Melanoma

Vispārīgs raksturojums slimības

 Simptomi melanomu
 Melanoma - īpaši audzējs uz cilvēka ādas šūnām, kas, malanotsity, ražo pigmentu melanīnu. Un tā kā tas ietekmē ādas krāsa, matu un cilvēka tīklenes, viens no galvenajiem pazīmes melanomas tas ir tumšs krāsu audzēja.

Melanoma - tikai viena veida ādas vēža patoloģijām. Tas ir diezgan reti, salīdzinot ar citu veidu ādas vēzi, bazālo šūnu vai plakanšūnu audzējiem. Melanoma ir ne vairāk kā 15% no visiem gadījumiem, ādas vēža.

Visbiežāk simptomi melanomas tiek diagnosticēta ekstremitāšu un ķermeņa cilvēkiem ar Austrumeiropas ādas tipam. Viņas iezīme - bāli baltā krāsa un paaugstināta uzņēmība pret eroziju pie saules apdegumiem. Pacienti ar pazīmēm melanomas visbiežāk sarkanā vai blonda matu, zila, pelēka vai zaļas acis.

Nogulsnēs attīstības faktors melanomas var kalpot par smagu saules apdegumu, klātbūtne venozās čūlas vai rētas vietās salocīt ekstremitātēs. No melanomas simptomi tiek diagnosticēts biežāk gados vecākiem cilvēkiem, pacientiem ar ādas vēzi ģimenes vēsturē, kā arī vīriešiem un sievietēm, kuru āda ir nosliece uz molu. Melanoma ir īpaši bīstama pacientiem ar iedzimtu xeroderma pigmentosum, Pedžeta slimības vai Bowen.

Melanoma - ļoti agresīvs un bīstams slimības. Savlaicīga diagnoze un veiksmīga ārstēšana melanomas - viens no visgrūtākajiem problēmām mūsdienu onkoloģijā. Katru gadu, slimība tiek diagnosticēta apmēram 4 uz 100 tūkst. Iedzīvotāju. Garantēta sadzīšana slimības tiek sasniegts tikai tad, ja reģionālā izplatība laikā sākumposmos melanomu.

Simptomi melanomu

Melanoma nav obligāti izstrādāta uz vietas mola vai dzimumzīme (dzimumzīme). Tumšas krāsas asimetriski izglītības formas var parādīties uz vietas ar tīru ādu, nav nekādas tumšiem plankumiem.

Tomēr visbiežāk malignizācija (ļaundabīgo audzēju process) mēdz nevi ir gandrīz melns, tumši pelēks vai tumši brūnā krāsā. Svarīga zīme melanomas - trūkumu veģetācijas matu dzimumzīme. Sākotnēji, tas ir arī gandrīz nekad paceļas virs ādas virsmas. Laika gaitā, lentigo sāk mainīt krāsu, un pirmais simptoms ir izskats melanomas ādas vietā audzēja rozā-sarkana, pelēkā vai baltā krāsā.

Pazīmes melanomu vēlīnā attīstības ietver asiņošana, nieze, sāpes, izteiksme, kā arī rašanos un izplatīšanos audzēja tuvumā daudziem pigmenta plankumi. Vidējais lielums 6 melanomas mm diametrā. Uzvedība ziņā ātruma melanomas izaugsmi un metastāzēm neprognozējams.

Pazīme melanoma virsmas tips - lēna izaugsme vairākus gadus. Straujais - jo īpaši vēža ādas mezglains. Simptomi šāda veida melanomas ietver irdenums un tendence čūlas ādas vietā audzēja.

Ļaundabīgs lentigo un vasaras raibumi Hutchinson vairāk raksturīgas veciem cilvēkiem. Vēl viens melanomas veids, lentigo perifērijas, kas parasti rodas cilvēkiem ar tumšāku ādas krāsu un tiek diagnosticēta vēlīnā melanomas saistībā ar lokalizācijas attālās vietās meklēt, piemēram, par zoli.

Diagnoze melanomas

Jebkura izskats aizdomīgiem ādas bojājumiem prasa rūpīgu attieksmi. Pēc pirmā pazīme melanomas diagnozi slimības sākas ar aptauju pacienta laiku izskatu un uzvedību aizdomīgu vietas. Pēc anamnēzes un inspekcijas jaunveidojumu nāk kārta laboratorijas testus diagnosticēšanai melanomas. Pirmais no tiem - ādas biopsija, pētījums zem mikroskopa kasīšanas virsmas ādas slāņus, veic vietējā anestēzijā.

