Mitrālā vārstuļa prolapss

Mitrālā vārstuļa pārstāv priekšējās un aizmugurējās durvis saistaudi, kuru formu plakano lapām. Durable hordas (diegi) ir pievienoti spārnu papillārs muskuļu un papillārā muskuļi ir pievienoti apakšā kreisā kambara no sirds. Relaksācija fāze (diastole) lietošanas instrukcija noliecies. Asinis no kreisās ātrijs kustas brīvi uz kreisā kambara. In sistole tad lapiņas pieaugt, aizverot ieeja pa kreisi ātrijs.  Mitrālā vārstuļa prolapss - tās nošļukuši slēģi

Mitrālā vārstuļa prolapss - nošļukuši spārni (viens vai abi), kas dobumā ātrijos. Pirmo reizi šis fenomens tika aprakstīta izskatu, ehokardiogrāfija (in 60s) laikā. Šo patoloģija var diagnosticēt jebkurā vecumā, bet visbiežāk tas konstatēts bērniem, kas vecāki par septiņiem gadiem.

Patoģenēze un etioloģija mitrālā vārstuļa prolapss

Atkarībā no izcelsmes mitrālā vārstuļa prolapss ir sadalīts idiopātisko (primāro) un sekundāro. Primārā prolapss notiek, kad saistaudu displāzija. Saistaudi displāzija izraisa izmaiņas struktūrā papillārs muskuļus un vārstu, traucējumi izplatīšanas, nav pareizi piestiprināts, saīsinot vai pagarināšana no akordi, izskatu papildu akordiem.

Sekundārā mitrālā vārstuļa prolapss parasti pavada un sarežģī iedzimta sindromus (iedzimts kontraktūra arachnodactyly, elastīga psevdoksantomu, Ehlers-Danlos-Chernogubova sindroms Marfina), kā arī endokrīnās sistēmas traucējumi, reimatisku slimību, sirds slimībām. Sekundārais vārsts prolapss var rasties iegūto myxomatosis, iekaisuma bojājumu vārstu struktūrām, vārstu-kambara disproporcijas.

Mitrālā vārstuļa prolapss var attīstīties, kā rezultātā disfunkcija veģetatīvo nervu sistēmu, vielmaiņas traucējumi un mikroelementu trūkumu, īpaši kālija un magnija jonu

Neatbilstība vai vaļēju slēgšana vārstu skrejlapu pavada sistoliskais čukstiem dažādu intensitāti. Šī auskultācija ierakstīts mezosistolicheskie klikšķiem, kas rodas, kad ir pārmērīgs spriedzes akordi.

Atkarībā no izvirzījuma vārsta skrejlapu ir šādas pakāpi mitrālā vārstuļa prolapss:

  • pirmā pakāpe (2 līdz 3 mm);
  • otrās pakāpes (3 līdz 6 mm);
  • trešās pakāpes (no 6. līdz 9. mm);
  • Ceturtā pakāpe mitrālā vārstuļa prolapss (vairāk nekā 9 mm).

Slimības gaita parasti ir labdabīgi, ilgtermiņa, izdevīga. Pārkāpums vārsta mezgla parasti progresē lēni. Dažiem pacientiem mūža stāvoklis joprojām ir stabils, un citiem pacientiem ar vecuma patoloģiju vārsta var samazināt vai izzust.

Simptomi mitrālā vārstuļa prolapss

Simptomi mitrālā vārstuļa prolapss ir atkarīgi no smaguma veģetatīvo maiņās un saistaudu displāziju. Pacientiem ar šo slimību bieži sūdzas par nogurumu, sirdsklauves, reibonis, galvassāpes, samazināta fizisko veiktspēju, traucējumus sirds, psiho-emocionāla nestabilitāte, aizkaitināmība, nemiers, sāpes krūtīs, nemiers, hipohondriskas un depresīvu reakciju.

Par šo slimību raksturo dažādas izpausmes saistaudu displāzijas: svara zudums, paaugstināta ādas elastību, hypermobility locītavu, skolioze, deformācija krūtīm, plakano pēdu, tuvredzība, spārnu asmeņi. Jūs varat arī atrast nephroptosis, sandalevidnuyu spraugu savdabīgu struktūru žultspūšļa un ausīm, sprauslas un acu giperterolizm. Bieži vien, kad vārsts prolapss novērotās izmaiņas asinsspiedienu un sirdsdarbību.

Diagnoze un ārstēšana mitrālā vārstuļa prolapss

Diagnosticēt vārstu prolapss izmantojot instrumentālās un klīniskās metodes. Veicina diagnozi klīniskās vēstures, sūdzībām, ka rentgena un EKG izpausmes saistaudu displāzijas rezultāti. Diagnostikas metodēm var atklāt šo patoloģiju un atšķirt to no iegādāto vai iedzimtām mitrālā vārstuļa anomālijas citām iespējām vai disfunkciju no sirds vārstuļa aparātu. Saskaņā ar ehokardiogrāfiju rezultātiem var identificēt pareizi novērtēt sirds izmaiņas.  Uzskaites valvuloplasty kad mitrālā vārstuļa prolapss

Taktika ārstēšanā mitrālā vārstuļa prolapss atkarīgs no prolapss vārstu skrejlapas pakāpi un regurgitant apjomu un raksturu kardiovaskulāro un psiho-emocionālo traucējumu. Ar šo slimību noteikti ir nepieciešams pievērst uzmanību pietiekama (ilgums) miegu. Jautājums par sportu parasti uzskata par ārstējošais ārsts pēc izvērtēšanas rādītājiem fizisko gatavību. Pacienti ar smagu prolapss bez atvilnis var radīt aktīvu dzīvi bez jebkādiem ierobežojumiem.

Augu izcelsmes zāles - svarīgs komponents, ārstējot vārsta prolapss. Šis terapijas veids ir veikt nomierinoša (nomierinošo) narkotikas, pamatojoties uz Motherwort, baldriāns, rozmarīns, vilkābele, asinszāli, salviju. Medikamentozā terapija ir vērsta uz simptomātiskai ārstēšanai izpausmes slimības.

Slēgšana mitrālā vārstuļa (valvuloplasty) tiek veikta ar smagu atvilnis un sirds mazspēja. Ar neefektivitāti valvuloplasty aizstājot slims vārstu mākslīgu analogu.

Komplikācijas mitrālā vārstuļa prolapss

Mitrālā vārstuļa nepietiekamība - diezgan bieža komplikācija reimatisko sirds slimību. Nepilnīga slēgšana vārstu skrejlapu un to anatomisko defektu veicina būtiski atgriezties asinis uz iekšpagalmu. Pacients ir noraizējies par elpas trūkums, vājums, klepus. Ar attīstību šīs komplikācijas rāda skartajā vārstuļa protēzi.

Komplikācijas mitrālā vārstuļa prolapss var rasties veidā aritmiju un stenokardijas. Šīs komplikācijas var papildināt ar sirds ritma traucējumi, reibonis, ģībonis.

Яндекс.Метрика