Nieru infarkts

Nieru infarkts sauc reti uroloģiskās stāvoklis, kad nieru audu nāve (nekroze) dēļ  Nieru infarkts notiek, kā rezultātā iznīcināšanas nieru audu
 pilnīgs un pēkšņi pārtraukšana liela nieru arteriālo asiņu plūsmu. Slimība galvenokārt rodas cilvēkiem ar nobriedušu un veciem cilvēkiem.

Turpretim jaundzimušajiem bieži novēro urātu nieru infarkts, nieru, kur liels skaits urātu kristāli tiek veidotas. Urātu nieru infarkts zīdaiņiem vairumā gadījumu nav nepieciešama ārstēšana un pāriet pati.

Cēloņi

Nieru infarkts bieži attīstās kā rezultātā oklūzijas ar nieru kuģi embolija izcelsmes sienas trombu parasti kreisā kambara vai ātrijs. Tāpēc, nieru infarkts notiek biežāk kā vienu no dažādu komplikāciju sirds un asinsvadu slimības:

  • Priekškambaru fibrilācija;
  • Infekciozs endokardīts;
  • Ateroskleroze;
  • Mitrālā vārstuļa;
  • Periarteritis nodozais;
  • Miokarda infarkts.

Arī nieru infarkts var attīstīties pacientiem, kuriem veic operāciju par nieru artēriju trombozes vai augšupejošā aorta.

Urātu nieru infarkts notiek zīdaiņiem reibumā dzimšanas stresu. Ļoti reti urātu nieru infarkts var novērot pieaugušiem pacientiem, kas cieš no podagras, leikēmiju, plašu strutaini vai neoplastisko procesiem, kuros pastāv ievērojama samazinājuma audu.

Nieru infarkts: simptomi

Klīniskā aina miokarda nieru atkarīgs no jomā nekrozes nieru audu. Ar zemu nieru infarkta simptomi var būt pilnīgi klāt. Liels nieru infarkts parādīties asas, stipras sāpes jostas vietas, izskatu asinis urīnā piemaisījumu (hematūrija), dažiem pacientiem ir samazinājies izdalītā urīna. Sākot ar 2 - 3 dienas ilgi no saslimšanas sākuma pacientiem ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru (37 0-37, 5), novēroja arteriālo hipertensiju, kas rodas sakarā ar išēmiju audos ap laukumu nekrozi. Citi simptomi sirdslēkmes nieres ir ļoti slikta dūša un vemšana.

Ja urātu nieru infarkts novērota duļķains urīns un mainīt savu krāsu uz brūnu iegādi. Autiņi un autiņbiksīšu traipiem veido raksturīgo sarkanīgi brūnā krāsā. Tas pats gaismas Nogulsnes var redzēt un ap urīnizvadkanāla atveri. Analīzē urīnu, kad nieru urātu infarkts atklāja augsts saturs urātu (amonija un nātrija sāļi urīnskābes).

Ārstēšana sirdslēkme nieru

Pie  Klīniskā aina nieru infarkts
 nieru infarkta pacientiem noteikti stingru gultas režīms. Lai novērstu atkārtotu bloķēšanu nieru artēriju un turpmāko trombu ievada antikoagulantus (kas samazina asins recēšanu). Pirmajās trīs stundas pēc rašanās slimības attaisno lietošanu trombolītisku zālēm, kas var izšķīdināt receklis, sprig nieru artēriju tupele.

Lai atjaunotu normālu asins plūsmu nierēs atsevišķos gadījumos parādītas turot balons angioplastija. Caur augšstilba artērijas, ārsts ievieto speciālu katetru ar balonu beigās. Tad, tas ir uzlabotas ar rentgena kontrolē nieru artēriju aizbāzni. Pēc ārsta pārliecināties pareizais stāvoklis katetru, tās paaugstina balons, tādējādi drupināšanas tas koka tupelēm asins receklis. Šī operācija tiek veikta pirmajās stundās slimības, vēl nav izstrādāta nekroze, nieru audu, un pastāv liela iespējamība, savu funkciju atgūšanu.

Bet attieksme pret nieru urātu infarktu, neskatoties uz iebiedēt nosaukumu slimības netiek veikta. Jaundzimušo urātu nieru infarkts attiecas uz tā saucamajām pārejošas (pārejoša) valstīs un ir viens no fizioloģiskās normas. Bērns tiek dota pārmērīgas alkohola lietošanas, kas noved pie urīna pieaugumu no nierēm un izmazgāt kristāli no urīnskābes sāļu. Tā rezultātā, simptomi sirdslēkmes nieru urātu pamazām izzūd, un pazūd pilnīgi 10 - 15 dienu vecuma bērnam.

Яндекс.Метрика