Meningīts

Kas ir meningīts un ko viņš ir bīstami?

 Meningokoku meningītu izsitumi

Meningīts - ir akūta infekcijas slimība, kas izraisa iekaisumu gļotādas galvas un muguras smadzenes. Infekcija var izraisīt sēnītes, vīrusi un dažādas baktērijas, piemēram, Haemophilus influenzae, enterovīrusu, meningokoku infekciju, TB nūjiņu. Simptomi meningīts var rasties jebkurā vecumā, bet mēdz saņemt slimus cilvēkus ar novājinātu imūno sistēmu, priekšlaicīgi dzimušiem bērniem, pacientiem ar galvas traumu, muguras un CNS bojājumiem.

Ar atbilstoša un, pats galvenais, laiku sācis attieksmi pret meningītu, dzīvībai svarīgos orgānos un sistēmās personas parasti necieš. Izņēmums ir tā saucamā reaktīvā meningīts, kuru sekas ir ļoti nopietnas. Ja meningīts ārstēšana netiek uzsākta pirmajās dienās pēc simptomu parādīšanās saglabājas, pacients var iet akls vai kurls. Bieži vien slimība izraisa komai un pat nāvi. Kā likums, nodota meningīts bērniem un pieaugušajiem formas imūna pret sekām patogēnu, bet ir arī izņēmumi. Tomēr gadījums recidīva ir ļoti reti. Pēc ekspertu domām, ir sekundāra infekcija tikai 0, 1% cilvēku atgūt.

Kāda varētu būt meningīts?

Slimība var būt primārā un sekundārā. Pirmā veida infekcija tiek diagnosticēta gadījumā, ja infekcija tieši ietekmē smadzeņu plēves. Sekundārā meningīts pieaugušajiem un bērniem ir redzams uz fona pamatslimība (leptospirozi, vidusauss, cūciņu, uc), attīstās lēni, bet galu galā arī noved pie sakāves smadzeņu plēves.

Abu infekcijas veida raksturīgākā iezīme ir akūta klīniskā slimības gaitu. Slimība attīstās vairākas dienas un prasa tūlītēju ārstēšanu, lai novērstu nopietnas komplikācijas. Izņēmums ir tuberkulozes meningīts, kas nedrīkst izpausties vairākas nedēļas un pat mēnešus.

Cēloņi meningīts

Galvenais izraisītājvielas - meningokoku infekcija. Vairumā gadījumu, tas tiek pārraidīts pa gaisa pilienu. Infekcijas avots ir slims cilvēks, un uzņemt infekcija var būt, kur vien vēlaties, sākot ar sabiedrisko transportu uz klīniku. Bērnu grupas patogēns var izraisīt epidēmijas slimības. Ievērojiet arī, ka saskarē ar meningokoku slimību cilvēka organismā parasti attīstās izdalās strutains meningīts. Lai iegūtu sīkāku informāciju par to tiks apspriesti vēlākā iedaļā.

Otrs biežākais cēlonis slimības ir dažādi vīrusi. Visbiežāk, sakāve smadzeņu plēves rezultātu enterovīruss infekcija, tomēr slimība var attīstīties klātbūtnē herpes vīrusu, masalām, epidēmisko parotītu un masaliņām.

Starp citiem faktoriem, kas izraisa meningītu bērniem un pieaugušajiem ietver:

 • vārīties uz kakla vai sejas;
 • sinusīts;
 • sinusīts;
 • akūta un hroniska vidusauss iekaisums;
 • plaušu abscess;
 • osteomielīts no galvaskausa kauliem.

Reactive meningīts

Reaktīvā meningīts - viens no bīstamākajiem formām infekcijas. To bieži dēvē par zibens, jo ļoti īslaicīga klīniskā aina. Ja medicīniskā palīdzība bija par vēlu, pacients nonāk komā un mira no vairāku strutojošu perēkļi smadzenēs. Ja ārsti sāka ārstēt reaktīvo meningīta pirmajā dienā, sekas nebūs tik smagas, bet tie var būt dzīvībai bīstami. Liela nozīme reaktīvā meningīts ir savlaicīga diagnostika, kas tiek veikta, ņemot lumbālpunkcija.

Strutains meningīts pieaugušajiem un bērniem

Strutains meningīts raksturo attīstību smadzenēs, obscheinfektsionnogo un meningītu sindromu un CNS bojājumu un iekaisuma cerebrospinālajā šķidrumā. 90% no ziņotajiem gadījumiem slimības izraisa infekciju. Ja bērns attīstās izdalās strutains meningīts, simptomi sākotnēji līdzināties saaukstēšanās vai gripa, bet pēc pāris stundām pacientam ir raksturīgās iezīmes meningītu infekcijas:

 • ļoti slikti galvassāpes;
 • atkārtota vemšana;
 • apjukums;
 • izsitumi;
 • muskuļu spriedzi kakla
 • šķielēšana;
 • Sāpes, kad mēģina pull galvu uz viņa krūtīm.

Papildus iepriekš minētajiem simptomiem meningīta sastopami bērniem un dažās citās simptomi: miegainība, krampji, caureja, pulsāciju liels Fontanelle.

Ārstēšana meningīts

 Penicilīnu izmantošana meningīta ārstēšanai bērniem un pieaugušajiem

Pacienti ar meningīts ir pakļauti tūlītējam hospitalizācija. Nemēģiniet ārstēt meningītu, tautas aizsardzības līdzekļiem un neaizkavē zvanot ātrajai palīdzībai, jo jokiem infekcija var viegli izraisīt invaliditāti vai nāvi.

Narkotikas izvēles ārstēšanā meningīta ir antibiotikas. Piebilst, ka aptuveni 20% gadījumu, lai noteiktu cēloni slimības un tādējādi nevar, izmanto slimnīcās plaša spektra antibiotiku, lai ietekmētu visus iespējamos patogēnus. Antibiotiku Ārstēšanas kurss ilgst vismaz 10 dienas. Šis termiņš ir paildzināts klātbūtne strutojošu bojājumus skalpa.

Pašlaik meningīts pieaugušajiem un bērniem, kas tika ārstēti ar penicilīnu, ceftriaksonu un cefotaksīnu. Ja tie nedod vēlamo efektu, pacients tiek noteikts vankomicīnu un karbapenēmu. Viņiem ir nopietnas blakusparādības, un tiek izmantoti tikai tad, ja pastāv reāls risks saslimt ar dzīvībai bīstamas komplikācijas.

Ja ir smags plūsma meningītu pacientu endolyumbalnoe izrakstījis antibiotikas, kurā narkotikas iet tieši mugurkaula kanālā.

Яндекс.Метрика