Hipofīzes microadenomas

Atrodas hipofīzes  Simptomi hipofīzes microadenomas atkarīgs tikai no tā hormonālās aktivitātes
   padziļinājumā no spārnkauls galvaskausa sauc Sella turcica .  Hipofīzes ir galvenais centrālā endokrīno dziedzeru, kas ražo vairākus hormonus, kas regulē funkciju perifērijas endokrīno dziedzeru .  Bez hipofīzes stimulē organisma augšanu un veidošanos krūts pienu .  Hipofīzes izdalīt divas daļas - priekšpusi (hipofīzes) un aizmugures (neurohypophysis) .  Šūnas adenogipofiza ražot vairogdziedzera stimulējošā hormona (stimulē vairogdziedzeri), adrenokortikotropā hormona (stimulē virsnieru dziedzeri), gonadotropajiem hormoniem (ietekmē seksa dziedzeri vīriešiem un sievietēm), un prolaktīna (stimulē zīdīšana) un augšanas hormons (stimulē) .  Neurohypophysis uzkrājas asinīs un neslēpj vazopresīna (samazina apjomu urīna) un oksitocīna (palielina muskuļu tonusu dzemdes šķiedras) .  Hipofīzes slimība var izpausties samazināšanu vai palielināšanu tās hormonālās aktivitātes, arī var izraisīt audzējus .  Hipofīzes audzēji var ražot hormonus vai būt neaktīvi šajā ziņā .

Audzēji no hipotalāma-hipofīzes reģionā

Primārais audzējs ir Sella ir makro- un microadenomas hipofīzes, craniopharyngiomas, meningiomas .  Hipofīzes adenomas veido aptuveni 15% no visiem intrakraniālas audzējiem .  Ir iespējams, diagnostikas grūtības, jo mazo izmēru audzēju hipofīzē .  Hormonāli neaktīvs hipofīzes izglītība bieži izpaužas vēlāk, kad simptomi saspiešanas apkārtējiem audiem .  Adenomas klasificē pēc hormonālās aktivitātes un lieluma .  In sekrēcijas dominē darbības prolaktinomu, un somatotropinomy kortikotropinomy .  Dažreiz hormonālā darbība ir sajaukts .  Ceturtdaļa no visiem adenomas neražo hormonus .  Pamatojoties uz lieluma un invazīvo īpašības hipofīzes audzēju ir sadalītas divos posmos: microadenomas, macroadenoma .  Microadenomas mazāk nekā 10 mm diametrā, nemaina struktūru Sella un neizraisa simptomus saspiešanas apkārtējiem audiem .  Lielāki audzēji sauc macroadenomas .

Simptomi hipofīzes microadenomas

Microadenomas hipofīzes bieži izlases konstatācija. Tas ir saistīts ar augstu izplatības šobrīd attēlveidošanas diagnostikas metodes, ieskaitot aprēķināto un magnētiskajā rezonansē smadzenēs. Bieži vien šis pētījums iecelt neirologs. Bet dažreiz pacients nolemj doties vienatnē attēlveidošanas smadzenēs, kādu iemeslu dēļ. X-stari galvaskausa nav informatīvs attiecībā uz hipofīzes microadenomas.

Simptomi hipofīzes microadenomas atkarīgs tikai no tā hormonālās aktivitātes. Microadenomas ne kompreses apkārtējos audus, tāpēc redzes lauka traucējumi un galvassāpes parasti nenotiek. Kā minēts iepriekš, 25% no hipofīzes audzēju ir hormonu darbību. Microadenomas biežāk netiek izdalās. Šajā gadījumā audzējs neizraisa nekādas sūdzības un tas nav iemesls, lai meklē medicīnisko palīdzību.

Gormonalnoaktivnye microadenomas bieži prolactinomas. Šie audzēji ir bieži sieviešu vidū. Prolaktīna nomāc ovulāciju stimulē laktāciju, veicina svara pieaugumu. Parasti sievietes iet pie ārsta ar sūdzībām par menstruāciju traucējumi un neauglība. Retāk ļoti augstu prolaktīna var būt izdalījumi no krūts (spontānas vai par spiedienu). Ja prolaktinomas notiek vīriešiem, impotence un iespējamo noplūdi no krūts. Excess prolaktīna izpaužas ar paaugstinātu ķermeņa masas normālā režīmā, dienā, diētā.

