Mikroangiopātija

Bojājums sienām tiny asinsvadus sauc mikroangiopātijas. Mikroangiopātija var  Bojājums sienām sīkos asinsvadus sauc mikroangiopātija
 Tas ir simptoms dažādām slimībām.

Smadzeņu mikroangiopātija

Smadzeņu mikroangiopātija minēts bojājumu mazo kuģu smadzenēs, kas atbild par vielmaiņu. Šis stāvoklis attīstās sakarā ar hronisku cerebrovaskulāru nepietiekamību. Uz fona cilvēka smadzenēm uz ilgu laiku tas cieš no skābekļa trūkuma un glikozes - galvenais metabolisma substrātu, kas nodrošina normālu asins plūsmu. Pakāpeniski attīstot smadzeņu disfunkciju, kas ir galvenais mērķis mazākajām smadzeņu artērijās.

Mikroangiopātija smadzeņu noved pie difūzo divpusējiem išēmisku bojājumu galvenokārt baltās vielas, kā arī daudzas lacunar infarcts dziļi smadzeņu daļām. Traucējumi normālu darbību smadzenēs ir klīniski izpaužas dažādos encefalopātiju. Smadzeņu mikroangiopātija var attīstīties kā rezultātā aterosklerozes vai hipertensiju. Acīmredzot, novēršana to rašanās ir savlaicīga un atbilstoša ārstēšana pamatslimību.

Diabēta mikroangiopātija

Asinsvadu bojājumus diabēta, ko izraisa lieli glikozes līmenis asinīs, un var izpausties kā komplikācijas, piemēram, cukura diabēta mikroangiopātijas. Diabēta mikroangiopātija bojāts arteriolu, venules un kapilāru dažādu lokalizāciju.

Acīmredzot, klīniskās izpausmes diabētiskās mikroangiopātijas var būt ļoti daudzveidīga. Jebkurā gadījumā, audu vielmaiņu grūti - uzturvielu un izņemšanas sabrukšanas produkti piedāvājums samazinās. Tā kā pieaug audu hipoksiju - skābekļa bada. Kuģi ir mazinājušās, un tādējādi slimība pasliktinās.

Spiediens palielina vazokonstrikcija, augsts cukura līmenis asinīs izraisa iekaisumu un pietūkums asinsvadu sienām. Visnopietnākās diabēta mikroangiopātija notiek nierēs un acīm, izraisot nefropātija un retinopātija par dažāda smaguma (īpaši microaneurysms). Īpaša uzmanība ārstam prasīt arī aknas diabētiskās mikroangiopātijas.

Diabētiskās  Ārstēšanai mikroangiopātija izmanto pentoksifilīnu
 mikroangiopātija ir galvenokārt normalizēšanai cukura līmeni asinīs. Šodien ir daudz mūsdienu narkotikas, ļaujot, lai sasniegtu vēlamo efektu. Ja nepieciešams, pacientam noteiktā insulīnu.

Turklāt slimnīca ir pienācīgus uzņemšanas angioprotectors - zāles, kas atjaunotu sienas asinsvadus un zāles, kas uzlabo asinsriti (pentoksifilīns, uc). Arī izrādījās efektivitāti antioksidantu (E vitamīns, selēns, uc), vitamīnu B un liposkābe preparātiem.

Ja nepieciešams, ir jāstabilizē asinsspiedienu. Pacientiem ar diabētisko mikroangiopātija ieteikto diētu (dažreiz zemu sāls) un likvidēšanu kaitīgiem ieradumiem. Ir ieteicams veikt specifiskus profilaktiskos izmeklējumus vismaz reizi gadā.

Dažādas mikroangiopātija var attīstīties kā rezultātā saistaudu sistēmas bojājumi, infekcijas slimībām, un attīstību vēža audzēju. Mikroangiopātija var arī manifests kā nieru mazspēja un asins slimībām (trombozes mikroangiopātijas). Mikroangiopātija ir kopīgas simptomi hipertensija, parādās kā retinopātija AIDS.

Яндекс.Метрика