Vairāku mielomas

 Mieloma - asins vēzis

Multiplās mielomas, un multiplo mielomu (kas ir arī vispārēja saslimšana un plasmacytoma Rustitskogo Calera), atsaucas uz hematological ļaundabīgām slimībām - ļaundabīgiem audzējiem asins šūnām. Multiplās mielomas audzējs process ietver plazmas šūnas, kas ir daļa no imūnās sistēmas, proti, B limotsity. Audzēja attīstība notiek kaulu smadzenēs no vēža šūnām izplatīties visā organismā. Mieloma ir neparasts, kas veido nedaudz vairāk par 3% no visiem vēža patoloģiju ietekmē vienlīdz gan sievietēm, gan vīriešiem.

Cēloņi multiplās mielomas

Autentiski cēloņi multiplās mielomas netiek uzstādīti. Tāpat kā citu veidu leikēmija, ir iestatīts uz jonizējošā starojuma, piesārņojuma un kontaktus ar kancerogēniem, it īpaši naftas un naftas pārstrādes starpproduktiem. Tomēr šie faktori ir iespējamie riska faktori mieloma izglītībai, nevis tieši uz tās cēloņiem, kā tieša saziņa starp tiem netiek atklāts.

Svarīgākais "kaitē" faktors gadījumā multiplās mielomas ir vecumu saistītās izmaiņas. Vidējais vecums mielomas pacientiem ir 70 gadi, gadījumi cilvēkiem, kas jaunāki par 40 gadiem ierakstītā ļoti reti. Lai cīnītos pret izpausmes vecumu uz sejas ir ideāls bez ķirurģiskas facelift SMAS.

Veidi multiplās mielomas

Multiplā mieloma atšķiras atkarībā no pakāpes audzēja šūnu proliferācijas:

 • Difūzijas mieloma. Ļaundabīgo šūnu izplatīja visā organismā;
 • Focal mieloma. Audzēja perēkļi atrodas dažādos orgānos: mutes dobumā, elpceļu, nieru, olnīcu, zarnas, mīksto audu. Šie audzēji parasti ir vairākas, reti atklāja izolēts perēkļus mielomu. Šis starpposms, nepastāvot ārstēšanas mielomas vienmēr pārvēršas fokusēšanas difūzā veidā;
 • Alopēcija, difūza mieloma, apvieno iezīmes pirmajiem diviem veidiem.

Raksturs plūsmas multiplā mieloma var būt

 • Līstu vai kvēloja;
 • Active;
 • Agresīvi.

Mieloma ir arī atšķiras ar to šūnu sastāvs:

 • Plazmoblastnaya;
 • Plasmocytic;
 • Sīkšūnu;
 • Polymorphocellular.

Ir arī klasifikācija imūnķīmisko mielomas, interese galvenokārt speciālistiem.

No mieloma simptomi

Jau ilgu laiku simptomi mielomas nevar atklāt.

Pirmais simptoms mielomas vairumā gadījumu ir sāpes kaulos, ar nav slikti iemesliem vienreizējās lieto pretsāpju līdzekļus. Raksturīgi, sāpes sliktāks naktī, dažreiz ir tik intensīva, ka mielomas pacientiem nevar gulēt. Kauli multiplās mielomas kļūst trausli, kā rezultātā bieži lūzumu tos, dažreiz diezgan nenozīmīga gadījums - maz cilvēks var paklupt vai iešūt kāju un lauzta kaulu. Dažreiz lūzums var pat būt spontāni.

Tā iesaistīts ļaundabīgu procesā plazmas šūnām pārtrauc, lai veiktu funkciju, lai ražotu antivielas, ķermeņa mielomas pacientiem ir uzņēmīga pret dažādām infekcijas slimībām. Biežas saaukstēšanās, pustulozi infekcija, slikta zazhivlyaemost pat mazas virspusējas brūces - viens no galvenajiem simptomiem mielomu.

