Mezotelioma

Īss apraksts slimības

 Ļaundabīgs mezotilioma

Mezoteliomu - ir ļoti bīstams veida audzējs, kas raksturīgs ar bojājumiem plaušu pleiras un vēderplēves. Audzējs, kas izveidots, mesothelium - epitēlija audi ka līnijas virsmas ķermeņa dobumā.

Mezotelioma rezerves daļas ne pieaugušajiem, ne bērniem: audzējs var notikt pat 2 gadus vecs bērns.

Un vīriešiem risks saslimt gandrīz 8 reizes augstāks nekā sievietēm. Tas ir saistīts ar vairākiem iemesliem.

Cēloņi Mezotelioma

Galvenais iemesls audzēja - mezoteliomas - gara un intensīva saskare ar azbestu. Ir zināms, ka azbestu - celtniecības materiālu; maisījums no stikla šķiedras un ģipša. Ieelpošana azbesta putekļu var tieši izraisīt audzēju. Azbesta šķiedras aktīvi ietekmēt membrānas elpošanas traktu, iekļūst dziļāk pleiras. Uzkrāšanās šo šķiedru un izraisa mezoteliomas - slimība profesionālo celtniekiem. Sarežģījot situāciju smēķēšanu, kaut arī tās nav galvenais iemesls mezoteliomas.

Ir arī gadījumi, kad ģenētiskā predispozīcija ir kļuvusi galvenais faktors attīstībā mezoteliomas.

Simptomi Mezotelioma

Agrīnie simptomi pleiras mezoteliomas ietver: sāpes krūtīs, vājums, elpas trūkums, sausa klepus - un daudzi citi, nolaidība, kas novedīs pie neatgriezeniskām sekām.

Mezotelioma vēderplēves parasti izpaudās stipras sāpes vēderā, nespēks, vemšana, svara zudums. Tikai daži cilvēki rūp šiem simptomiem: viena kļūda tos Saindēšanās simptomi, citi atklāti ignorēt. Atcerieties, ka mezoteliomas "Pagaidi" netiks atklāts, un pēc 2-3 mēnešiem, kad simptomi būs proaktīvs: sāpes pastiprinājās, un vispārējais stāvoklis pasliktinās. Tā tas joprojām vēzi - vēža ārstēšanu efektīva agrīnā stadijā.

Fakts, ka, tāpat kā jebkurā audzēju ar peritoneālo mezoteliomu tur stadijā. Jo pirmais posms pacienta ietekmēja pleiras par plaušu, limfmezgli, tajā pašā laikā ir sveiki un veseli. Mezotelioma vēderplēves otrais posms jau ir salīdzinoši liels "darbības jomu": tas attiecas arī uz diafragmu. Trešais posms ir raksturīga limfmezglu un priekšējā krūšu kurvja sienas. Ceturtais posms - visbīstamākais - ir iesaistīta apkārtējiem audiem, un pat transportē caur asinsriti uz attālu orgāniem, piemēram,  Simptomi Mezotelioma
 veids, trāpot visu ķermeni.

Mezotelioma Diagnosis

Diagnostikai mezoteliomu var izdarīt dažādos veidos:

  • Rentgenstariem atklās pleiras sabiezēšanu un klātbūtni šķidruma pleiras dobumā
  • CT (datortomogrāfija), lai noteiktu posmu audzēja attīstību un palīdzēt iecelt efektīvu ārstēšanu.
  • MRI (magnētiskās rezonanses attēlveidošanas) bija iespējams noteikt ne iespaidu diafragmas mezoteliomu.
  • Thoracoscopy - endoskopiska metode izmeklēšanas pleiras dobumā. Tas ražo speciālos transportlīdzekļus, atklāj audzējs tās pirmajiem posmiem. Raksturīgi, ka par nelielu gabalu pētniecības jāņem pleiras vai pleiras šķidrumā. Līdzīga metode izmeklēšana - laparoskopijas - lieto pārbaudi vēdera dobumā.

Mezotelioma Ārstēšana

Ārstēšana mezoteliomas parasti tiek veikta vairākos veidos:

  • Ķīmijterapija. Preparāti izraudzītās ķīmijterapiju var ievadīt kā intravenozu un intrapleural (vai uz vēdera dobumā, ārstējot peritoneālo mezotelioma). Ārstēšana audzēja ar palīdzību indes un toksīnus efektīvi iznīcina vēža šūnas, bet ne rada smagu kaitējumu cilvēka organismā.
  • Staru terapija vai staru terapija. Tas raksturots kā ļoti efektīva metode, ātri iznīcināt šūnas mezoteliomu sastāvu. Vai viņš bija vairākas nepatīkamas blakusparādības: sadedzināt audus, elpas trūkums, nogurums, matu izkrišana.
  • Ķirurģiskā metode. Ārstēšana mezoteliomas noņemot audzēja / pleiras ir visefektīvākais, bet ne visiem pacientiem ar mezoteliomas tas tiek parādīts. Tikai tad, kad apmierinošs vispārējais stāvoklis pacienta un nav citu slimību atļauto operācija. Pilnīga izņemšana no audzēja ir iespējama tikai tad, ja mezoteliomas ir lokalizēts.

 Ārstēšana peritoneālās mezoteliomas

Ir arī citi veidi, lai ārstētu mezoteliomu. Tā, piemēram, izņemšana no šķidruma no pleiras dobumā, izmantojot adatu. Pēc tam, kad šīs procedūras, ir uzlabojums vispārējā pacienta stāvokļa, sāpju mazināšanai. Tomēr laika gaitā, šķidrums uzkrājas atkal un procedūru atkārto. Antibiotiku ievadīšana pleiras dobumā arī palīdz samazināt šķidruma daudzumu un sāpes.

Pēc tam, kad diagnosticēta mezoteliomu, cilvēki, vidēji nedzīvo vairāk nekā gadu, bet vidējais vecums gadījumos - 65 gadiem. Padomājiet par to un izvairīties no saskarsmes ar nāvīga vielas jaunībā, tāpēc jums nav žēl to vecumdienās.

Яндекс.Метрика