Apnoja

 Iemesls var būt anpoe elpceļu sašaurināšanos miegā
 Miega apnoja - elpošanas apstāšanās. Iemesls izbeigšanu elpošanas kustību var būt dažādas slimības (astma statuss, garais klepus, pneimonija), hiperventilācija pieauga elpošana laikā, saindēšanās dažas toksiskas vielas. Termins apnoja dažreiz ietver patvaļīgu kavēšanās elpošanu. Tā bija apzināta elpa saimniecība ir pamats visa teoriju un praksi niršanas bez īpašas elpošanas aprīkojumu. Man ir viena no nedaudzajām zīdītājiem, kas spēj apzinās apnoja.

Neapmācīti cilvēki var aizturēt elpu līdz pat 30-40 sekundes. Praktizē niršanas nirējs dažreiz nespēj elpot 5-6 minūtes.

Miega apnoja

Svarīgākais medicīnā šodien izpaužas miega apnoja, ko raksturo pārtraukšanu elpošana miega laikā. No šī stāvokļa cēlonis var būt vai elpceļu sašaurināšanās miega laikā, vai regulācijas traucējumi no elpošanas struktūru centrālās nervu sistēmas.

Kad obstruktīvas miega apnojas žāvas rajonā sabrūk reibumā negatīvā spiediena elpošanas sistēmu inhalācijas laikā. Miega apnoja ir pievienota pārtraukšanu elpošana vidēji 20-30 sekundes, lai gan dažreiz plaisa ir palielināta līdz 3 minūtēm. Šīs epizodes var atkārtot līdz pat vairākiem simtiem reizes naktī, un katru reizi, kad cilvēks pamostas uz brīdi. Faktori, kas veicina miega apnojas pieaugušajiem ir adenoīdi, kaulu anomālijas galvaskausa priekšā, macroglossia, gigantisma un akromegālijas, nervu un muskuļu slimības un hipotireoze. Bet lielākā daļa pacientu nav kāda no šīm slimībām, un izraisīt obstrukcija kļūst alkohola lietošanu un aptaukošanās. Alkohols pazemina toni muskuļi rīkles, jo īpaši, ja tā saistīta ar hronisku iesnas un iedzimtu šaurība mutē un rīklē.

Miega apnojas sekas

Apnoja naktī cēloņu miega traucējumus un skābekļa bada. Klīniskā aina slimības pieaugušajiem parasti pārstāv miegainību dienas, atmiņas traucējumi, pazemināts intelekts, plaušu hipertensija, traucējumi sirds, traucējumus, sirds ritma, augsts asinsspiediens, erythrocytosis. Pieaugušajiem un bērniem, visnopietnākā komplikācija miega apnoja ir pilnīga pārtraukšana elpošanas, sirds aritmiju un pacienta nāvi.

Diagnoze miega apnojas

Reizēm pacienti uz ilgu laiku nezināja par problēmu, jo pēc rīta atmodas atmiņām miega apnojas trūkst .  Šādiem pacientiem epizodes elpošanas apstāšanās naktī var pateikt tuviem radiniekiem .  Klīniskā aina miega apnojas aug lēni, tik daudz sūdzību, kas saistītas ar vispārējo novecošanu ķermeņa vai citu iemeslu dēļ .  Aizdomas miega apnoja var būt kombinācija krākšana un miegainību dienas .  Miegā pacienta novērošana var apstiprināt diagnozi .  Tomēr references diagnostikas metode tiek uzskatīta somnografiya .  Pētījuma laikā veica elektroencefalogrāfija, elektromiogrāfija un reģistrāciju acu kustībām pastāvīgā režīmā .  Papildus iekārtas ļauj kontrolēt skābekļa koncentrācija asinīs miegā .  Norādes uz šo dārgo testu var uzskatīt: izteikta miegainība dienā, plaušu hipertensija, policitēmija laikā .  Ja jums jau ir diagnosticēta ar miega apnojas somnografiya ļauj novērtēt efektivitāti terapijas un izvēlēties veidu, elpojot zem pastāvīga pozitīvā spiedienā, ja nepieciešams .

