Mezglains goiter

 Simptomi vairogdziedzera mezgliņiem

To sauc goiter vairogdziedzera paplašināšanos. Gadījumā, ja ir vairogdziedzera mezgliņu runājam par mezglains goiter. Mezglains kākslis - visbiežāk vairogdziedzera slimība, notiek 5% iedzīvotāju, un pēc ekspertu domām, ņemot vērā slēptās formas mezglains goiter, dažreiz nejauši atklāja pārbaudi cita iemesla dēļ laikā, šis skaitlis var droši dubultojies. Sievietes ir mezgla goiter četras reizes vairāk nekā vīrieši.

Mezglains goiter ir slimību grupa, kurus vieno kopīga iezīme - klātbūtne mezglu vairogdziedzera. Tas, ka audums ir izveidots ar daudziem vairogdziedzera folikulu, katrs folikuls ir mikroskopiska šūna bumbu ņemot iekšpusē vielas koloidālā formā. Mezglu vairogdziedzeris palielināts folikulu - daudzkārtu (multinodular goiter), dažas pielodēti kopā palielinātas folikulu, folikulu cistu vai audzējs, kas radušies no folikulu (adenoma, ieskaitot ļaundabīgs).

Cēloņi vairogdziedzera mezgliņiem

Cēloņi vairogdziedzera mezgliņu joprojām neidentificēts. Tiek uzskatīts, ka ir vērtība, kas dzīvo teritorijās ar samazinātu saturu joda ūdenī (goiter), bet medicīnas statistika saka, ka mezgliem vairogdziedzerī veidojas cilvēkiem, kuri dzīvo teritorijās ar normālu joda nedaudz mazāk. Tādēļ, ja zemu joda saturs nav vienīgais iemesls mezglains goiter.

Attēls folikulu un cistu veidošanās notiek, reaģējot uz izmaiņām organismā, saskaņā ar kuru palielina slodzi uz vairogdziedzera. Tas notiek dažādu slimību, ģenētiskā predispozīcija, kā arī ietekmi uz dažiem vides faktoriem, jo ​​īpaši stress. Daži eksperti uzskata, tādos veidos kā koloidāls proliferējošās nodulāru goiter, vecumu saistītās izmaiņas vairogdziedzera.

Veidi mezglains goiter

Atkarībā no izcelsmi, sastāvu un cēloņus mezglains goiter, ir šādi tās formas:

 • Endēmisks mezglains goiter;
 • Vientuļnieks mezglu (viena mezgla vairogdziedzera);
 • Multinodular goiter (vairākas vairogdziedzera mezgliņi);
 • Kongolomeratny mezglains goiter (konglomerātā pielodēti kopā mezgliem);
 • Difūza nodulāru goiter (paplašinātās mezglus veidojumi arī vairogdziedzerī);
 • True cista vairogdziedzera;
 • Folikulu vairogdziedzera adenoma (labdabīgs audzējs);
 • Ļaundabīgi audzēji vairogdziedzera.

Grādi mezglains goiter

Atkarībā no tā, kā palielinājās vairogdziedzera, nosaka pakāpi mezglains goiter. Iepriekš pieņēma klasifikāciju pakāpes mezglains goiter ar OV Nikolaev, 1994. gadā Pasaules Veselības organizācija ierosināja jaunu klasifikāciju. Tomēr klīniskajā praksē tas pašlaik tiek izmantots kā klasifikāciju Nikolajevs, un PVO klasifikācijai, lai dotu gan.

Grādi mezglains goiter (goiter un vispārīgās) Nikolaja:

 • 0 grādu - vairogdziedzeris nav redzama un nav taustāms;
 • 1 grāds - vairogdziedzeris nav redzama, bet taustāms;
 • 2. pakāpe - vairogdziedzera redzams rīšanas laikā;
 • 3. pakāpe - vairogdziedzera palielina kontūru kakla, padarot to biezāka;
 • Diagnoze vairogdziedzera mezgliņu
 • 4. pakāpe - acīmredzama goiter, pārkāpj konfigurāciju kakla;
 • 5. pakāpe - vairogdziedzeris ir milzīgs un saspiež kaimiņu orgānus.

