Migrēna

 Cēloņi migrēna

Migrēna - nav letāla, bet smaga neiroloģiska slimība konstatēts galvenokārt jauniešu un pusmūža vecumā.

Par migrēnas raksturo uzbrukumiem smagas galvassāpes, bieži vien pusi no galvas, bija vērsta Fronto-laika-orbītas apgabalā.

Migrēna ir viens no senākajiem zināmajiem slimībām, kā aprakstīts šumeru un seno ēģiptiešu manuskriptiem, bet vēl daudz no tā paliek nezināms.

Cēloņi migrēna

Viens no noslēpumiem ir cēlonis migrēna. Pamatojoties uz ilgtermiņa novērojumiem varēja konstatēt dažas migrēna modeļus.

Migrēna skar gan vīriešus, gan sievietes, bet sievietēm tas notiek divas reizes biežāk nekā vīrieši. Jebkura atkarība no frekvences saslimšanas uz dzīvesveidu, tāpēc, noskaidrots, ka cilvēki ir visvairāk pakļauti migrēnas sociāli aktīvas un ambicioziem, profesijām prasa augstu garīgo aktivitāti, kā arī mājsaimnieces. Ļoti retos gadījumos migrēna starp cilvēkiem, kas strādā amatu, kuru darbība ir saistīta ar pastāvīgu fizisko aktivitāti.

Cēloņi migrēna cilvēkiem, kas cieš no tā, ietver daudzus faktorus, bet patiesībā tieši ietekme uz attīstību uzbrukuma nevarēja noteikt, tāpēc var uzskatīt par riska faktori, vai "sākuma punkts", ko izraisīja izskatu patiesajiem cēloņiem slimības. Cēloņi migrēna ietver:

  • Daži produktu veidi: cieto vecumā sieri, sarkanvīns, šokolāde, zivju makreļu, desu, kafiju;
  • Stress pieredzējis vai psiho-emocionālo arousal.
  • Dažas zāles, piemēram, perorālo kontracepcijas veidu;
  • Asas izmaiņas laika apstākļos (meteodependent forma migrēna);
  • Heavy uzdevums;
  • Premenstrual sindroms.

Parasti pieredzējuši pacienti zināt, tieši to, kas izraisa to migrēnas lēkme, un mēģināt novērst ietekmi šo faktoru, lai viņi varētu samazināt biežumu uzbrukumiem, bet nav atbrīvoties no tiem pilnībā.

Simptomi migrēna

Dažās migrēnas lēkmes formām sākas ar izskatu raksturīgo iezīmju prekursoru, tā saukto auru. Kā prekursoru dažādiem cilvēkiem ir dažādi sajūtas: vizuālā (mušas viņa acu priekšā, migla, izskats spilgti mirgo perifērijā vīziju, utt ..), Taustes (sajūta tirpšana dažādās ķermeņa daļās, nejutīgums, "zoss izciļņiem"), dzirdes ( troksnis, zvanīšana ausīs). Aura ne vienmēr, bet tikai 20% pacientu, un ir viens no diagnostikas slimības pazīmes.

Raksturīgs simptoms migrēna ir stipras, pulsējošas sāpes vienā pusē tā galvas. Senos laikos, pamatojoties uz migrēna sauc hemikrānija - ". Polovinnocherepnoy" Atcerēties Bulgakovs Poncijs Pilāts par "Meistars un Margarita"? Bulgakovs bija ārsts pēc izglītības, un ļoti precīzi aprakstīja sajūtu personas piedzīvo migrēnas lēkme. Dažreiz uzbrukumi var notikt visā virs galvas, bet tas ir izņēmums, nevis norma. Migrēnas lēkmes ir reti tikai vienā pusē galvas, parasti no uzbrukuma uzbrukt labi un pa kreisi no aizvietotāja, lai gan var būt "labvēlības" pusē.

Vēl viens savdabīgs īpaši migrēnas simptomu ir palielināts sāpes no spilgtas gaismas, skaļu troksni, fizisko un garīgo aktivitāti. Ietekme trokšņa un vizuālo stimuliem ir tik liels, ka varētu attīstīties skaņas un fotofobiju. Pacienti uzbrukuma vēlas doties pensijā, lai klusā tumšā telpā un veikt atvieglinātas attieksme laikā, tas nes viņiem atvieglojumu.

