Metaboliskā sindroma - ārsta ieteikums
 Medicīnas attīstība gāztā nāves cēloni no infekcijas slimībām. Tādējādi, pirmkārt, tas bija slimība, anyway saistīta ar vielmaiņas traucējumiem. Galvenie nāves iemesli ir patoloģiskas izmaiņas asins koagulācijas sistēmas. Veidojas trombi izraisa bloķēšanu asinsvadus un līdz ar to, izstrādājot sirdslēkmes: infarkts, nieru, smadzeņu (insults). Ievada sākot no procesa, ko pārkāpjot pārtikas pārstrādes, ti, metabolo sindromu, kas tagad atzīts pandēmiju par XXI gadsimtā. Tas ir saistīts ar mazkustīgu dzīvesveidu un uztura kļūdas. Tauku veikalos nogulsnēšanās organismā izraisa traucējumus vielmaiņas regulējumu, kas ir sadalīts divās daļās:

  • Katabolismu - procesi, ko sadalījumu olbaltumvielu, tauku un ogļhidrātu polipeptīda ķēdes saņemtās enerģijas izdevumiem;
  • Anabolisko - sintēze jaunu fragmenti iegūti ogļhidrāti, kas ir konvertēta uz olbaltumvielām un taukiem gatavojas būvēt ķermeņa audus.

Līdzsvara starp šo procesu noved pie pārdales varas virzienā uzkrāšanās, kas rodas no tauku depo. Tātad attīstot metabolo sindromu, kura simptomi acīmredzamas asinsvadu bojājumi visos orgānos. Bet galvenokārt ietekmē kuģiem, vidējais diametrs: artērijām un vēnām.

Cēloņi un faktori metabolo sindromu

Simptomu kolekcija, kas noved pie vielmaiņas traucējumiem, ir viens iemesls - insulīna rezistenci. Tās attīstību šādi faktori:

  • Ģenētiskā;
  • Vides.

Ģenētiskā analīze ciltsrakstiem atklāj nosliece uz attīstību insulīna rezistences paaudzi. Tas ir, ja vecmāmiņa vai vectēvs bija metabolo sindromu mazdēls vai mazmeita piedzimstot ir apdraudētas.

Cilvēki, kas dzīvo apstākļos tuvu galējās, reti attīstās aptaukošanos. Ķermenis pielāgojas enerģijas patēriņu pie būtiskākajiem. Praktiski nav tauku rezervju glabāšanai. Šis nosacījums ir iedzimta, bet vides faktori izdarīt būtiskus grozījumus ieķīlātā genotipa. Man iekrīt labvēlīgos apstākļos, enerģija netiek izšķērdēta, bet ir rezervēta "lietainā dienā."

Visbiežāk versija attīstības insulīna rezistences tiek uzskatīta par fizisku aktivitāšu trūkums apvienojumā ar diētu, kas satur lielu daudzumu ogļhidrātu. Tie sadalīt viegli, un enerģija saglabāts tiek izmantota sintēzei taukaudos, kas ir endokrīna orgāns, kas nepieciešama pastāvīga piegādi "degvielas".

Tomēr cilvēkiem ar ģenētiska predispozīcija attīstās straujāk metabolo sindromu un tās klīniskās izpausmes - grūtāk.

Attīstības mehānisms un simptomi metabolo sindromu

Insulinorezistenost burtiski nozīmē "insulīna rezistenci." Insulīns - hormons ir galvenais vielmaiņas procesus. Cirkulācijas asins barības vielas bez insulīna nevar iekļūt šūnās ražot elektroenerģiju. Ir paradoksāla situācija: daudz glikozes līmeni asinīs, bet šūnas piedzīvo akūtu trūkumu ogļhidrātu. Insulīna rezistence savukārt kompensē palielināto sekrēcijas hormona, ko ražo aizkuņģa dziedzeris. Tad, izstrādāt pilnu klīnisko ainu par metabolo sindromu, kura simptomi ir līdzīgi II tipa cukura diabētu. Saliņām Langenhansa aizkuņģa dziedzerī ir izsmeltas, un attīstība savā insulīna apstājas.

