Miega slimība

Narkolepsijas - ir neparasts, noslēpumains stāvoklis cilvēka ķermeņa, ko raksturo pēkšņas bouts miegainību. Sievietes  Narkolepsijas - pēkšņas lēkmes miegainību
 cieš no šīs slimības ir daudz retāk nekā vīrieši (attiecība 1: 6) .Pristupy miegainība var izraisīt pēkšņu miegainības un instant zaudējumu muskuļu tonuss. Ja narkolepsijas cilvēks piedzīvo sajūtu nogurums un pastāvīga miegainība, kas tiek glabāti uz jebkura garuma miega. Neatzīts un nekontrolēta narkolepsijas var negatīvi ietekmēt dzīves kvalitāti cheloveka.Nedavnie avansa farmakoloģijā, medicīna un tehnoloģijas ir palīdzējušas ārstiem diagnosticēt un ārstēt šo slimību. Ar atbilstošu ārstēšanu pacientiem ar šo slimību, ir gandrīz normālu dzīvi.

Cēloņi narkolepsijas

Tochnayaprichina narkolepsijas vēl joprojām nav skaidrs, bet ir ierosinājumi, ka slimība, ko izraisa iznīcināšana smadzeņu, kas kontrolē procesu nomoda un miega. Psiholoģiskās un psihiatriskās problēmas nav iemesls narkolepsijas. Slimība var izpausties pēc smagas nogurums ir pieredze ar spēcīgām emocijām vai galvas traumas, pēc infekcijas slimībām. No narkolepsijas attīstība reizēm saistīta ar iedzimtu noslieci, disfunkcija endokrīno dziedzeru. Dažreiz, pēkšņas lēkmes miegainību parādās tikai grūtniecības laikā.

Zinātnieki ir veikuši vairākus pētījumus un secināja, ka narkolepsijas attīstās skaita samazināšana šūnu normatīvajos reģionos smadzenēs. Daži zinātnieki uzskata, ka attīstība narkolepsijas saistīta ar gēnu, kas atbild par sintēzei hypocretin - smadzeņu ķīmisko vielu. Ja narkolepsijas hypocretin līmeņi ievērojami snizhen.Sochetanie faktori privātumu ar gēnu traucējumiem var izraisīt slimību. Vēlāk, darbi, kas ir parādījuši saistību saslimšanas ar dažām traucējumiem imūnsistēmas.

No narkolepsijas simptomi

Visvairāk traucē simptoms narkolepsijas tiek uzskatīts par pārmērīgu miegainību. Aizmigšana, kad slimība ir parasti atkārto vairākas reizes dienā. Pirms pēkšņi aizmigt tas pakāpeniski palēnina un tad galva nokrīt un apziņa. Īss periods miega aizstāj periodā plūdmaiņu spēku un dzīvīgumu īslaicīgs. Narkolepsijas ir izstrādāts uz fona hronisks nogurums, neskaidra apziņa, samazināta koncentrēšanās, atmiņas traucējumi, redzes dubultošanās, galvassāpes, patvaļīgas muskuļu twitches. Pazīstami kustības tiek veiktas automātiski, bez izpratnes, kas notiek.

Narkolepsijas var papildināt ar pēkšņu muskuļu vājums (katalepsiju), halucinācijas vai miega paralīzi. Attack of katalepsiju parasti ievada pēkšņa miega. Kad pacients ir nomodā redz halucinācijas neparastas parādības, dzird dīvaini trokšņi. Šī narkolepsijas simptoms var papildināt ar trauksmes valstis.

Gulēt paralīzi raksturo sākuma nekustīgums miega laikā vai pamošanās prātos saglabātas. Parasti simptomi paralīze pazūd, pieskaroties pacientam. No narkolepsijas simptomi var parādīties uzreiz vai attīstīt lēni daudzu gadu garumā.

Diagnoze un ārstēšana narkolepsijas

Ar narkolepsijas  Iet pārbaudi polisomnogrāfijas in narkolepsijas
 klausītāji ārsts izvērtē pacienta, lai izslēgtu citas slimības.

In somnological lab tehniķis pārbauda pacienta slimības vēsturi un veikt pilnīgu fizisku pārbaudi. Visbiežāk notikušas divas nopietns pārbaudījums - un polisomnogrāfijas testa mnozhestvennoylatentsii gulēt (MSLT-tests).

Iziet testu, polisomnogrāfijas pacients paliek pa nakti atsevišķā telpā. Mazi elektrodi ir pievienoti pie ādas, izmantojot līmi želejveida vielu. Elektrodi ierakstīt muskuļu darbību, sirdsdarbība, acu kustības un smadzeņu viļņi pacientam. Tests, lai noteiktu klātbūtni citas slimības, kas var izraisīt esošos simptomus pacientam.

MSLT-testu veic nākamajā dienā. Pacienti tiek aicināti gulēt ar elektrodiem divdesmit minūtes laikā 4-5 mēģinājumiem intervālu divas līdz trīs stundas.

Divi testi palīdz noteikt, vai pacienta simptomus izraisa narkolepsijas vai citu slimību, ar tiem pašiem simptomiem.

Pašlaik, narkolepsijas nevar būt. Tās simptomi var kontrolēt vai mazināt, lai pacientiem, kuri cieš no šīs slimības, reti jūtama tās izpausmes un būtu jāievēro pilnīgi normālu dzīvesveidu.

Plāns, lai ārstētu narkolepsijas parasti sastāv no vairākiem komponentiem - nozīmējot, uzvedības terapiju un organizācijas noteiktiem notikumiem. Noteicis ārsts zāles, lai palīdzētu kontrolēt halucinācijas, katalepsiju, pārmērīga miegainība un citi miega traucējumi.

Efektīva ārstēšana narkolepsijas ir ļoti svarīgi ievērot regulāru rutīnas nomoda / miega. Iet gulēt un mosties katru dienu jābūt vienā un tajā pašā laikā. Tāpat mums nevajadzētu ignorēt īstermiņa regulārus epizodes dienas miega.

Яндекс.Метрика