Multiplā skleroze

Vispārīgs raksturojums slimības

 Multiplā skleroze

Multiplā skleroze - ir nopietna, progresējoša slimība ar daudziem bojājumu centrālās nervu sistēmas.

Ir klasifikācija pēc slimības veida. Saskaņā ar viņas atšķirt labdabīgu un ļaundabīgu veidojumu formas multiplo sklerozi, kā arī īpaša veida slimību - OPTICA vai Devic slimību.

MS Kurss tiek uzskatīts par labdabīgs, ja pēc 15 gadiem no izpausme pirmajiem simptomiem multiplo sklerozi, pacients nav novērotas invaliditātes, neskatoties nav specifiskas ārstēšanas.

Kad ļaundabīgs forma Slimības gaitas multiplās sklerozes raksturo straujā attīstība un var izraisīt nāvi 3-6 mēnešiem.

Pacientiem ar multiplo sklerozi visvairāk reta - Devic slimības cieš no selektīva iznīcināšanas redzes nervu. Slimība ir ne vienmēr letāla, bet tas tiek strauji pieaug aklums vienā vai abās acīs, un aiz viņas pieaug simptomi mielīts (iekaisums muguras smadzeņu).

Cēloņi multiplo sklerozi

Līdz šim nozīmīgs iemesls multiplās sklerozes netiek atklāts. Ir hipotēze par daudzfaktoru etioloģijas slimības. Viņas atbalstītāji ir vieni no visbiežāk cēloņiem multiplās sklerozes kopējo ietekmi ģenētisko un vides faktoru.

Par labu ģenētiskās slimības veidu norāda, ka multiplā skleroze ir visbiežāk cilvēkiem dažos pasaules reģionos, īpaši Skotijā, Dānijā, Ziemeļvalstīs un balto iedzīvotāju ASV iedzīvotāju vidū.

Vide, kā viens no iespējamiem cēloņiem multiplo sklerozi, tiek uzskatīts, saistībā ar datiem par endogēno faktoru ietekmi uz cilvēka veselību, pirms pubertātes. Multiplās sklerozes risks tiek samazināts, ja persona atstāja laukumu ar augstu risku slimības pirms sākuma pusaudžu.

Iedzimtība - joprojām ir viens no iespējamajiem cēloņiem multiplo sklerozi. Vardarbības gadījumos multiplās sklerozes ar 1-3 pakāpes radniecības risks ir 2-5%. Tomēr, gēns, kas atbild par slimību, un netika konstatēts.

Iespējamie riski tiek uzskatīti par herpes vīrusu, kas izraisa organisma autoimūnu reakciju pacientiem ar multiplo sklerozi. Ir arī dati par ietekmi, hormonu, kas nomāc imūnsistēmu, kā viens no iespējamiem cēloņiem multiplo sklerozi.

Tomēr mums ir jāatzīst, ka visas šīs teorijas ir bez pietiekama zinātniskā pamatojuma.

Simptomi multiplo sklerozi

 Simptomi multiplo sklerozi
 Agrīnie simptomi MS būt nogurums, unsteadiness gaita, līdzsvara traucējumi un dažādu veidu jutību (siltuma, taustes, vibrāciju, utt ..). Pacienti ar multiplo sklerozi, kas ir agrīnā stadijā slimības bieži sūdzas par redzes asuma pasliktināšanās un redzes lauka sašaurināšanos.

Agrīnie simptomi multiplās sklerozes parasti ir pārejoša (pārvietojot raksturs). To rašanās ir bieži notiek pret elpceļu vīrusu slimībām vai nozīmīgu pārkaršanas organismā. Tas var novest pie pārāk zemu smaguma simptomi multiplās sklerozes un vēlīnā slimības diagnoze.

Ņemot vērā progresēšanu slimības pacientiem ar multiplo sklerozi slimības simptomus parādīsies vēlāk:

  • Selektīvā nogurums ekstremitātes,
  • parēze muskuļiem,
  • samazināts redzes asums vienā acī (slikta migla vai plankumi pirms acīm), dubultošanās,
  • reibonis,
  • runas traucējumi,
  • sfinktera traucējumi (rīšana, urinēšana, zarnu).