Diagnosticēšanai metastātisku melanomu audzēju izmanto adatas aspirācijas biopsijas, ķirurģiska biopsijas limfmezglu, krūškurvja rentgena, datortomogrāfijas (datortomogrāfija) un MRI (magnētiskās rezonanses attēlveidošanas) par visu ķermeni. Indikācijas šāda veida diagnozi apstiprina diagnozi "melanoma" uz vietējo audzēju un biopsija poschupyvaemye audzēja mezgliņu limfmezglos rezultātiem.

Stage melanoma

Inscenējums melanomas - viens no svarīgākajiem faktoriem, prognostiski attieksmi. Pazīme melanomas skatuves I un II ir lokalizāciju audzēja primārā uzmanību. Šajā gadījumā pozitīvs rezultāts melanomas ārstēšanā līdz 99%. Metastāzēm reģionālajām limfmezglu - simptoms melanoma skatuves III - pozitīvus rezultātus, ārstējot ādas vēzi ir iespējams sasniegt tikai 50% gadījumu.

Pacienti ar IV stadijā melanomas prognozi izklausās mazāk optimistisks, bet, par laimi, ādas vēzis - viena no retajām vēža pazīmes, kas vairumā gadījumu tiek diagnosticēta posmos I un II. Līdz šim, vairāk nekā 40% no pacientiem ar simptomiem melanomas uz ādas slimību ārstēšanas uzsākšanas, kad audzējs biezums ir mazāks par 0, 75 mm. Šajā posmā, ķirurģiska ārstēšana melanomas ādas vēža veiksmīgs 97-99% gadījumu.

Melanomas ārstēšanā

Pēc sākotnējā posmā melanomu obligāti veikta ķirurģiska izgriešana no audzēja. Tas var būt ekonomiski, likvidējot ne vairāk kā 2 cm no malas ādas melanomu vai plaša rezekcija ādu 5 cm ap robežas audzējs. Bieži standarts ķirurģiskas ārstēšanas melanoma skatuves I un II šajā ziņā tur. Plaša izgriešana melanomas nodrošina pilnīgāku noņemšanu audzēja uzmanību, bet tajā pašā laikā var būt cēlonis vēža recidīva vietā ar veidojas rētas vai transplantēto ādas atloka. Ķirurģiskā melanomas ārstēšanā veids ir atkarīgs no veida un audzēja atrašanās vietu, kā arī šķīdumu no pacienta.

Kā daļa no kombinētās melanomas ārstēšanā ir ppedopepatsionnaya tepapii starojums. Tā tiek nozīmēts klātbūtnē čūlainiem audzējiem, asiņošanu un iekaisumu audzēju reģionā. Vietējā staru terapija nomāc bioloģisko aktivitāti vēža šūnas un rada labvēlīgus apstākļus ķirurģiskas ārstēšanas melanomu.

 Diagnoze melanomas
 Kā neatkarīgs metode melanomas ārstēšanā staru terapija tiek izmantota reti. Un pirmsoperācijas periodā melanomas ārstēšanā tā lietošana ir kļuvusi par ierastu praksi, kā izgriešanas var veikt nākamajā dienā pēc beigām radioterapijas. Reģenerācijai starp divu veidu ārstēšanas simptomu melanomas intervāls parasti nav saglabāta.

Jautājums ir runa par melanomas ārstēšanā - profilaktiski limfadenektomija vai noņemšanas reģionālo limfmezglu. Kad pēcoperācijas histoloģiskā izpēte tie skāra tikai 30% gadījumu. Bet, tā kā nav ticamu noteikšanas metodi stāvokli limfmezglos pirms operācijas, parasti ar melanomu un apakšējo ekstremitāšu izņemti pahobedpennye limfmezgli. Kad melanoma augšējās ekstremitātes veic izgriešanu no paduses limfmezglos.

Par piemērošanas ķīmijterapijas ārstēšanā metastātisku melanomu rezultāti ir neapmierinoši, tāpēc šāda veida attieksmi pret ādas vēzi gandrīz nekad nav izmantots.

Яндекс.Метрика