Somatotropinomy  Microadenomas hipofīzes veidojas Sella
 ražot augšanas hormonu. Šādi microadenomas parādās pieaugušajiem un bērniem atšķirīgi. Bērni somatotropinomy izpaužas galvenokārt pārlieku lielu ķermeņa garumu. Pieaugušajiem, kaulu augšanas zonas ir slēgti, tāpēc ir iespējams palielināt garumu organismā. Pārpalikums augšanas hormons izraisa akromegālijas. Klīniski, slimība izpaužas ar pieaugumu ar rokām un kājām, biezums pirkstiem, uzacu augšanas, nocietinājusies sejas iezīmes. Balss kļūst zemāka. Akromegālija ir sekundārs cukura diabēts, hipertensija, palielina risku saslimt ar vēzi patoloģiju.

Kortikotropinomy ražot adrenokortikotropā hormona. Šis hormons stimulē kortizola, kas virsnieru dziedzeri. Pacienti attīstot Kušinga slimība. Pirmo reizi pacientu izmaiņām. Ekstremitātes kļūst plānāki, jo muskuļu atrofija un tauku pārdale, pārmērīga zemādas tauki nogulsnējas galvenokārt vēdera rajonā. Uz ādas vēdera priekšējā sienā, šķiet spilgti stiept vairāk nekā 1 cm biezumā (strijas). Seja kļūst lunoobraznym, vienmēr klāt uz vaigiem sarkt. Pacientiem attīstīt sekundāro diabētu un hipertensiju. Bieži vien ir izmaiņas garīgās reakciju un uzvedību.

Cēloņi hipofīzes microadenomas

Hipofīzes microadenomas cēlonis var būt vairāki faktori. Pamats audzēju veidošanos šajā jomā ir ģenētiska predispozīcija, sieviešu dzimums, ir tāda pati nozīme kā hipofīzes funkciju pārslodzes. Šie pārslodzēm var ietvert grūtniecību, dzemdības, aborts, barošanu ar krūti, hormonālo kontracepciju. Papildus šiem faktoriem, cēlonis hipofīzes microadenomas var kļūt infekcijas process centrālajā nervu sistēmā, galvas traumas.

Ārstēšana hipofīzes microadenomas

Ārstēšana hipofīzes microadenomas atkarīgs no hormonu darbību. Ja izglītība neatbrīvo hormonus, tikai taktika pret viņu ir jāuzrauga.

Prolaktinomy veiksmīgi ārstēti konservatīvi. Endokrinologs ieceļ kabergolīns vai bromkreptin ilgtermiņa kontrolē ikmēneša hormonālās studiju un regulāru MRI. Lielākā daļa prolactinomas tiek samazināts izmērs un 2 gadus zaudēt hormonu darbību. Tā kā nav ietekmi konservatīvā ārstēšanā, pacients tiek nosūtīts uz operācijas. Staru terapija tiek izmantota reti.

Ķirurģiskā ārstēšana ir būtiska augšanas hormonu un adrenokortikotropā. Dažreiz radiācijas terapija datu audzēji. Ir zāles, lai apspiestu aktivitāti hipofīzes microadenomas. Somatotropinomy samazinājums lieluma un zaudē aktivitāti, izmantojot sintētisku somatostatīna analogs (Oktreotīds un lanreotīds). Kortikotropinomy reaģēt uz ārstēšanu hloditanom (inhibitoru no biosintēzes hormonu virsnieru garozas) apvienojumā ar rezerpīns iecelšanu, Parlodel, difenina, Peritol. Visbiežāk zāles lieto, lai sagatavotos radikālu ārstēšana un kopšana periodā. Gadījumā, ja neizdodas ķirurģisko ārstēšanu un staru terapijas tiek piemērots tikai konservatīvu ārstēšanu.

Яндекс.Метрика