Mitrālā vārstuļa nepietiekamība

Mitrālā vārstuļa - vārsts, kas atrodas starp kreiso ātrijs un kreisā kambara, kas neļauj atvilni asins uz kreiso ātrijs sistoles laikā. Organic mitrālā nepietiekamība

Mitrālā nepietiekamība vai mitrālā nepietiekamība - nespēja novērst vārsta atvilni asinis no kreisā kambara uz kreiso ātrijs.

Atraugas - ātra asins plūsma pretējā virzienā normālas kustības, kas rodas sistoles laikā.

Mitrālā nepietiekamība ir reti izolēta (aptuveni 2% no kopējā skaita sirds slimības). To pavada anomālijas aortas vārstuļa stenozi, mitrālā atveri.

Ir funkcionāls (relatīvs) un organisko mitrāla regurgitācija.

Funkcionālā mitrāla regurgitācija dēļ paātrinājuma asins plūsmu distoniju, ar izmaiņām toni papillārs muskuļu šķiedras, dilatācijas (paplašināšana) no kreisā kambara, kas paredz hemodinamikas pārslodzi sirds.

Organic mitrālā nepietiekamība radusies anatomisko bojājumiem saistaudu vārstu plāksnes un cīpslu virzieniem, bloķēšanas vārstu.

Hemodinamikas pārkāpums no šiem mitrālā mazspējas veidiem ir tāds pats raksturs.

Hemodinamikas traucējumi dažāda veida mitrālā nepietiekamības

Sistole - virkne secīgu samazinājumu kambaru un priekškambaru īpašā fāzē sirds ciklu.

No aortas spiediens ir ievērojami lielāks par spiedienu kreisā ātrijs, tādējādi atviļņa. Sistoles laikā, ir reverse plūsma asins kreisajā ātrijs nepilnīgas vāka atrioventrikulāro vārsts atvēršanas durvis. Tā rezultātā, papildu daļa diastole asiņu plūsmu. Kambara diastolā laikā, ievērojams daudzums asiņu, kas nāk no Atrium uz kreisā kambara. Līdz ar to pastāv pārslodzes traucējumi atstāja sirdi, tādējādi palielinot kontrakcijas sirds muskuļa spēku. Tur ir hiperaktivitāte infarktu. In sākumposmos mitrālā mazspēju ir labs kompensācija.

Mitrālā nepietiekamība noved pie kreisā kambara hipertrofiju un pa kreisi ātrijs, kā rezultātā palielināts spiediens plaušu kuģiem. Spazmas arteriolu izraisa plaušu plaušu hipertensijas, kā rezultātā pieaug hipertrofiju labā kambara, trikuspidālā vārstu.

Mitrālā vārstuļa nepietiekamība: simptomi, diagnostika

Ar labu kompensāciju mitrālā vārstuļa nav simptomu. Smaga mitrālā nepietiekamību raksturo ar šādiem simptomiem:

 • Elpas trūkums un sirds ritma patoloģijas fiziskās aktivitātes (tad pie miera) laikā;
 • Cardialgia;
 • Nogurums;
 • Sirds astma (elpas trūkums pēkšņas lēkmes);
 • Sāpes un pietūkums labajā augšējā kvadrantā, sakarā ar palielinātu aknās;
 • Pietūkums apakšējo ekstremitāšu;
 • Sauss klepus ar krēpām maz, retos gadījumos, sajauc ar asinīm;
 • Sāpes sirds durošas, smalcināšanas, sāpes, kas nav saistītas ar fizisko aktivitāti.

Kad kompensē mitrāla regurgitācija simptomi var neparādīties vairākus gadus. Simptomu smagums, ko rada no atvilnis spēka.

Diagnosticēšanai mitrālā mazspējas, izmantojot šādas metodes:

 • EKG atklāj pazīmes pārslodzi un hipertrofija kreisā kambara un ātrijs, trešajā posmā - pa labi sirds;
 • Ehokardiogrāfija - Jēdziens hipertrofiju un dilatācijas no kreisās sirds;
 • X-ray pārbaude krūtīm - lai noteiktu pakāpi plaušu venozās hipertensijas, pakāpi izvirzījumu, lokiem ātrijos;
 • Ventrikulogrāfiju - klātbūtnes noteikšanai un pakāpi atvilnis;
 • Kambara katetrizācijas - noteikšana dinamiku spiediens sirds kambarus sirds.

Pašlaik ir overdiagnosis no mitrālā mazspēju. Mūsdienu izmeklēšanas metodes ir parādījuši, ka minimālā pakāpe atvilnis var būt klāt veselīgu ķermeni.

Mitrāla regurgitācija 1 grāds: klīniskā aina

Mitrālā nepietiekamību raksturo 1 grādu kompensētajiem hemodinamiku un vārsta nespēju novērst atplūdi asinis, kas tiek panākts, hiperaktivitāte kreisā kambara un ātrijs. Šī slimības stadija ir raksturīga ar to, ka nav simptomu asinsrites mazspējas, labsajūtu pacienta izmantošanas laikā. Diagnostikā mitrālā atvilnis 1 grāds konstatēti nelielu paplašināšanu robežām sirds pa kreisi, klātesot sistolisko troksni. Elektrokardiogrāfiskā pazīmes vārsta disfunkcija ir klāt.

Mitrālā vārstuļa nepietiekamība 2 grādiem: klīniskā aina

Mitrāla regurgitācija grade 2 raksturo attīstību pasīvās formas venozās plaušu hipertensijas. Šis posms ir raksturīga vairāku simptomu asinsrites traucējumi: elpas trūkums un sirdsklauves slodzes laikā un atpūsties, klepus, uzbrukumiem sirds astmu, hemoptysis. Diagnostikā mitrālā atvilnis 2. pakāpes atrastas paplašināšanu robežām sirds pa kreisi (1 - 2 cm) uz labo (0, 5 cm) un uz augšu, sistoliskā murmina. Elektrokardiogramma rāda izmaiņas priekškambaru sastāvdaļa. Ķirurģija - tikai attieksme pret mitrālā vārstuļa nepietiekamība

Mitrāla regurgitācija 3. pakāpes: klīniskā aina

Kad 3 mitrāla regurgitācija pakāpes attīstīt labā sirds kambara hipertrofiju, kas ir pievienots raksturīgo simptomu: aknu palielināšanos, attīstību tūskas, paaugstināts venozo spiedienu.

Diagnoze mitrāla regurgitācija 3. pakāpes atklāj ievērojamu paplašināšanos robežām sirds muskuli, intensīvi sistoliskā murmina. Elektrokardiogramma liecina klātbūtni mitrālā vilnis, pazīmes kreisā kambara hipertrofiju.

Ārstēšana mitrālā vārstuļa prognozes

Ārstēšana mitrālā vārstuļa regulē tikai noteikums: pacientam ir diagnosticēta ar mitrālā mazspēju - ķirurģisku pacientu. Tas patoloģija neattiecas uz medicīnisko korekciju. No kardiologa uzdevums ir pareiza sagatavošana pacienta operācijas.

Konservatīvā ārstēšana mitrālā vārstuļa nepietiekamība mērķis ir kontrolēt sirdsdarbību, kā arī par to, kā novērst trombembolisku komplikāciju, samazinājumu pakāpi atvilnis. Arī piemērota simptomātiska ārstēšana.

Operācijas laikā veikta mitrālā vārstuļa implantācijas.

No mitrālā atvilnis prognoze ir pilnībā atkarīga no tā, cik atraugas, vārstuļu defektu smagums un dinamikas slimības.

Яндекс.Метрика