Nelaime

Kas ir mēris, un kāpēc to sauc Black Death?

 Ietekmēto ekstremitāti, kad slimība mēris

Mēris - nopietna infekcijas slimība, kas izraisa plaša mēroga epidēmiju, un nereti beidzas ar nāvi slima persona .  Sauc Iersinia pestis - baktērija, kas tika atklāta 19. gadsimta beigās franču zinātnieks A .  Yersenom un japāņu Pētnieki .  Kitazato .  Šajā laikā mēris pētīta pietiekami labi .  Attīstītajās valstīs, uzliesmojumi mēris ir reti, bet tas ne vienmēr bija .  Pirmais aprakstīts avotos mēris notika VI gadsimtā teritorijā Romas impērijas .  Tad slimība dzīvību zaudēja aptuveni 100 miljoni .  vīrietis .  Pēc astoņiem gadsimtiem vēstures atkārtoti mēra Rietumeiropā un Vidusjūras reģionā, nogalinot vairāk nekā 60 miljoni .  vīrietis .  Trešais liela mēroga epidēmija sākās Honkongā vēlu XIX gadsimtā un ātri izplatījās uz vairāk nekā 100 ostas pilsētām Āzijas reģionā .  Indijā vien mēris izraisīja nāvi 12 miljoniem .  vīrietis .  Jo drausmīgas sekas un raksturīgo simptomu mēris bieži sauc par "melno nāvi" .  Viņa nesaudzēja ne pieaugušajiem, ne bērniem, un ja nav attieksmes "nogalina" vairāk nekā 70% inficēto cilvēku .

Pašlaik mēris ir reti. Tomēr visā pasaulē joprojām ir dabas perēkļi, kur infekcijas aģenti tiek regulāri konstatēti grauzējiem dzīvo tur. Pēdējais, starp citu, ir galvenie slimības pārnēsātājus. Cilvēka organismā nāvīga mēris baktērijas iekļūst caur blusām, kas meklē jaunu īpašnieku pēc masu iznīcināšanas inficēto žurkām un pelēm. Turklāt zināms gaisā ceļu pārvadi, kas, patiesībā, nosaka straujo izplatību mēris un epidēmijas.

Mūsu valstī, skaitam mēris-endēmiska reģionos ietilpst Stavropoles reģionā, Trans-Baikāla, Altaja, Kaspijas zemiene un East Urāliem reģionu.

Etioloģija un patoģenēze

Yersinia pestis izturīgs pret zemām temperatūrām .  Tie ir labi saglabājušies krēpās un viegli pārsūtīt no cilvēka uz cilvēku ar gaisa pilienu .  Ja blusu kodumi uz atklātā jomā ādas vispirms parādīsies neliels pūtīte piepildīta ar hemorāģisko saturu (ādas mēris) .  Pēc tam, kad šis process strauji izplatās caur limfvadu .  Tie ir ideāli apstākļi baktēriju, kas noved pie patogēniem mēra strauju pieaugumu, to apvienošanās un veidošanās konglomerātu (Buboņu mēris) .  Varbūt izplatība baktēriju elpošanas sistēmas turpmākai attīstībai plaušu formu .  Pēdējais ir ļoti bīstama, jo raksturīga ļoti ātra plūstošs un aptver plašas teritorijas, pateicoties intensīvai sadalījumu starp iedzīvotāju locekļiem .  Ja ārstēšana sākas pārāk vēlu mēris, slimība tērēta septiskā formā, kas ietekmē pilnīgi visu orgānu un sistēmu no ķermeņa, un vairumā gadījumu beidzas ar nāvi cilvēka .

Mēris - simptomi

Mēris simptomi parādās pēc 2 - 5 dienas. Slimība sākas pēkšņi ar drudzi, strauju ķermeņa temperatūras paaugstināšanos līdz kritiskajiem līmeņiem, asinsspiediena pazemināšanās. Nākotnē, šīs zīmes ir pievienojies neiroloģiskiem simptomiem: murgiem, koordinācijas traucējumi, apjukums. Citi raksturīgi simptomi "melnās nāves" ir atkarīgs no konkrēta veida infekciju.

  • Buboņu mēris - palielināti limfmezgli, aknas, liesa. Limfmezgli kļuvusi cieta un ļoti sāpīgi, piepildīta ar pus, kas galu galā izceļas. Nepareizs diagnoze vai nepietiekama ārstēšana mēris noveda pie pacienta nāvi 3-5 dienas pēc inficēšanās;
  • plaušu mēris - skar plaušas, pacienti sūdzas par klepu, bagātīgu krēpas, kas ir asins recekļi. Ja jums nav sākt ārstēšanu pirmajās stundās pēc inficēšanās, visi turpmākie pasākumi būs neefektīva un pacients mirs 48 stundu laikā;
  • septisks mēris - simptomi liecina izplatīšanos patogēnu gandrīz visas orgānu un sistēmu. Man nogalināja lielāko dienas laikā.

Ārsti ir labi zināms, un ts nelielas slimības formu. Tā izpaužas nelielu ķermeņa temperatūras celšanās, palielināti limfmezgli un galvassāpes, bet šie simptomi parasti izzūd paši no sevis dažu dienu laikā.

Ārstēšana mēris

 Injekcijām zāles, ārstējot buboņu mēris

Diagnosis mēris pārvadā ar laboratorijas sēšanas imunoloģiskās un polimerāzes ķēdes reakciju. Ja pacientam tiek konstatēts buboņu mēris vai cita veida šī infekcija, tā uzreiz hospitalizēti. Ārstējot šādus pacientus mēris veselības aprūpes personālam ir jāievēro stingri drošības pasākumi. Ārstiem vajadzētu valkāt 3-kārt marles pārsēji, aizsardzības Eyewear, lai novērstu kontaktu ar krēpu uz sejas, apavu un vāciņu, kas pilnībā pārklāj matus. Ja iespējams, izmantot īpašos anti-mēris tērpi. Nodalījums, kurā pacients ir izolēta no citām telpām iestādi.

Ja persona ir atrasts buboņu mēris, tas ievada intramuskulāras streptomicīnu 3-4 reizes dienā, un tetraciklīnu antibiotikas intravenozi. Intoksikācija pacientiem rāda sāls šķīdumu un gemodez. Pazemina asinsspiedienu, tiek uzskatīta par iemeslu ārkārtas ārstēšanu un reanimācijas gadījumā pieauguma intensitātes procesa. Plaušu un septiskās formas mēris nepieciešama palielināta devas antibiotiku uzreiz banku likšana intravaskulāra koagulācija sindroms, administrēšanu svaigas plazmas.

Ar attīstību mūsdienu medicīnā, liela mēroga nelaime kļuva retums, un tagad mirstība pacientu nepārsniedz 5-10%. Tā ir taisnība, ka, gadījumos, kad ārstēšana mēris sākas laikā un atbilst noteikumiem un noteikumiem. Šī iemesla dēļ jebkurš aizdomas par patogēnu organismā mēris, ārsti ir nepieciešami, lai veiktu steidzamu hospitalizācija pacienta un novērstu iesaistītas kontrolē infekcijas slimību izplatīšanos iestādes.

Яндекс.Метрика