Klīniskā aina slimības var raksturot sīkāk, bet zinot, tieši to, ko no multiplās sklerozes veidu.

Veidi MS

Saskaņā ar starptautisko klasifikāciju nolēma piešķirt 4 pamatveidos multiplā skleroze, ar simptomiem dažādu specifiku:

  • remitējošu,
  • sekundārā progresējoša,
  • primārā progresējoša,
  • remitiruyusche-progresējoša.

Par remitējošu multiplo sklerozi raksturo atsevišķos periodos recidīva un remisijas. Uzbrukumu slimības laikā ir pastāvīga pasliktināšanās MS simptomi ilgst līdz 24 stundām. Nākamās 30 dienas, pacientam ar multiplo sklerozi parasti ir stabils.

Kad sekundāro pakāpeniska tipa slimības neiroloģiskie simptomi multiplās sklerozes aug lēcienus un robežas periodos paasinājumu. Tie kļūst arvien vairāk un drīz kļūs periodi slimības remisijas Just manāms. Sekundārā progresējoša veida slimība attīstās pacientiem ar recidivējoši remitējošu forma multiplā skleroze vidēji 10 gadu saslimšanas sākuma, ja to neārstē.

Kad primārās progresējošas multiplās sklerozes simptomi strauji pieaugt ar sākuma slimības. Par paasinājuma un remisijas periodi šajā lietā nav.

Vairāk viena veida slimību, remitiruyusche-progresējoša multiplā skleroze raksturo simptomu straujš pieaugums periodos uzbrukumu, jau agrīnā stadijā slimības.

Diagnoze multiplās sklerozes

Agrīna diagnoze multiplās sklerozes, ir ļoti svarīga, jo tā palīdz novērst strauju izaugsmi pacienta simptomus un invaliditātes. Tomēr, ņemot vērā plašos klīniskos un pārejošu simptomu diagnoze parasti ir par vēlu.

No otras puses overdiagnosis un pārāk iepriekš piešķirto īpašo slimības ārstēšanā ir spējīgs radīt būtisku kaitējumu cilvēka veselībai. Papildus dinamisko novērošanu pacientiem ar diagnozi MS ietver magnētiskās rezonanses, un imunoloģisko izpēti muguras smadzeņu šķidrumā.

Multiplās sklerozes ārstēšanai

 Ārstniecības līdzeklis to multiplās sklerozes ārstēšanai

Augsta efektivitāte multiplās sklerozes ārstēšanai - viena no aktuālākajām problēmām mūsdienu neiroloģijā. Jo īpaši ņemot vērā to, ka līdz šim zināmo metodes novēršanas un cēloņus multiplo sklerozi.

Tomēr, multiplās sklerozes ārstēšanā nav speciāla sasniegumi. Ārstējot paasinājumu slimības parasti tiek izmantoti individuālām kortikosteroīdu devas. Viņu mērķis - samazināt iekaisumu muguras smadzenēm un samazināt ilgumu uzbrukuma. Bez tam, pacientiem ar multiplo sklerozi ieceļ vispārējās sistēmas terapeitisko antioksidantiem, prettrombocītu līdzekļi utt angioprotectors

Lai novērstu recidīvu multiplās sklerozes piemērots imūnmodulatori. Tie ļauj samazināt biežumu periodu uzbrukumu slimības 30%.

Simptomātiska ārstēšana multiplās sklerozes ietver fizikālā terapija par daļēju atgūšanu mehānisko un sensoro funkciju no pacienta. Lai uzlabotu dzīves kvalitāti pacientiem ar multiplo sklerozi kvalitāti, atjaunot sociālo aktivitāti un normalizē viņa psihisko stāvokli psihoreabilitatsii sesijas notiek.

Яндекс.Метрика