Miega slimība

Vispārīga informācija par infekcijas

 Āfrikas miega slimību pārvadātājam lidot TSE-TSE

Miega slimību (Āfrikas tripasonomoz vai Āfrikas miega slimība) - infekcija, kuru daudzi lasītāji ir iemācījušies kā bērns, no lapas piedzīvojumu romānus par Žila Verna un Louis Bussenar. Slavens autori spilgti apraksta simptomus miega slimību un tās briesmīgajām sekām, kas tomēr nevar saukt par pārspīlējumiem, jo ​​vairumā gadījumu faktiski inficēti nomira. Izraisītājs aģents cilvēka miega slimības nonāk kodumi cece muša mušas (ģints Glossina), kas savukārt saslimis dzīvnieki un cilvēki ir pārvadātājiem patogēno parazītiem ģints Trypanosoma. Miega slimība izplatās uz Āfrikas kontinentu. Katru gadu miega slimība tiek diagnosticēta 50-70000. Cilvēki, bet skaits inficēto pastāvīgi samazinās, kas ir saistīta ar urbanizāciju un uzlabojot dzīves kvalitāti jaunattīstības valstīs.

Eksperti identificēt vairākas sugas Āfrikas miega slimības. Gambijas Āfrikas miega slimību izplatība ap lieliem ezeriem un gar upēm. Rodēzijas forma, gluži pretēji, ir tipisks savanna un bieži atrodams jomās tropu mežu izciršanu. Toksiskajam aģenti miega slimības - plakani parazīti ar iegarenas vārpstveidīgs formas. Tie ir ļoti mazas (12-20 mikroni garumā), bet kustamais, viegli pārvietot no vietas uz vietu ar caurspīdīgu membrānu, kas iet gar ķermeni.

No miega slimības un klīniskā aina simptomi

Par cece muša lidot parazīti inokulē zemādas telpā asinssūcēji laikā .  No trypanosomes skaits tieši asinsritē, bet lielākā daļa no tā paliek vietā sakodiens, kas ir aktīvs pavairošana patogēniem un veidošanās raksturīgo sāpīgo mezglu - chancre .  Tad parazīti sāk izplatīties pa ķermeni caur intersticiālo telpu un limfātisko .  Interesanti, miega slimība tiek pastāvīgi mutācijas .  Pirmais vilnis triponasom mirst sakarā ar darbības antivielas, bet gaitā šīs neredzamās cīņas izstrādāja jaunu, antigēnu formu infekcijas .  Šajā vienā celmu miega slimība veido simtiem jaunu variantu parazīta .  Tas nav pārsteigums, tāpēc, ka, ja nav atbilstošas ​​ārstēšanas, cilvēki ir pilnīgi neaizsargāti pret Āfrikas miega slimības .  Vēl viena problēma ir tas, ka eksperti joprojām nav ne jausmas, kā tas notiek audu bojājumu .

Attiecībā uz simptomiem miega slimība. Rodēzijas miega slimības rodas vairāk akūti un smagi nekā Gambijas, bet kopumā, infekcijas pazīmes abos veidos - ir gandrīz identiski:

 • ievade chancre - sāpīgs mezgls vietā potēšanas trypanosomes. Tā parādās pēc 5-7 dienām pēc miega slimību patogēnu norīta. Chancre var parādīties jebkurā vietā uz ķermeņa. Reizēm viņš ir gatavs, bet galu galā gandrīz vienmēr dziedēt spontāni;
 • remitējošu drudzis;
 • bezmiegs;
 • smagas galvassāpes;
 • grūtības koncentrēties;
 • attīstot tahikardija;
 • ķermeņa temperatūras celšanās;
 • aizmugurējā kakla mezgliem trijstūri pieaugums;
 • sāpīgs zemādas tūska;
 • Eiropieši ir, papildus pamata simptomiem gredzenveida eritēma.

Ja persona identificēta Āfrikas miega slimību Gambijas tips saasināšanās aizstāj slēptiem periodus klusums. Šī infekcija var palikt nepamanītas uz ilgu laiku, līdz tam brīdim, kamēr pilna jauda nav acīmredzamu bojājumu pazīmes uz centrālo nervu sistēmu. Rodēzijas miega slimības, kuru simptomi ir izteiktāki, atklāti ātrāk. Ar šāda veida pacientu berze notiek gandrīz uzreiz, tomēr, limfmezgli ir mazāk pamanāmas. Ievērojiet arī, ka, ja nav ārstēšanas, pacienti parasti mirst no starplaikā infekcijām un miokardīts pat pirms tipisks sindromu attīstīt miega slimība.

Kā infekcijas, simptomi miega slimība parādās spēcīgāks. Pacienti parādās prombūtnē izteiksme droops apakšlūpu, pazemināts plakstiņus. Pacienti šķita nonākt stupors, un arvien grūtāk, lai mudinātu viņus veikt svarīgākās darbības. Viņi nekad atsakās ēst, bet nav lūgt to, reti iet uz kontaktu ar citiem. Jo pēdējos posmos miega slimība izraisa krampjiem, pārejošu paralīzi, komu, epilepsiju un visbeidzot neizbēgama nāve.

Ārstēšana un profilakse Āfrikas miega slimības

 Novēršana miega slimības

Lai ārstētu miega slimība tradicionāli tiek izmantotas: suramin, organiskās arsēna savienojumus, un pentamidīns. Eflornitīns bieži izmanto, kas ir īpaši efektīva Gambijas formā. Īpašas ārstēšanas metodes ir atkarīgas no izturību pret narkotikām CNS un vispārējā stāvokļa pacientam. Sakarā ar augsto toksicitāti visiem šiem līdzekļiem ir smagas blakusparādības, tāpēc tie jālieto tikai medicīnas speciālisti pastāvīgi uzraudzīta.

Novēršana miega slimību ir veikt vienkāršus, bet efektīvus noteikumus:

 • atteikties apmeklēt centrus slimības, ja vien absolūti nepieciešams;
 • valkāt gaišas krāsas apģērbu, garām piedurknēm krekli;
 • ieejot ielas celt kukaiņu atbaidīšanas;
 • lai novērstu slimības ik pēc 6 mēnešiem veikt intramuskulāras injekcijas pentamidīna.
Яндекс.Метрика