Sympathicoblastoma

Īss apraksts slimības

 Neiroblastoma bērniem - posms ārstēšana
 Neiroblastoma - tas ir viens no visbiežāk vēža, kas rodas bērnībā. Šis audzējs ierindojas ceturtajā skaita audzēju bērniem, pēc leikēmijas, CNS audzēju, ļaundabīgu limfomu un sarkomu. Audzējs tiek atklāts diezgan agrā vecumā, bieži vien no 1 līdz 3 gadiem. Neiroblastoma bērniem var būt lokalizēti jebkurā ķermeņa daļā, bet praktiskā nozīme lokalizāciju vēderplēves un aizmugurējā videnes.

Cēloņi slimības nav pilnībā saprotams. Tikai nozīmīgs faktors tiek uzskatīts par iedzimta.

Veidlapas neuroblastomas

Ir 4 veidi neiroblastoma bērniem atkarībā no šūnu veida un atrašanās vietas.

Melulloblastoma - lokalizēts pietūkums diezgan dziļi smadzenītēs, kas padara neiespējamu to aizvāktu operācijas. To raksturo straujas metastāzes, kas noved pie ātras nāves bērnu. Agrākais simptomi audzējs redzams kustību koordināciju un līdzsvaru.

Retinoblastoma - ļaundabīgs audzējs, kas ietekmē tīkleni acs bērniem. No retinoblastomu attīstība izraisīt aklumu un smadzeņu metastāzēm.

Neyrofibrosarkoma - audzējs no simpātiskās nervu sistēmas. Lokalizēti vēdera dobumā, tas metastasizes kaulu, un limfmezgli.

Simpatoblastoma - ļaundabīgs audzējs, kas ir lokalizēts simpātiskās nervu sistēmas un virsnieru dziedzeri. Veidojas augļa veidošanās nervu sistēmas laikā. Simpatoblastoma var arī lokalizēti krūšu dobumā. Sakarā ar šajā virsnieru audzēju pieaugumu var ietekmēt muguras smadzenēm, kā rezultātā paralīze locekļos.

Stage neiroblastoma

Ir 4 posmi neiroblastomu bērniem:

I posms - raksturo lokalizēts neiroblastomu vietā primāro uzmanību;

II posms - audzējs aiz primārā audzēja, bet nav lokalizāciju, no otras puses, mugurkaula;

III posms - audzējs attiecas uz abām mugurkaula un skarto limfmezglu pusēs;

IV posms - tālu metastāzēm dod neiroblastoma mīkstajos audos, kaulu, limfmezglu, uc

Simptomi neiroblastomu

Pirmās pazīmes neiroblastomu bērniem ir bāla āda, samazinot apatīts, vemšana, nepamatotus kaprīzēm, un aizcietējumi. Varbūt izskats subfebrile temperatūra, paātrināta sirdsdarbība, pastiprināta svīšana, matu izkrišana. Ar simptomu attīstība un pieaugums, kas audzēja aug. Lai izmērītu pulsu var būt vajadzīga pulsa oksimetru.

Kad retroperitoneāla neiroblastoma, palielinās vēdera apkārtmērs, palpācija taustāms sēdošs un nevienmērīgs pietūkums. Varbūt vītā ribu arch vai redzējis uztūcis jostas reģionā, veidojot audzēja. Bieži vien jūs ievērosiet asinsvadu neto augšējā vēdera un krūtīm. Retroperitoneāla neiroblastoma raksturo ļoti agri izmaiņas asinīs, proti, samazinoties hemoglobīna līmenim.

Neiroblastoma no videnes sākumposmā ir bez simptomiem. Ar progresēšanu audzēja jāpiezīmē, dīgtspēja mugurkaula kanālu, kas izraisa paralīzi augšējo un apakšējo ekstremitāšu, un nesaturēšanas urīna un izkārnījumu.

Bieži vien vecāki pamanāt slimības pazīmes, kuras izraisa audzējs nav, un metastāzes. Tas ir saistīts ar to, ka audzējs metastasizes pietiekami sākumā. Simptomi ir atkarīgi no lokalizācijas metastāžu. Ja tas ietekmē kauli galvaskausa var redzēt uz galvas ādas audzēja izciļņiem un izliekumu acīm un asiņošana. Metastāzes uz aknām, un ir savā raupjumu palielināšanās. Kaulu slimība, ko raksturo patoloģiskiem lūzumiem.

Diagnoze neiroblastomu

Diagnosticēšanai audzēju veikto pārbaudi par bērnu ar palpāciju vēdera, ar kuru palīdzību jūs varat identificēt audzējs. Tāpat noteikts asins un urīna analīzes, veikta ultraskaņas un rentgens, CT un magnētiskās rezonanses terapiju. Galīgo diagnozi pamatā audzēja biopsijas un tās histoloģiskai izmeklēšanai.

Ārstēšana neiroblastomu

Ārstēšana neiroblastomu ietver trīs galvenās jomas: ķīmijterapijā, staru terapijas un ķirurģijas metodi.

 Neiroblastoma bērniem - posms ārstēšana
 Parasti pavada kompleksu ārstēšanu neiroblastomu izmantojot vairākas metodes. Pirmais un otrais posms neiroblastomu var veiksmīgi ārstēt ķirurģiski. Kaut noņemšana retroperitoneālajā neiroblastomu ne vienmēr ir iespējams, jo audzēja invāzija apkārtējiem audiem un sakarā ar lielajiem kuģiem. Dažreiz ir iespējams daļēja atcelšana audzēja. Labs efekts ir staru terapija.

Ar pareizu ārstēšanu, iespējamība atveseļošanās bērniem ar neiroblastomu pirmajā un otrajā posmā - ir diezgan augsts. Ceturtais posms ir slikta prognoze par slimību, piecu gadu dzīvildze, pat izmantojot vismodernākās ārstēšanas programmas nepārsniedz 20%.

Яндекс.Метрика