Mikrocefālija

 Mikrocefālija bērniem

Mikrocefālija - smaga slimība, kas rodas ne vairāk kā vienu reizi 10000 dzimušie. In iedzimtas mikrocefālija bērniem ir veidošanās nelielo izmēru galvaskausa, kopā ar atpalicība no smadzenēm, garīga atpalicība, dažādiem garīgiem un neiroloģiskiem traucējumiem.

Smadzenēs, kad ir pazīmes mikrocefālija smagu kroplību: aģenēze corpus Callosum, makro- un mikrogirii, heterotopia, lisentsefalii. GYRUS ir saplacināts izskatu, augstākās rievas ir pilnīgi klāt. Vairumā gadījumu pacienti ar mikrocefālija joprojām nav pietiekami attīstīta: smadzeņu stumbra, piramīda no medulla oblongata, talāmu, smadzenītes, laicīgām un pieres daivu.

Mikrocefālija pacientiem ir raksturīga izskatu ar nesamērīgu attiecību starp normālu ķermeņa izmēru un mazo neattīstīta galvaskausu. Starp iemesliem garīgu atpalicību, ievērojama daļa pieder mikrocefālija smadzenēm.

Veidi mikrocefālija

Mikrocefālija ir sadalīta pamatskolas un vidusskolas.

Primārā mikrocefālija ir ģenētiska defekta attīstībā, kas tika izveidota agrīnā stadijā grūtniecības. Šis veids parasti ir apvienota ar citām smagām kroplības smadzeņu - aģenēze no corpus Callosum, Aguirre un citām patoloģijām.

Sekundārā mikrocefālija auglis notiek vēlīnā grūtniecības un veidojas uz fona hipoksiju, intoksikācijas, mehāniskās traumas vai veic intrauterīna infekcija (tsitomegalovirsnogo encefalīts, masaliņas, toksoplazmoze). Kad mikrocefālija sekundāro tips smadzeņu audos nereti veidojas pārkaļķošanās, slimo ar cistisko dobumus, perēkļus asiņošana.

Iemesli mikrocefālija

Kaitīgo faktoru saraksts, negatīva ietekme, kas potenciāli varētu izraisīt pirmsdzemdību izcelsmes mikrocefālija nākotnes jaundzimušā var būt tik daudz, cik ilgi.

Starp iespējamiem cēloņiem mikrocefālija ir patogēns radiācijas ietekmi uz ķermeni nākotnes māte, medikamentu grūtniecības laikā, oligohidramniju grūtniecības laikā, infekcijas slimības, ģenētisks defekts, un tā tālāk. D.

Kā likums, vairumā gadījumu vecāki slimu bērnu ar diagnozi mikrocefālija ir reti iespējams izveidot īpašu iemeslu šīs slimības ir pirmsdzemdību attīstību bērnam.

Simptomi mikrocefālija

 Mikrocefālija smadzenes
 Klīniskā aina mikrocefālija šādi:

- Neatbilstoßi attīstīta sejas galvaskauss un smadzenes;

- Izvirzītas uzacis;

- Slīpi šauras pieres;

- Izvirzītas ausis;

- Pārauguši Fontanelle pirmajā dzīves mēnesī, vai netālu no dzimšanas brīža;

- Muskuļu hipotonija;

- Kustību koordinācija;

- emocionālā ierobežojumi;

- Pazīmes garīgās atpalicības, garīgās atpalicības.

Ārstēšana mikrocefālija

Diemžēl mūsdienu ārstēšana mikrocefālija galvenokārt simptomātisku pacientu atbalsta lietojot narkotikas, kā arī visaptverošus rehabilitācijas pasākumus, kas paredzēti, lai palielinātu pielāgošanās un socializāciju bērnu.

Kā zāļu terapijas ārstēšanai mikrocefālija lieto narkotikas, kas uzlabo vielmaiņu smadzeņu audos - Nootropil (piracetāms), cerebrolysin piriditol, encephabol, vitamīnu kompleksu, un tā tālāk D..

Яндекс.Метрика