Mioklonuss

Mioklonuss - atkārtota konvulsīvi raustīšanās galvenās muskuļu grupas. Stāvoklis var rasties normāls aizmigt,  Mioklonuss - atkārtota konvulsīvs raustīšanās galvenās muskuļu grupas
 izbailes .  Ja slimības cēlonis ir zaudējums smadzeņu garozā, tas ir ierasts runāt par garozas mioklonusa (mioklonuss) .  Šī slimība ir veids Hiperkinēzes .  Garozas mioklonuss raksturo ekstrēmos ātrums lēkmēm .  Pacienti aprakstīt pēkšņu muskuļu kontrakcijas kā "šoks" .  Vairāki iemesli veicina attīstību patoloģisku mioklonusa .  Iegūtās miokloniskos krampjiem var rasties jebkurā vecumā .  Pieaugušajiem tie bieži vien ir fonā vielmaiņas traucējumi .  Piemēram, mioklonuss fiksēts uremia, ketoacidozi, hyperosmolar koma, pienskābās acidozes, hipoksija .  Šajos apstākļos smadzeņu garozā ir bojāts ar toksiskām koncentrācijām vielmaiņas produktu (slāpekļa bāzu, ketonvielas) .  Jaundzimušo miokloniskos lēkmes ir diezgan bieži, un ir saistītas ar neirodeģeneratīvo slimību (Alpers slimība, Tay-Sachs slimība) .  Mioklonuss var rasties kā variantu primāri ģeneralizētu epilepsiju un kļūt izpausme juvenīlo mioklonisko epilepsiju ar mioklonisko prombūtnes vai komponentu .  Arī lielas grupas muskuļu raustīšanās iespējams ar progresēšanu dažādām neiroloģiskām slimībām .  Biežāk nekā garozas mioklonuss novērots izkliedētā smadzeņu bojājumus, jo īpaši no pelēkās vielas iesaistīšanu .  Šie bojājumi smadzeņu garozā ir uzkrāšanās slimības (hemochromatosis, Amiloidozes, leukodystrophy un citi) un infekcijas procesu (Kozhevnikov epilepsijas uz, piemēram, progresīvo formām un citām ērču encefalītu fona) .

Diferenciālis diagnozi mioklonusa

Diferenciālis diagnozi garozas mioklonusa vajadzībām trīce, tic, tetānija, fokusa motoru lēkmes.

Slimības simptomi

Simptomi ir īsas Mioklonuss patvaļīgas kontrakcijas muskuļu pēkšņi rasties dažādās ķermeņa daļās. Ar pakāpi iesaistīšanos dažādu muskuļu grupām var vispārināt mioklonija, reģionālo un vietējo. Lokalizēts mioklonuss bieži izpaužas strauju samazināšanu sejas muskuļu, mēles, mīkstās aukslējas. Tur var būt pārkāpums runas (artikulācijas). Vispārējas krampji iesaistīt spazmas vairākos muskuļu grupām. Kad vielmaiņas traucējumi (uremia, hipoksija) procesā iesaistīti vairāk nekā tikai muskuļus. Visbiežāk ir patvaļīgas kontrakcijas muskuļu rumpja, gurniem, pleciem un seju. Dažreiz krampji sagrābj diafragmu. Tāpat kā visas Hiperkinēzes, mioklonuss uzlabota  Par mioklonisko jerks ārstēšana topiramāts
 kad pārdzīvojumi. Sapnī, simptomi bieži trūkst.

Diagnoze mioklonuss

Diagnoze balstās uz novērojumiem par mioklonuss ārsts pārejošu muskuļu raustīšanās vai aprakstu šādu pacientu. Lai precizētu diagnozi tiek veikta elektroencefalogrāfija. Lai noteiktu cēloni atsavināšanas ir nepieciešams veikt asins analīzes, - lai noteiktu līmeni, kreatinīna un asins urīnvielas, cukura līmenis asinīs un daži citi rādītāji. Tāpat pierādīts, ir attēlveidošanas metodes - rentgena no galvaskausa, datora vai magnētiskās rezonanses attēlveidošanas smadzenēs. Pārbaude šī slimība vajadzētu pavadīt neirologs. Dažos gadījumos Jums var būt nepieciešama hospitalizācija ar neiroloģiskām slimnīcā tālākai diagnozi.

Ārstēšana mioklonusa

Mioklonuss Ārstēšana ir atkarīga no cēloņa slimības. Ja mioklonuss ir saistīta ar vielmaiņas traucējumiem, korekcija primārā slimība rada skaidru uzlabojumu neiroloģiskā attēlu. Tādējādi uremia (paaugstināts līmenis asinīs kreatinīna un urīnvielas) parādīja aktīvu attieksmi pret nieru mazspēju, ieskaitot peritoneālo dialīzi, hemodialīzi, nieru transplantācijas. Primārajā ģeneralizētas epilepsijas ar mioklonisko krampju visefektīvākais narkotika ir nātrija valproāts. Terapeitiskais efekts visos slimības formām ir dažādi Pretepilepsijas līdzekļus - topiramāts, lamotrigīna, levetiracetāms un zonisamīds. Ātrai efektu, jūs varat izmantot benzodiazepīniem.

Prognoze

Prognoze atkarīgs etioloģijā mioklonusa. Sliktākais prognoze ģeneralizētas mioklonusa fonā par neirodeģeneratīvo slimību.

Яндекс.Метрика