Grādi mezglains goiter (goiter un vispārīgās) un PVO definīciju:

 • 0 grādu - nē goiter
 • 1. pakāpe - lielums akciju (vai vienu akciju) pār distālās falanga īkšķa pacienta. Goiter ir taustāms, bet nav redzams.
 • 2. pakāpe - sataustāms goiter, redzama uz aci.

Simptomi vairogdziedzera mezgliņiem

Kā likums, nav simptomi mezglains goiter. Tas galvenokārt attiecas uz visizplatītākais, mezglains koloīds proliferatīvai goiter, kā arī vairogdziedzera cistas. Šādā gadījumā vienīgie simptomi mezglains Goiter paši izglītības vienības un cistas parasti pacients ar rāms. Ja mezgli sasniegt ievērojamu lielumu, var būt sūdzības par kosmētikas defekts, vai sajūtu saspiešanas kakla.

Ja tas ir difūza mezglains goiter, šeit mezglains Goiter simptomi sakrīt ar simptomiem hipertireoze: nervozitāte, svara zudums, ja apjoms pārtikas devu, tahikardija, uc

Kopumā var teikt, ka visos gadījumos, izņemot koloidālās proliferatīvo augstas stiprības Goiter un vairogdziedzera folikulu cistas, mezglains Goiter simptomi atbilst simptomiem pamatslimību, kas izraisīja veidošanos mezgliem.

Diagnoze vairogdziedzera mezgliņu

No mezglains goiter diagnoze tiek likts uz, pamatojoties uz aptaujas datiem, vairogdziedzera. Šim nolūkam, šādas metodes:

 • Asins analīze par vairogdziedzera hormonu;
 • Fine-adatas punkcijas biopsijas vairogdziedzera (TPB);
 • Radioizotopu skenēšana vairogdziedzera;
 • Datortomogrāfija (CT) vai magnētiskā rezonanse (MRI) vairogdziedzera - visdārgākais, bet arī visvairāk informatīvie izmeklēšanas metodes.

Ārstēšana mezglains goiter

Ārstēšana mezglains goiter veikta atkarībā no iemesliem izskatu mezglu ar vairogdziedzera. Lielākā daļa ekspertu uzskata, ka attieksme pret mezglains goiter formā mezglains koloīds proliferatīvās goiter nav nepieciešama šajā gadījumā ir nepieciešama dinamisku uzraudzību vairogdziedzera, un ārstēšana tiek sniegta tikai tad, kad sastāvdaļas ir augšupejoša tendence uz īsu laiku.

Ārstēšana vairogdziedzera mezgliņu var būt medicīnas un ķirurģijas, izvēle īstenošanas ārstu. Narkotiku terapija ir zāles, kas nomāc pārmērīgu ražošanu vairogdziedzera hormonus. Viena no visefektīvākajām metodēm ārstējot mezglains goiter tiek ieviesta vairogdziedzera zāles radioaktīvo jodu, kas palīdz samazināt vai pat izzušanu vienību un restaurācija normāla izmēra prostatas.

Ķirurģiska ārstēšana vairogdziedzera mezgliņu ir likvidēt mezglu, un, ja pastāv īpašas norādes, piemēram, ļaundabīga audzēja, izņemšanu no daivas vai visu vairogdziedzeri.

Ārstēšana mezglains Goiter tautas aizsardzības līdzekļiem

 Aronijām ārstēšanā mezglains Goiter tautas līdzekļiem

Pirms sākat ārstēšanu mezglains goiter tautas līdzekļiem, pārliecinieties, lai apmeklētu endokrinologs, jo dažos ārstēšanas formas var būt operācija vienatnē, un iesaistoties sevi, jūs varat zaudēt dārgo laiku.

Ārstēšana mezglains Goiter tautas līdzekļiem lielisks veids, kā saglabāt veselību intervālā starp lieto narkotikas, vai arī tad, kad koloidālo proliferatīvās slimības formu, kad ir nepieciešama ārstēšana.

Parasti ārstēšana mezglains goiter tautas aizsardzības līdzekļiem, kuru mērķis ir koriģēt saturu joda uzturā. Labs veids, kā to izdarīt šādos receptes:

1. Ņem 1 kg svaigu Aronia ogām, sajauc ar 1 kg cukura, rūpīgi berzēt. Veikt Iegūtais maisījums 3 reizes dienā 1-2 tējk

2. Dienas ēst 50-100g jūraszāles, vai veikt tējkaroti pulvera no viņas.

Яндекс.Метрика