Miokarda infarkts

Īss problēmas apraksts

 Miokarda infarkts

Ikvienam reizi manā dzīvē dzirdējuši vārdu "miokarda", bet tas ir - zinu vienu. Miokards ir sirds muskulis, kas tiek pastāvīgi piegādā asinīs. Tas nodrošina sadales muskuļu impulsu starp dažādām sirds un, kā rezultātā, tas ir ļoti svarīgi, lai uzturētu normālu darbību organismā. Ja kāda iemesla dēļ nāk aizsērējusi artērijās, piegāde asinis miokarda, piemēram svarīga daļa no sirds ir palicis bez skābekļa. "Offline" muskuļu dzīvo ne vairāk kā 20-30 minūtes, pēc tam tur ir visvairāk miokarda infarkts - neatgriezeniski iznīcināšanu muskuļu audu un turpmāko rētas. Ja jums nav palīdzēt šis process izraisa nāvi personas, kā tiek iznīcināta "ceļu", par kuriem sirds impulsi izplatīties no departamenta struktūrvienība.

Pēdējos gados, miokarda infarkts ir strauji kļūst jaunāks. Ja agrāk slimība galvenokārt skar vecāka gadagājuma cilvēkiem, jo ​​mūsdienās iznīcināšanu sirds un asinsvadu sistēmu, ir arvien vairāk koncentrēts jauniešu vidū līdz 30 gadiem. Tas nozīmē, ka, lai diagnozi miokarda infarkta, ārstēšana var pieprasīt jebkurš no mums, neatkarīgi no vecuma vai dzīvesvietas. Protams, tur ir cēloņi, kas var paātrināt izskatu sirdslēkmes. Tas viņiem mēs apspriest nākamajā sadaļā šo rakstu.

Kāpēc ir miokarda infarkts?

Galvenais cēlonis slimības - ateroskleroze, kas dažādās pakāpēs, ir klāt katram cilvēkam. Sākotnēji vazokonstrikciju neizraisa lielu neērtības pacientam, bet galu galā šis process kļūst patoloģiski. Bez aterosklerozes, nāve audu var izraisīt citu iemeslu dēļ:

 • vecums - pārsvarā akūts miokarda infarkts rodas cilvēkiem, kas vecāki par 50 gadiem;
 • personas dzimuma - vīrieši saslimst biežāk nekā sievietes;
 • Iedzimtām faktoriem - lielāks risks sirdslēkme pārvietoties, ja tie ievainots kāds jūsu ģimenē;
 • augsts holesterīna līmenis, nepilnvērtīgs uzturs;
 • smēķēšana - viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc tur ir miokarda infarkts (audu bojāeju simptomi novēroti 9 no 10 smēķētāju);
 • mazkustīgs dzīvesveids;
 • diabēts.

Katrs no iepriekš minētajiem iemesliem, kas ievērojami palielina risku "iepazīšanās" ar nāvējošu slimību, bet kopā tie padara šo "tikšanās" neizbēgama. Paturiet to prātā, kad iedegas cits cigarešu vai ēst hamburgeru ir absolūti bezjēdzīgi, sēžot pie jūsu mīļākie TV.

Kas notiek, kad miokarda infarktu?

Savu dzīvi uz sienām mūsu asinsvadu laikā uzkrāties tauku nogulsnes .  Dažiem cilvēkiem, šis process ir lēns, bet citās - daudz ātrāk .  Sasniedzot kritisko masu, tauki veido tā saukto aterosklerotiskās pangas .  Šīs izglītības sienas var pārsprāgt jebkurā brīdī, kas ir pirmā pazīme gaidāmo sirdslēkmes .  Vietā plaisām uzreiz parādās asins receklis .  Tā ātri aug izmēra un, galu galā, veido recekli, kas var pilnībā noslēgtu iekšējo telpu kuģa .  Tā rezultātā, asins plūsma artērijas tiek pārtraukta, un cilvēks attīstās miokarda infarkta (pirmo palīdzību uzbrukuma laikā ietver administrēšanu vazodilatātorus, lai atjaunotu normālu asins apgādi) .  Ņemiet vērā arī to, ka, jo lielāks nosprostotā kuģa, ātrāks process šūnu bojāeju, kā galveno artēriju piegādā skābekli lielas platības infarktu .

