Nefrotiskais sindroms

 Ja nefrotiskais sindroms 10 gadus attīstīt hroniskas nieru mazspējas
 Nefrotiskais sindroms - slimība, ko raksturo proteīnūriju, tūska, hyperlipidemia, hipoalbuminēmija, paaugstināts asins recēšanas, lipiduriya. Kā rezultātā dažādu imūnsistēmas traucējumi, vielmaiņas traucējumi, toksisko iedarbību, deģeneratīvas procesus organismā mainās glomerulārās kapilāru sieniņas, kas izraisa pārmērīgu filtrācijas plazmas olbaltumvielām. Tādējādi, akūta nieru sindroms ir sekas patoloģijām, kas noved pie palielināta caurlaidība glomerulārās kapilāru sienas.

Galvenie cēloņi nefrotiskais sindroms

Milzīgs loma attīstībā nefrotiskais sindroms imunoloģiskie mehānismi spēlēt. Galvenie iemesli attīstībai primārā neirotiska sindroma:

 • mesangial proliferatīva glomerulonefrīts;
 • membrānu glomerulonefrīts (idiopātiska nefrotiskais sindroms pieaugušajiem);
 • plēves proliferāciju glomerulonefrīta;
 • lipoid nefroze (minimālas izmaiņas nefropātija, idiopātiska nefrotiskais sindroms bērniem);
 • fokusa segmentāla glomerulosklerozes.

Sekundārā nefrotiskais sindroms attīstās, kā rezultātā:

 • infekcijas slimība (lepra, sekundārais sifiliss, infekcijas endokardīts, B hepatīta un al.);
 • un toksiskie efekti zāles (smagie metāli, nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi, penicilamīns, antitoksīni, kaptoprils, uc);
 • sistēmiskas saistaudu slimības;
 • ģimenes un iedzimtām slimībām;
 • citas imūnsistēmas slimībām;
 • amiloidozi;
 • reimatoīdais artrīts;
 • sirpjveida šūnu anēmija;
 • diabēts;
 • sistēmiskā sarkanā vilkēde;
 • sarkoidoze;
 • audzēji (leikēmija, limfoma, melanoma, karcinoma, limfoma);
 • Henoha slimība.

Jāatzīmē, ka nefrotiskais sindroms bērniem ir aptuveni četras reizes biežāk nekā pieaugušajiem.

No nefrotiskais sindroms simptomi

Galvenais klīniskais simptoms nefrotiskais sindroms ir pietūkums. Pietūkums var attīstīties pakāpeniski, bet dažiem pacientiem tie notiek ļoti ātri. Sākumā tie parādās uz sejas, plakstiņu, viduklis un dzimumorgānu, un pēc tam izplatījās visā zemādas zonā, bieži sasniedzot zināmu hydrops. Pacienti redzams serozs caurumiem transudates: ascīts, hidrotoraksu, hydropericardium. Veids pacientu kļūst bāla, ar elsojošs sejas un pietūkuši plakstiņi. Neskatoties uz spēcīgo bālums, anēmija, kas parasti neeksistējošu vai ir mērena.

Ja pacientam attīstās simptomi nefrotiskais sindroms, nieru mazspēja, anēmija kļūst smaga. Kad ascītu pacienti sūdzas par gremošanas traucējumi. Pacienti ar hidrotoraksu hydropericardium un elpas trūkums. Sirds darbības ir šādi simptomi nefrotiskā sindroma: izskats sistoliskais kurn pār virsotnē sirds, klusinātas melodijas, Beats, mainīt galīgo daļu kambara kompleksa sirds aritmiju, kas, ja nav citu slimību, sirds var definēt kā nefrotiskais distrofija infarkts, kas izriet no pārkāpuma vielmaiņas , hypoproteinemia un elektrolītu vielmaiņu.

Akūta nieru sindromu raksturo pēkšņa proteinūriju un hematūrija. Izstrādāt simptomi azotēmiju, ir aizkavēšanās ūdenstilpes un sāli, hipertensija.

