masalas izzūd pēc dažām dienām, un nenoved pie nopietnām sekām. Pēc sadzīšana persona iegūst mūža imunitāti. Medicīna ir gadījumi, kad masalas pieaugušajiem atkal parādījās, bet tas ir reti izņēmumi, pateicoties īpatnībām cilvēka imūnsistēmu.

Lai novērstu epidēmiju izmanto profilaktisko vakcināciju pret masaliņām un izolācijas inficētiem bērniem. Ir svarīgi, lai izslēgtu slima bērna komunikāciju ar grūtniecēm, jo ​​topošās māmiņas bez imunitātes tas var izraisīt augļa anomālijas.

Vakcinācija iedzīvotāju ir iekļauta valsts imunizācijas grafiku. Vakcīna ievada subkutāni vai intramuskulāri, kad bērns kļūst viens gads. Re-vakcinācija pret masaliņām tiek darīts 6 gadiem. Īpašs imunitāte notiek 100% vakcinēto un saglabājas visu mūžu.

Яндекс.Метрика