Metaboliskā sindroma ir šādas funkcijas:

  • Central (vīrietis) tipa aptaukošanās diagnostikas kritēriji: vidukļa apkārtmērs vīriešiem mazāk nekā 90 cm un 80 cm sievietēm;
  • Black Acanthosis;
  • Hipertensija, paaugstinot augšējo robežu asinsspiediena līdz 130 mm Hg. Art. un vēl;
  • Sieviešu neauglības saistīta ar hronisku anovulācija.

Komplikācijas metabolo sindromu ir līdzīgas II tipa diabētu.

Metaboliskā sindroma - ieteikums

Kad pazīmes insulīna rezistences vispirms vajadzētu mainīt savu dzīvesveidu. Fiziskās aktivitātes trūkums darbā un mājās tiek kompensēts ar fiziskās sagatavotības. Ieteicams sākt ar ikdienas rīta vingrinājumi.

Pārtraukt smēķēšanu un alkohola. Abas vielas kairina kanabioidnuyu sistēmu, kas noved pie palielināta apetīte un trūkumu kontroli pār pārtikas daudzumu patērē.

Mainot diētu, lai novērstu tālāku attīstību metabolo sindromu, ieteikumi kuru ārstēšanai galvenokārt mērķis ir samazināt svaru. Svara zudums ir 10% no sākotnējās masas par to pašu procentu samazina risku sirds un asinsvadu slimībām.

Svarīgi! Nespiediet izpildi ķermeņa svara. Vairāk nekā 10% zaudējumu svara gadā rezultātā palielinās slodzi uz sirds-asinsvadu un endokrīno sistēmu.

Metaboliskā sindroma - diēta

Papildus ārstu tikšanās, aptaukošanās ir nepārtraukti diētas. Atgriežoties pie vecās dzīves veidu radīs recidīvu, tāpēc ir ieteicams, lai būtiski mainītu.

Kad metaboliskā sindroma uzturs nodrošina izņēmums garšvielas, palielina apetīti. Ierobežojums Pikanti arī palīdz samazināt pārtikas un dzērienu. Tomēr, atsakoties no gaļas nav ieteicams. Ir nepieciešams tikai, lai ierobežotu to izmantošanu uz vienu reizi dienā.

Svarīgi! Metaboliskā sindroma sniegtu medicīnisku padomu mērījumus glikozes un, ja nepieciešams, uzņemšanas saharoponizhayuschih preparātus.

Ierobežošanu vai likvidēšanu devu glikozes tiek sasniegta saldinātāji, kas satur nelielu daudzumu kaloriju un neietekmē sintēzi insulīna.

Lai normalizētu kuņģa-zarnu trakta, ieteicams pārtiku, kas satur augu šķiedrām: kāposti, pupas, žāvēti augļi.

 Metaboliskā sindroma - uzturs un dzīvesveids
 Lai novērstu attīstību hipertensija ir nepieciešams ierobežot uzņemto sāls, aizstājot to ar citrona sulu.

Izstrādājot metabolo sindromu, uzturs ir ne tikai virkni ēdienu, ir svarīgi pielāgot diētu: līdz 6 reizes dienā ar pēdējo maltīti 3 stundas pirms gulētiešanas. Bez nozīmes un rakstura maltīti. Ir jābūt tikpat lēni, cik vien iespējams, lēnām. Swift maltīte neveicina piesātinājuma līdz siena kuņģa nav pārpildīts stiept. Lēnās absorbcijas no produktiem laikā, viņi sāk apstrādāt vairākus fermentus mutē, un sāta centrs jau saņem signālus no receptoriem, kuņģa-zarnu traktā.

Novēršana metabolo sindromu

Aptaukošanās ir visā pasaulē atzīta slimība, taču tās attīstība ir atkarīga no pašiem cilvēkiem. Kad tieksme būt liekais svars nepieciešams, lai uzraudzītu veselību, diētu un veselīgu dzīvesveidu.

Яндекс.Метрика