Vistas aklums

Nakts aklums, viņa ir dienas aklums - ir pārkāpums mehānisma pielāgošanās vāja apgaismojuma apstākļos. Persona, kas cieš no nakts aklumu slimības, grūtības redzēt krēslā vai tumsā.

Cēloņi nakts aklumu slimības

 Simptomi nakts aklumu

Slimība var būt iedzimta, simptomātiska vai būtisks raksturs.

Visbiežāk sava veida slimība - nakts aklumu veida būtiska. Slimība attīstās uz fona nepietiekama uztura un, galvenokārt, jo trūkst vitamīnu A. nakts aklumu šāda veida var izraisīt aknu slimība, anēmija vai smaga izsmelšanu. Provocēt slimības var arī ārstēšanu ar antagonistiem A vitamīna, piemēram, hinīnu.

Nakts aklums ir iedzimta forma izpaužas agrā bērnībā, un tiek aktivizēts ar ģenētiskiem faktoriem.

Simptomātiska slimība nakts aklumu, ko izraisa organisko slimību acs: glaukoma, augsta tuvredzība vai pigmenta nenormālības tīklenes.

Neatkarīgi no etioloģijā nakts aklumu redzi tumsā izraisa to pašu iemeslu - pārkāpumus veidošanās vizuālās pigmenta rhodopsin šajā stieņi tīklenes.

Simptomi nakts aklumu

Nakts aklumu un trūkst A vitamīna organismā pacientam ir progresīvu samazināšanos redzes tumsā un samazināšanos jutīgumu tīklenes uz spilgtu gaismu. Tajā pašā laikā pacientam attīstās kritums par krāsu uztveres. Bieži cieš pareizu uztveri zilā krāsā. No nakts aklumu simptomi pieejamību plankumi jomā, ņemot vērā pacienta viņa pārcelšanās no dark uz gaišā telpā laikā.

Diagnoze slimības nakts aklumu

Par "nakts aklumu" diagnozi nosaka oftalmologa, pamatojoties uz sūdzībām par pacienta, klīniskajiem simptomiem, kā arī electroretinography datus, ko var identificēt novirzes no tīklenes.

Ārstēšana nakts aklumu

Standarta ārstēšana nakts aklumu ir sava veida būtisku uztura terapiju. Trūkst vitamīnu kad nakts aklumu kompensē līdzsvarotai augstas kaloriju diētu, kas ietvēra noteikti tur:

  • Mencu aknas,
  • sviests,
  • piens,
  • siers
  • olas,
  • augļi un ogas (kazenes, upenes, mellenes, persiki, ērkšķogas, ķirši, aprikozes, pīlādzis)
  • dārzeņi un garšaugi (burkāni, tomāti, spināti, lapu salāti, zirņi)
  •  Piedeva Flavigran izmantots, lai ārstētu nakts aklumu
 un citi pārtikas produkti bagāti ar A vitamīnu

Ārstējot nakts aklumu, iedzimta forma tiek izmantota arī diētu terapiju. Tomēr attieksme prognoze ir slikta. Pārtikas bagāta ar vitamīniem naktī aklums iedzimts veido tikai nedaudz ietekmē attiecīgā pacienta tumsā vai krēslā kvalitāti. Viņš joprojām ir ievērojams sašaurinājums jomā domām vājā apgaismojumā.

Prognoze simptomātiska ārstēšana nakts aklumu veidā ir atkarīgs no smaguma pamatslimība. Ķirurģiskā korekcija tuvredzība, vai atļaut savlaicīgu ārstēšanu glaukomu, kā likums, atgriezties pacientu kvalitatīvu redzējumu un telpisko orientāciju tumsā.

Яндекс.Метрика