Raksturīgs simptoms mielomas ir arī nieru mazspēja. Multiplās mielomas, nieres nevar tikt galā ar slodzi, līdz attīstībai nieru mazspēju. Pietūkums, sāpes muguras lejasdaļā, slikta veselība - simptomi mielomas izraisīja nefropātija (nieru slimība). Kopējais samazinājums dzīves, nogurums, slikta apetīte, slikta miega, nogurums, aizkaitināmība kvalitāte ir arī simptomi šāda veida asins vēzi.

Ņemiet vērā, ka neviens no simptomiem mielomas nav raksturīgs tikai uz slimību.

Diagnoze mielomas

 X-stari kaulu - viena no metodēm diagnozi mielomas

Diagnoze multiplās mielomas ietver diezgan lielu skaitu pētījumus, no kuriem svarīgākie ir:

 • Asins un urīna analīzes;
 • Kaulu smadzeņu aspirācijas biopsijas jāievēro;
 • X-stari kaulu;
 • Dators, vai magnētiskās rezonanses, kas var atklāt audzēju perēkļus audos;
 • Immunodiagnostics.

Mieloma Ārstēšana

Mieloma Ārstēšana ir atkarīga no slimības stadijas un pakāpes agresivitātes no audzēja procesa. Dažos gadījumos, laisks multiplā mieloma nav nepieciešama īpaša attieksme, tikai pastāvīgu medicīnisko uzraudzību. Ar sākuma terapijas gadījumā aktivizēšanas slimības. Aktīva, un vairāk agresīvu formas mielomu, nepieciešama tūlītēja medicīniska iejaukšanās.

Ārstēšanas galvenais ir ķīmijterapija mielomas - medikamentozā terapija, izmantojot kombināciju vairāku citostatiķi, vairāki kursi. Papildināt ķīmijterapijas hormonālos medikamentus, kas novērš dažas blakusparādības un padarīt efektīvākus citostatiķi. Nozīmīga vieta, lai ārstētu mielomas ir imūna terapija, kas palīdz pagarināt termiņu remisijas, pat gadījumos, kad pastāvīgi slimības gaitas. Piemērota arī apstarošana audzēja perēkļu un dažas papildu metožu ietekme uz audzēja šūnām asins plazmas (plazmaferēzes uc).

Ja ārstēšana ar mielomas citostatiķi nenoved pie vēlamā rezultāta, tas ir, jūs nevarat sasniegt remisiju vai vismaz apturēt audzēju rašanos, ir ķērušās pie transplantācijas kaulu smadzeņu vai asins cilmes šūnas. Transplantācija kaulu smadzeņu un cilmes šūnu bieži palīdz smagākos gadījumos.

Ķirurģiska ārstēšana mielomas tiek izmantota, lai novērstu lielu audzēja perēkļus, lai noteiktu kaulu trauslumu, saspiežot noņemt audzējs nervu galiem un lielu kuģi. Tādējādi, operācija ir vienīgā papildu mieloma metode.

Par mieloma prognoze

Prognoze mieloma atkarīgs, cik daudz aktīvās audzēja procesā, un to, kā slimība tiek diagnosticēta agri un adekvāta ārstēšana jāuzsāk mielomu.

Kad laisks mieloma prognoze ir labvēlīga vairumā gadījumu.

Kopumā, multiplās mielomas attiecas uz ļaundabīgas hematoloģiskas slimības ar augstu ļaundabīgo audzēju.

Prognozēšanas mieloma pamatojoties uz veselības statistikas ir: mielomas pacientiem, kuri ir saņēmuši ārstēšanu pirmajā solī izdzīvot 5 gadus pēc diagnozes 50% gadījumu. Mielomas pacientiem, kuru ārstēšana tika uzsākta otrā posma - 40% gadījumu, un tikai 15% no mielomas pacientiem diagnosticēta trešajā posmā izdzīvot piecus gadus.

Cieņa pret mielomas pacientiem veselīgs dzīvesveids, izvairoties no kaitīgiem ieradumiem, pāreja uz pareizu uzturu, fizikālā terapija vingrinājumi, lai stiprinātu kaulu sistēmu un dzeramā režīmu, lai saglabātu nieres, ļauj multiplās mielomas, lai uzlabotu prognozes.

Яндекс.Метрика