Vēzis, mutes dobuma

Īss apraksts slimības

 Vēzis, mutes dobuma

Mutisks vēzis - ļaundabīgs audzējs, kas skar gļotādu mutes, mēles, balsenes. Kas atšķir šāda veida audzēja no daudziem citiem - spēju atklāt to savos sākotnējos posmos, un nekavējoties sākt ārstēšanu. Tomēr ne visi pievērst uzmanību primārajiem simptomiem, un galu galā audzēja tālāk un tālāk izplatās, un ārstēšana kļūst arvien grūtāk. Tas ir pierādījums: 90% nāves gadījumu no mutes vēzi varētu izdzīvot, ja laiks sauc pēc palīdzības. Neskatoties uz to, ka mutes vēzis tiek diagnosticēts arī ASV, viņš nāca pirmo vietu skaita gadījumos.

Cēloņi mutes vēzi

Tiek uzskatīts, ka vēzis mutes gļotādas rodas sakarā ar ilgstošu smēķēšanu un alkohola lietošanu, un tas patiešām ir! Bet ir daudzi citi faktori, kas veicina audzēju augšanu, piemēram:

 • Mechanical ievainojums mutes;
 • Nepietiekams uzturs un trūkst A vitamīna;
 • Ēšana ļoti karstu un pikantu pārtikas produktus;
 • Bezdūmu tabakas maisījumus, piemēram, nasvay.

Nesen tika konstatēts, ka cilvēka papilomas vīruss (kas izraisa dzemdes kakla vēzi sievietēm), arī bijusi nozīmīga loma rašanos vēža mutes gļotādu. Šis vīruss ir nosūtīta tikai seksuāla kontakta ceļā.

Simptomi mutes vēzi

Mutisks vēzis var sākt ar nelielu, bet dolgozazhivayuschey auksts pie līcī. Dobumā var uzskatīt par čūlu, eroziju, baltiem un sarkani plankumi, izaugumiem. Pamanīju vismaz viens no šiem pazīmēm? Steidzami lūdzu, sazinieties ar savu ārstu, lai noteiktu, vai tā ir pazīme mutes vēzi.

Sākotnējie simptomi mutes vēzi var slēpta no mūsu acīm, bet iekšējais sajūta diskomfortu, jūs varat instalēt tos. Piemēram, strauji iekaisusi limfas mezglu, vai jūs novērojat izmaiņas viņa balss. Tas ir tieši tā, kā sākt mutvārdu vēzi.

Lai atšķirtu trīs posmus attīstības simptomi mutvārdu vēzi:

 • Sākotnējā fāze vēža mutes dobumā. Ir neparastas sajūtas jomā uguns. Sāpes ir gandrīz nav jūtama. Ir zīmogs gļotādu, čūlas, baltiem plankumiem.
 • Uzlabotas posms mutes vēzi. Šķiet yarkovyrazhenny čūla vai papillārs audzējs. Sāpes ir sliktāks. Šajā posmā, lielākā daļa cilvēku iet uz slimnīcu.
 • Uzsākta posms mutes vēzi. Audzējs kļūst ļoti bīstami un agresīvi, strauji izplatās uz citiem audiem, palielinās izmēros, izraisot stipras sāpes.

Attieksme pret mutes vēzi

Ar vēzi mutes gļotādas tradicionāli izmantota trīs veidu ārstēšanai: staru terapija, ķīmijterapija, ķirurģija. Katrā gadījumā, izvēle būs atkarīga no vispārējā pacienta veselības stāvokļa, izmēra un attīstības stadijā mutes vēzi.

 • Pirms staru terapija ir obligāta, ja testēšanas funkciju vairogdziedzera. Ja ārstēšana no mutes vēzi starojuma atļauta, tad pacients tiek ievietots speciālā kamerā, kur audzējs apstaro. Vēža šūnas ir jutīgākas nekā parastās audu šūnām, tāpēc tie ātri mirst. Starp blakusparādībām - radiācijas apdegumus sejas, kakla sāpes, balss izmaiņas, un citi.
 • Ķirurģiski izņemti lokalizāciju audzēju parasti neaug uz tuvējo orgāniem. Bet, ja audzējs ir pārāk tālu, tad operācija var būt nepatīkamas sekas pacientam: dažreiz ķirurgi noņemt dažus orgānus, lai sasniegtu audzējs. Attiecībā uz lielāko daļu, tālu orgānus var aizstāt ar zobu protēzes.
 • Ķīmijterapijas būtība apspiest ķīmijterapiju, izmantojot vēža šūnu darbību. Deva piešķirts ārsts, un ir atkarīga no posma audzēja un tās lielumu. Zāles ievada asinsritē, tāpēc tie darbojas ne tikai uz mutes vēzi, bet arī veselās šūnas. Tas ir iemesls, kāpēc ķīmijterapija ir vērojams visu sarakstu negatīvajām sekām. Starp tiem, novājināta imunitāte, matu izkrišana, caureja, vemšana, un vairākas citas blakusparādības.

Novērst mutvārdu vēzi

   Zaļā tēja novēršanā mutes vēzi
 • Regulāra pārbaude zobārsts - garantija veselībai ne tikai zobus, bet arī profilakse mutes vēzi. Arī regulāri pārbaudīt balsenes, mēles un puses sevi.
 • Lietojiet saules aizsargkrēmu, lai lūpām ar aizsardzības pakāpi, kas ir vismaz 20 vienības.
 • Centieties, lai saglabātu veselīgu dzīvesveidu, ti, izslēgt preces no viņu grafikiem, "dūmu" un "dzer ar draugiem."
 • Safe Sex garantē Jums aizsardzību pret daudzām slimībām, ieskaitot mutes vēzi. Izslēgt gadījuma attiecības, īpaši bez kontracepciju. Papilomas vīruss nav gulēt.
Яндекс.Метрика