Masalas

Īss apraksts slimības

 Simptomi masalas grūtībās nonākušiem vīrieti

Masalas - akūta vīrusu slimība, ko raksturo augsta līmeņa jutību un smagiem simptomiem (temperatūra līdz 40, 5 grādiem, iekaisums gļotādām mutē un augšējos elpceļos, vispārējās intoksikācijas, izsitumi uz ķermeņa). Pirmais pieminēt slimības datētas ar senatnes, bet detalizēts apraksts par klīniskajiem simptomiem masalu parādījās tikai XVII gadsimtā. 1954.gadā, infekcijas aģentu tika izolēts, kā dzīvu vakcīnu, kas tiek ievadīts cilvēka, kad tika izstrādāts potēšana pret masalām sešus gadus vēlāk - 1960. gadā

Infekcijas avots vienmēr ir slims cilvēks. Masalas pārnēsā pilienu infekcija, un vakcinētos cilvēki var inficēties jebkurā vecumā, jo īpaša imunitāte parādās tikai pēc vakcinācijas, vai pēc slimības cietusi dabas līdzekļiem.

Kas notiek masalu laikā?

Ar gļotām slimu personu, kura ir atbrīvota klepojot un šķaudot laikā, aģents nonāk vidē. Mēs piebilst, ka masalu, kuras simptomi bieži parādās bērnībā, ir dažādas pakāpes bīstamības atkarībā no laika, kas pagājis pēc iedarbības. Tiek uzskatīts, ka lielākā daļa cilvēku ir lipīgs no pēdējās 2 dienās inkubācijas periodā pirms 4. slimības dienas, kad parādās izsitumi. Par dienā 5 izsitumi cilvēku nav bīstami citiem. Dzimšanas brīdī bērniem ir colostral imunitāte, kas tiek pārraidīts no mātes, protams, ja viņa bija slima ar masalām agrāk. Imunitāte Tas ir derīgs pirmajos trīs dzīves mēnešos, pēc tam viņš vēl būs nepieciešams vakcināciju. Vakcinācija pret masalām ir efektīvs 10 gadus, tad koncentrācija antivielu līmenis asinīs sāk samazināties pakāpeniski.

Vārti masalas ir gļotādām augšējo elpošanas ceļu, kur patogēns nosēžas un sāk vairoties. Pēc sākotnējās replikācijas epitēlija šūnās masalu vīruss nonāk asinīs un uzkrāta dažādos orgānos, izraisot nelielu iekaisuma infiltrācija. In sākumposmos masalu bērniem un pieaugušajiem var neitralizēt ko imunoglobulīna, kas ir jādara ne vēlāk kā 5 dienas pēc kontakta ar inficētu personu ieviešanu.

Ja preventīvie pasākumi ir vēlu, tad sākas otrais vilnis patogēnu izplatīšanos organismā. Šis process ir pievienota konsolidējot esošos simptomi masalu izsitumi uz ķermeņa. Ko pēc izsitumu 5 dienām parādās maksimālo koncentrāciju vīrusu asinīs pazeminās strauji sāksies ražošanu neitralizējošo antivielu. No šī brīža masalām pieaugušajiem un bērniem nav gandrīz nekādas briesmas citiem.

Simptomi masalas

Masalas simptomi attīstīties pēc 9-11 dienām, kad pacientiem ir:

 • Ievērojamais pieaugums ķermeņa temperatūra;
 • vājuma sajūta;
 • savārgums;
 • samazināta apetīte;
 • raupja, "riešana" klepus;
 • apsārtums konjunktīvas.

Pēc dažām dienām, pacientiem ar masalām izsitumi atrasts uz ķermeņa. Parasti pirmie simptomi masalām tiek novēroti vaiga gļotādas un līdzināties bālgans plankumi, stiprs virs virsmas čaumalu. Tad izsitumi pārvietojas uz ārējā apvalkā. Tajā pašā laikā tā uzlabota vispārējo toksicitāti un bojājumu līmeni no augšējos elpošanas ceļos. Šie elementi ir sakārtoti nejauši izsitumi, mēdz veidot sarežģītas formas un strauju izplatīšanos. Tomēr, pat smagos gadījumos, pacientiem ir lielas platības veselīgu ādu.

Izsitumi iet cauri 3-4 dienas pēc veidošanos. Tā vietā ir nelieli tumši plankumi un defurfuration. Visā masalu dažiem pacientiem sāpes vēderā, caureja, konjunktivīts atzīmēti ar biroju strutas.

Ārstēšana masalu

Nozīmē īpašu attieksmi pret masalām nepiemēro. Latentais periods pirms parādīšanās pirmajiem simptomiem masalām, pacients var palīdzēt ar masalu imūnglobulīna ieviešanu. Ja masalas bērnu vidū ir progresējusi stadijā klīniskās izpausmes, imūnglobulīns būs neefektīva.

 Vakcinācija pret masalām bērnu

Vairumā gadījumu, masalu pacienti tiek ārstēti mājās. Hospitalizācija ir indicēts pacientiem ar sarežģītām formām slimības, un bērniem no privātām grupām. Pamatprincipi ārstēšanai masalu ietver:

 • atbilstība gultas režīms;
 • higiēniskā aprūpe slimniekiem;
 • dzert daudz šķidruma (izslēgts bezalkoholiskie dzērieni);
 • vitamīns;
 • atklepošanas zāles, ja ir sauss klepus, nepārvarama;
 • Instill 20% nātrija sulfacyl ja konjunktīvas komplikācijas.

Visdrošākais profilakses pasākums ir vakcinācija pret masalām. Tas ir kontrindicēta grūtniecēm, HIV inficētiem TB pacientiem un leikēmiju. Visos citos gadījumos, vakcīna ir lielisks līdzeklis cīņā pret masalām. Pirmās vakcinācijas tiek veikta, kad bērns ir 1 gads, otrajā - 15-18 mēnešu laikā.

Ja vēlaties izskatīties neatvairāma? Vai sev profesionālu make-up. Ar līdzekļiem zīmola Beauty-co, jūs varat to darīt pats. Saņemt grima otiņas, paletes ēnas, lūpu krāsas un justies kā profesionāls grima mākslinieks. Saņemiet padomus par mājas lapu piemērojot aplauzums.

Яндекс.Метрика