Miega traucējumi

 Miega traucējumi

Katru pilngadīga persona vismaz reizi mūžā piedzīvojusi miega traucējumus un zina, firsthand, kas tas ir. Cēloņi miega traucējumi var noteikt, bet, ja šie pārkāpumi ir reti, parādās sporādiski un ir saistīts ar noteiktiem stimuliem (situācijas), to neuzskata par slimību, lai gan, protams, nepatīkama. Par miega traucējumi kā veselības problēmu pateikt, kad pacients piedzīvo šo nosacījumu regulāri uz ilgu laiku, kā rezultātā samazinās dzīves kvalitāti.

Miega traucējumi ir ļoti izplatīta problēma, saskaņā ar medicīnisko statistiku viņiem vienā vai otrā veidā ietekmē vairāk nekā 10% iedzīvotāju, un tas ir tikai tiem, kas meklē medicīnisko palīdzību. Tiek uzskatīts, ka, ja mēs uzskatām tos, cenšas, lai ārstētu miega traucējumi vienatnē, šis skaitlis būtu vismaz dubultot.

Veidi miega traucējumi

Parasti uzskata par galveno veidu bezmiegs miega traucējumi, lai gan tas ir tikai viens no traucējumiem. Šobrīd, pēc klasifikācija miega traucējumi:

  1. Bezmiegs vai bezmiegs. Miega un spēju traucējumi, lai varētu gulēt laikā, kas nepieciešams atpūtai. Bezmiegs var izraisīt dažādi iemesli: slimībām, ieskaitot garīgo veselību, medikamentu, alkohola, kafijas, elpošanas traucējumi miega sindroms "nemierīgo kāju", stresu un tā tālāk laikā.
  2. Miegainība, vai nenormāls miegainība. Tas var būt saistīts arī ar klātbūtni slimību - no garīgo veselību ar infekcijas slimībām, medikamentiem un narkotikām, elpošanas traucējumi.
  3. Pārkāpjot tiesības pārmaiņus miegā un nomodā. Pat izraisa iekšējie faktori, piemēram, pastāvīgi mainās darba grafiku, piemēram anomālija var novest pie noturīgajiem miega traucējumiem. Šī veida slimības ir sadalīta, savukārt, uz ilgstošu laiku, miega sindroma, sindroms priekšlaicīgs miega periodu, sindroma ne-24-stundu cikla dienā.
  4. Parasomnija. Šī funkcija traucējumi miega, kuras laikā ir izgāšanās posmos miega, nepilnīgas pamošanās, palielināta motora darbība uc Tie ir šādi: "mēnessērdzība", enurēze, epizodes nakts šausmas, nakts krampji, un citiem funkcionāliem traucējumiem miegā.

Cēloņi miega traucējumi

Daudzi faktori var darboties kā cēloņiem miega traucējumi. Uzņēmība pret situācijas faktoriem atkarīgs no individuālajām īpašībām psihi. Cilvēki uzbudināms un uztverīgs viegli nomaldījies no parastās miega un nomoda, un bieži vien pat nedaudz psiholoģiski emocionālo stresu var izraisīt attīstību miega traucējumiem.

Ja tas nav situācijas traucējumi, un pastāvīgs, visbiežākais miega traucējumi pieaugušajiem ir medicīniska slimība. Circle slimības, kas izraisa miega traucējumi ir ļoti plašs. Tas var būt nervu, psihiski traucējumi, smadzeņu audzēji, endokrīnās slimības, sirds un asinsvadu sistēmas un citu slimību. Šādas slimības var izraisīt miega traucējumi bērniem, bet ne galvenais, jo bērnībā tie ir daudz mazāk izplatīti.

Viens no biežākajiem iemesliem miega traucējumi ir narkotiku lietošana, it īpaši gadījumos, kad pašārstēšanās. Šajā pašā grupā iemesliem var ietvert miega traucējumi pārprodukcijas dēļ kofeīna uzņemšanas dzērieni (tēja, kafija, enerģijas toniski populārs pēdējos gados, jo īpaši jauniešu vidū), kā arī izmantot, jo īpaši sistemātisku, alkoholu vai narkotikas.