Pulsējošas galvassāpes migrēna bieži kopā ar sliktu dūšu un pat vemšanu. Zem-sākums krampji var rasties vājināšanos zarnu peristaltiku un kuņģa stāzi, kad saturs tiek saglabāts kuņģī, nevis pārvietojas on. Šis ir viens no iemesliem, ka zāles var būt neefektīvi, - viņi vienkārši neienāk tievajās zarnās, kur absorbcija notiek parasti.

Migrēnas lēkmju ilgumu, un uzbrukums var ilgt jebkur no trim stundām līdz trīs dienām.

It īpaši, ja tie atkārtojas bieži, tas ir pamata problēma migrēna, jo šoreiz cilvēks zaudē spēju strādāt un pilnībā pilieni no ierastās dzīves.

Diagnoze migrēna

Migrēna diagnoze ir ievietots, pamatojoties uz raksturīgo klīnisko ainu, pēc tam garām rūpīgu neiroloģisku izmeklēšanu. Eksāmens pie neirologa ir nepieciešama arī, lai izslēgtu citas slimības, par kuru raksturo epizodes stipras galvassāpes.

Migrēna ārstēšana

 Ārstēšanai migrēna aģents
 Ārstēšana migrēna galvenokārt simptomātiska, ka mērķis vai nu banku likšana pašā sākumā vai pēc tās pārtraukšanas, kad uzbrukums jau ir izstrādājusi. Sākumā uzbrukumu var palīdzēt paracetamolu vai aspirīnu un citas zāles spriest ārstu individuāli. Dažos gadījumos ārstēšana migrēna veiksmīgi izmanto homeopātiskās aizsardzības līdzekļus, kā arī nav farmakoloģiskās vielas, piemēram, izcili rezultāti tiek iegūti, izmantojot akupunktūru (adatu terapija).

Saskaņā ar parādījusies uzbrukumu, lai palīdzētu pacientam var būt ļoti grūti. Daudzi pacienti izmantot valsts attieksmi pret migrēnas. Dažādas metodes tiek izmantotas, lai pārtrauktu uzbrukumu: dousing galvu karstā vai aukstā ūdenī, dzeltenā karti apkakles zonā, siltā vannā. Neskatoties uz vienkāršību tādi populāri migrēnas ārstēšanai, no kurām dažas var būt ļoti efektīva, un pacienti izjūt izmēģinājumu un kļūdu, bieži konstatē, ka palīdz viņiem. Cilvēki migrēna ārstēšana ietver izmantošanu dažādu zāļu tējas, piemēram, āboliņš, citronu balzams, asinszāli, oregano un citiem garšaugiem. Dažreiz tas palīdz tikai tasi kafijas vai tējas, kofeīnu, parasti attiecas uz anti-migrēna Narkotiku, bet pārējiem pacientiem tas spēj izraisīt uzbrukumu kafijas. Kopumā tautas migrēna ārstēšanas mērķis ir atbrīvot pacienta stāvokli.

Ārstēšanas migrēnas problēma ir tā, ka katrā gadījumā ir individuāla jutība pret noteiktu medijiem, un tas ir ļoti labs vienam pacientam var nedarboties pilnīgi atšķirīga, ne tikai kalpo, lai stiprinātu galvassāpes.

Smagos gadījumos, migrēna var doties uz migrēnas statusu, kad lēkmes seko cits citam gandrīz bez pārtraukuma, un pat migrēna insultu, tāpēc vienota valsts migrēna ārstēšana neveiksme prasot obligātu medicīnisko uzraudzību.

Būtu arī teikt, ka ārstēšana migrēna ir neefektīva, ja ne racionalizēta dzīvesveidu, kas noveda pie slimības. Tas ir nepieciešams, lai labotu, regulāras maltītes, izņemot smagas ēšanas, ievērošana dienu un darbā, mierīgs miegs un bieži iedarbības svaigā gaisā. Kā likums, dzīvesveida izmaiņas šajā virzienā kopā ar individuāli izraudzītā medicīnisko terapiju var atbrīvot personu no sāpīgas migrēna.

Яндекс.Метрика