Miokarda infarkts - simptomi un klīniskā aina

Galvenā iezīme, kas ļauj aizdomās dzīvībai bīstams stāvoklis, ir sāpes retrosternālas reģionā. Tas nav iet pat miera stāvoklī, un bieži dota kaimiņu ķermeņa daļām - pleciem, muguras, kakla, roku, vai žokļa. Sāpes, atšķirībā no paša stenokardiju var notikt bez jebkāda iemesla. Tomēr tie ir ļoti spēcīgi, un neizzūd, ņemot nitroglicerīnu. Ja jums liekas, šie simptomi, nekavējoties zvaniet "ātro palīdzību." Agrāk palīdzēja pēc miokarda infarkta, lielāka iespēja izvairīties no nopietnas komplikācijas un turpināt normālu, pilnvērtīgu dzīvi.

Piezīme un citi slimības simptomi:

 • elpas trūkums;
 • slikta dūša, vemšana;
 • diskomforta sajūta vēderā;
 • pārtraukumi sirds;
 • samaņas zudums

Jāatzīmē, ka persona var ciest miokarda infarkts, vai pat saprast, kas noticis ar viņu. Šī situācija ir tipisks mēmā slimības formas, kas visbiežāk tiek novērota pacientiem, kuri slimo ar cukura diabētu.

Miokarda infarkts - ārstēšana un rehabilitācija

 Miokarda infarkta ārstēšanā

Lai nodrošinātu kvalificētu aprūpi pacientiem pielaistas intensīvās terapijas nodaļā slimnīcā. Tas ir diezgan ierasta prakse. Ja pacientam diagnosticēta miokarda infarkta, pirmā palīdzība būtu jāsniedz pirmajās stundās pēc uzbrukuma. Galvenais uzdevums ārstiem šajā gadījumā - lai izšķīdinātu "svaigu" asins receklis, asinsvadi paplašinās un atjaunot dabisko asins plūsmu. Lai novērstu jaunus recekļu pacients lieto zāles, kas lēni asins recēšanu. Raksturīgi, lai izmantotu šādu parasto aspirīnu. Piemērojot to tūlīt pēc miokarda infarkta, ārsti var samazināt komplikāciju skaits un nopietnām sekām.

Ļoti bieži, miokarda infarkts tiek ārstēti ar beta blokatori - zāles, kas samazina audu skābekļa pieprasījumu. Ietaupījums ir ļoti svarīgs darbs sirds uzbrukuma laikā, un tāpēc pētnieki pastāvīgi strādā, lai atrastu jaunas tehnoloģijas, kas ļautu atrisināt problēmu, skābekļa piegādes neapdraudot pacienta dzīvību. Daži no šiem notikumiem, piemēram, invazīvām vai balons angioplastijas, patiešām ir ļoti daudzsološa.

Kas būtu jādara, ja persona ir pārcietis miokarda infarktu. Rehabilitācijas šajā gadījumā nav tik svarīga kā attieksme pati, kā par bojāto sirds ir bīstami, pat vismazākā slodze. Iepriekš, pacientiem ar akūtu miokarda infarktu netika pieaugs no gultas vismaz pāris nedēļas. Modernās tehnoloģijas ārstēšanas var ievērojami samazināt laiku, bet jebkurā gadījumā, personai nepieciešama pielāgošanos jaunai dzīvei. Ideāli - doties atvaļinājumā slavenā kūrortā, un pēc atgriešanās konsultēties ar savu ārstu, kurš iecels vingrošana, izvēlēties nepieciešamos medikamentus un sniegt citus ieteikumus attiecīgās rehabilitācijas periodā.

Яндекс.Метрика