Miega traucējumi bērniem, īpaši maziem bērniem, bieži izraisa traucējumi nervu sistēmas iedzimtas rakstura, vai kas iegūta no dzemdību traumas. Citos gadījumos mēs runājam galvenokārt par uzvedības traucējumiem sakarā ar nepareizu organizāciju došanās gulēt, vai ēšanas traucējumi, piemēram, vēlu maltītes, neregulāras ēdienreizes, uzņemšana vakarā trudousvaivaemoy pārtikas.

Tas var likties dīvaini, bet nepareizi organizācija miega var izraisīt miega traucējumi pieaugušajiem, ne mazāk. Neesamība režīma dienas, parastie gulētiešanas rituāli, nepareizs uzturs un neveiksmīgi izvēlēts vietā uz nakts atpūtu, var, kā arī maziem bērniem, izraisīt ilgstošu bezmiegu.

Diagnostikai miega traucējumi

Tā miega traucējumi ir bieži simptoms nopietnas slimības, tas prasa rūpīgu diagnozi, it īpaši, ja noturīgi, ilgtermiņa miega traucējumi izraisa hronisku nogurumu, samazinātu modrību, veiktspēju un citas pazīmes pastāvīgā negulēšana. Tai pieder vispārēju pārbaudi un neiroloģisko pārbaudi ar izmantošanas metožu laboratorijas (asins bioķīmija, urīna, uc) un aparatūru (EEG, EKG, smadzeņu attēlveidošanas un tā tālāk.) Diagnostika.

Miega traucējumu ārstēšanā

 Donormil - ārstniecības līdzeklis miega traucējumu ārstēšanā

Ja slimība ir konstatēta, kas izraisa attīstību traucējumu, miega traucējumu ārstēšanā sastāv galvenokārt ārstēšanā vērā slimības. Lai atrisinātu miega traucējumi, šajā gadījumā var tālāk piemērot maiga nomierinošs, bet tikai pēc konsultēšanās ar ārstu, ārstējot pamatslimību.

Miega traucējumu ārstēšanā, parasti komplekss, sastāv no piemērojot narkotiku un ne-narkotiku aģentus. Izmantojiet nomierinošus un miegazāles, ar rūpīgi aprēķināta devu, jo daudzi no viņiem nekontrolēta lietošana var izraisīt atkarību, un pat negatīva reakcija - cēlonis pastiprinājums miega traucējumi, visbiežāk pēc atcelšanas.

Bez narkotikām ārstēšana miega traucējumi galvenokārt pareizā organizāciju došanās gulēt. Ir vispārējas pamatnostādnes, pēc kurām, dažos gadījumos, palīdz atbrīvoties no bezmiega, pat neizmantojot narkotikām. Piemēram, pacientiem ar miega traucējumiem, ir ļoti svarīgs veids, dienu un uzturu, pietiek fiziskās aktivitātes, lai izvairītos no noguruma, pastaigas svaigā gaisā pirms gulētiešanas, apgrūtinoši ūdens attīrīšanas, uc

No medicīnas ierīces dot labus rezultātus fizioterapija (elektriskā, kalcija galvaniskās apkakles Shcherbakov et al.), Vanna ar ekstraktiem garšaugiem (salvija, priežu skujām) vai skābekļa vannu, pēdu masāža un kakla rajonā, ozona terapija. Dažos gadījumos, tas liecina kursu psihoterapiju. Miega traucējumi, pat izturīgs, veiksmīgi ārstēti ar veselības kūrortiem. Šajā gadījumā pozitīvā loma klimata pārmaiņu, trūkums parastajiem stimuliem, organizēšana atpūtas un pareizu uzturu, kā arī balneoterapijas, dubļu vannas, talasoterapijas un cits mīksts, bet efektīvs ārstēšanas miega traucējumi ar palīdzību dabas faktoriem.

Яндекс.Метрика