Ārstēšana miega apnojas

Vienkāršā gadījumos, ārstēšana no miega apnojas sastāv no svara zudumu, lai normālos, bezalkoholiskiem dzērieniem, hroniska rinīta. Visi pacienti tiek mudināti gulēt uz sāniem. Izvēloties ārstēšanu apnoja, jums ir novērtēt riskus un, lai izslēgtu iespēju, to ietekmi. Smagos gadījumos pacienti hospitalizēti novērtēšanai un atlasei instrumentālās ārstēšanu.

Visefektīvākais veids, ārstēšanas tiek uzskatīts Masked elpu zem pastāvīga pozitīvā spiedienā, izmantojot speciālu aparatūru. Protams, lielākā daļa pacientu ar grūti pierast pie neērtībām ārstēšanā apnoja. Bieži pacienti stipri traucēta troksnis mašīna, citi grūti gulēt ar elpošanas masku uz viņa sejas. Medicīnas nozare ražo modernas iekārtas, kur neērtības pacientam ir samazināts līdz minimumam. Vēl terapijā tendence - mehāniskās bloķēšanas ierīces, kas ir ievietoti mutē par izvirzīšanu apakšžokļa priekšu. Retos ekstrēmos gadījumos, lai ārstētu miega apnojas var veikt traheostomiju darbības pārklājumu. Šī iejaukšanās norāde tiek uzskatīta drauds aritmiju un elpošanas apstāšanos.

Miega apnoja bērniem

 Lai novērstu apnojas bērniem būtu regulāri izskanējuši dzīvoklis
 Miega apnoja bērniem ir reti. No otras puses, tās sākumstadijā, smagas epizodes elpošanas apstāšanās jaukto raksturu, kas var izraisīt nāvi bērnu. Nāves gadījumi notiek galvenokārt naktī. Lielākā mērā apnojas ir bērni pirmajos dzīves gados, ar iedzimtu traucējumi centrālās nervu sistēmas jebkāda smaguma. Vecāki dažkārt nejauši fiksēts elpošanas traucējumi bērna nakts un dienas laikā miega laikā. Šajā brīdī, ādas krāsa kļūst zilgana, iespējama atgriezeniskā raustīšanās muskuļus, un elpošanas kustības krūtīm nav. Ar progresēšanu attīstās hipoksija, samaņas zudums.

Pieaugušie var palīdzēt - pamodināt mazuli, do krūšu kurvja kompresiju, mākslīgās elpināšanas un zvanu pediatrs pie mājas .  Lai novērstu apnojas bērniem ir regulāri vēdināt dzīvokli, nepārkarsēt mazuli, kas bērnam gulēt bez spilvena pirmajā dzīves gadā .  Svarīga loma cīņā pret vīrusu slimībām, zīdīšanas un bērnu gulēt vienā istabā ar savu māti .  Ja bērns jau ir reģistrēta epizode elpošanas apstāšanās, tas ir rūpīgi jāpārbauda slimnīcā .  Pastāv īpašas elpošanas sensori, kas nosaka, ka mazulim nošpikot .  Kad jūs pārtraukt elpošanu kustības ierīce sūta signālu uz vecākiem .  Ārstēšana smagas miega apnojas zīdaiņiem ir iespējams, izmantojot masku elpošanu ar pozitīvu spiedienu, un ar palīdzību narkotiku .  Kā bērni saņem vecāki, apnojas risks un bērna nāves krasi samazinās .  Vecākiem nevajadzētu pārāk koncentrēties uz bērna elpa, tā, lai izraisītu pie valsts attīstībā neirozes un neuroticism mazulim .  Atcerieties, ka bērna elpa var būt normāls virsma, paātrinājums vai ātruma samazinājums .  Veselīga bērns vecumā līdz vienam gadam ir atļauts pauzi elpošanas 10 sekundes un nevienmērīga elpošana ritms .

Яндекс.Метрика