Diagnoze nefrotiskais sindroms

Laboratorijas dati ir būtiska loma diagnostikā nefrotiskais sindroms. Nefrotiskais sindroms novērota palielināta ESR, dažreiz pat 50-60 mm uz 1 st. Glomerulārās filtrācijas parasti normālu vai nedaudz palielinājās. Relatīvais blīvums urīna pieauga, un tās maksimālās vērtības var sasniegt 1030-1060. Nogulsnes bija trūcīgs urīns, ar nelielu daudzumu tauku un caurspīdīgs baloniem, tauku šūnās. Dažos gadījumos ir mikroskopiskas hematūrija. Akūtas nefrotiskais sindroms, ir izstrādājuši pacientiem ar hemorāģisko vaskulīts, amid glomerulonefrīts vai sarkanā nefropātiju var rasties smagas hematūrija.

Patiesībā, diagnoze nefrotiskā sindroma nerada nekādas grūtības, bet identificēšana no galvenajiem iemesliem ārsts var dot zināmas grūtības, jo tas ietekmē atlasi adekvātu ārstēšanu nefrotiskais sindroms. Lai noteiktu iemeslus ārsts var ieteikt pacientam iziet pilnu klīnisko, instrumentālo un laboratorisko izmeklēšanu.

Protams, un prognozi nefrotiskais sindroms

Daudzi faktori nosaka grūtības kursa un prognozi slimības. Šo pacientu vecums, slimības cēlonis, klīniskajiem simptomiem, morfoloģiskajām pazīmēm, klātesot komplikācijas un pietiekamību ārstēšanā nefrotiskais sindroms. Piemēram, nefrotiskais sindroms bērniem (lipoid nefroze ir vislabvēlīgākā prognozi par tendētas uz remisiju un labi reaģē uz kortikosteroīdu.

Primārās membrānu prognoze glomerulonefrīts daudz sliktāk. Raksturīgi, pirmajās 10 gadiem trešdaļas pieaugušiem pacientiem attīstīt hroniska nieru mazspēja, kā rezultātā, ar letālu iznākumu. Primārajā nefrotiskais sindroms rodas no nieru slimības, prognoze ir vēl sliktāk. 5-10 gadiem pacientiem ar nopietniem nieru mazspēju, kuriem nepieciešama dialīze vai nieres transplantācija, un hipertensija. Prognoze sekundāro nefrotiskais sindroms definēts gaitu un būtību pamatslimību.

Ārstēšana nefrotiskais sindroms

Pacientiem ar šo slimību jāievēro mērenas fiziskās aktivitātes, kā Hipokinēzija veicina trombozi. Ieceļ sāls bezmaksas uzturs, samazina visus pārtikas produktus, kas satur nātriju. Šķidruma tilpums ievadīts nedrīkst pārsniegt dienas urīna izvadi 20-30 ml. Normālos pacientu kopējais kaloriju olbaltumvielu ievada likmi 1 g uz kilogramu ķermeņa svara. Pārtikai jābūt bagāti ar vitamīniem un kāliju.

 Nefrotiskais sindroms bērniem ir nosliece uz atlaišanu un tādēļ ir labvēlīgs prognoze
 Parasti, kad nieru tūskas tiek samazinātas, vienlaikus palielinot sāls pacientam, lai izvairītos no tās trūkumu, un atļauts lietot vairāk šķidruma. Ja tur azotēmiju, proteīnu daudzums ievada tiek samazināta līdz 0, 6 g / kg ķermeņa masas dienā. Ārstēšana nefrotiskais sindroms albumīna ir tikai ieteicama pacientiem ar smagu ortostatisku hipotensiju.

Smagas tūska Pacientiem noteikti diurētiskos līdzekļus. Visefektīvākais ethacrynic acid, furosemīds, kas var apvienot ar veroshpironom vai triamterēns.

Pēdējos gados tā kļuva izplatīta ārstēšanā nefrotiska sindromu, lietojot prettrombocītu līdzekļus un heparīnu, kas ir īpaši piemērots pacientiem, kuri ir pakļauti hiperkoagulācijas.

Яндекс.Метрика