Neiromas

Vispārīgs raksturojums slimības

 Neiromas - simptomi, ārstēšana un likvidēšana
 Neiroma (vai schwannoma) - labdabīgs audzējs, kas veidojas no Schwann šūnās mugurkaula, galvaskausa un perifēro nervu. Tādējādi, neiroma - audzējs šūnās, kas aptver nervus. Tie ir noapaļoti, dažreiz lobed izglītības formā kapsulu. Šķiet, visbiežāk mugurkaula uz dzirdes nerva (vestibulārā porciju), progresu cerebellopontine leņķi (sejas un dzirdes nervu), vismaz - mugurkaula V nerva (augšžokļa un apakšžokļa, orbītas nervu). Un reti neiromas rasties saknēm glossopharyngeal un klejotājnervs nervus.

Procents slimību neiroma - salīdzinoši neliels aptuveni 8% no visiem intrakraniālas audzējiem un aptuveni 20% no visiem primārajiem muguras konstrukcijām. Ievērojot šīs slimības ir pusmūža un vecāka, ar sievietēm vairāk varētu saņemt slimības. Kopš neiroma ir labdabīgs lēni augošs audzēji ar, vēzis aug, tas ir ļoti reti.

Visbiežāk ir šādi veidi neiroma:

1. Morton s neiroma. Šī labdabīga audzēja veidojas zonā mutes zoles nervu. Vairumā gadījumu ir vieta eja nervu trešais un ceturtais pirkstiem, dažreiz starp otro un trešo pirkstu. Galvenokārt skar vienu kāju, ļoti reti - abi.

2. akustiskā neiroma (zināms arī kā vestibulārā schwannoma). Vairumā gadījumu, tas audzējs notiek vestibulārā filiālē dzirdes nervu, un tās izaugsme turpinās tilta-smadzenīšu leņķi. Neiroma tilpuma palielināšanās, kā rezultātā spiedienu uz smadzeņu stumbra un smadzenītēs. Tiešais kontakts ar sejas nerva veidošanās un dažreiz pat ietekmē zemākas galvaskausa, un trijzaru nerva.

Ir vienpusējs akustiskā neiroma (aptuveni 95%) un divpusējā (5%). Pēdējais parasti izraisa neurofibromatosis, un pirmais no tās izpausmēs var būt jau otrajā desmitgadē dzīves, atšķirībā vienpusīgs, kas visbiežāk saskaras cilvēki vecumā no 40-50 gadiem.

3. neiromas mugurkaula. To izraisa audzēju no muguras nervu saknes, un vairumā gadījumu notiek krūšu un kakla mugurkaula, vismaz jostas. Tiek uzskatīts, visbiežāk slimība no primārajiem audzēju muguras smadzenēm. Tas attīsta kā ekstramedullāro-intradural audzējs Schwann šūnās.

Neiroma muguras saknes var izplatīties caur starpskriemeļu atvārsne extradurally. Šī forma neiroma ir veids "smilšu pulkstenis", un ir raksturīga mugurkaula kakla daļā. Sekas ir neiroma mugurkaula kaulu izmaiņas, kas tiek diagnosticēta normālu spondylography.

Neiromas un citi trīszaru nerva ir rezultāts audzējs par dzirdes nerva un šādu sugu kā sredostreniya neiroma - pēc pasugas audzēja uz mugurkaula.

Iemesli neiromas

Histoloģiski neiroma - labdabīgs rezultāts vaislas Schwann šūnu (līdz ar to otrais slimības nosaukumu, "schwannoma"), kas veido mielīna apvalks nerviem, un tas ietekmē šo procesu - nav pilnībā izpētīta.

Simptomi neiromas

 Neiromas - simptomi, ārstēšana un likvidēšana
 Pirmie manāms simptomi akustiskā neiroma tiek uzskatīta par zvanīšana ausīs, tā pārmet aptuveni 60% no visiem pacientiem, kā arī dzirdes zudums, īpaši manāms telefonsarunas laikā. Vairumā gadījumu dzirdes funkcija mainās pakāpeniski, bet 10-20% gadījumu nekavējoties dzirdes zudums. No vestibulārā nerva bojājums var rasties ar asu mijas galvas vai ķermeņa, tādēļ ir nepatīkama sajūta nestabilitāte vai līdzsvara zudumu. Gadījumā, ja veidojas diezgan liela izmēra, var izpausties hidrocefālija (šķidruma uzkrāšanās smadzenēs). Tomēr, kā epiphenomenon iespējamo vāji sejas paralīze.

Galvenais simptoms mugurkaula neurinoma - radicular sāpes, ko izraisa slimības attīstību aizmugurējā maņu saknēm. Muguras neiromas attīstīties lēnām. Tāpēc pareiza diagnoze ir noteikta tikai pēc vairākiem gadiem, ja sāpju lokalizācija ir redzams plašā jostas-krustu daļas. Narrow kakla atklāj slimību agrīnā stadijā, jo ir pazīmes spiedienu uz muguras smadzenēm. Klātesot audzējs pusē kakla un trīsstūrīti supraklavikulārām jomā (kas parasti notiek dzemdes kakla muguriņas vai pleca pinumu) iespējamas sāpes kaklā vai plecu jostas.

Jo perifērijas neiromas notikt uz ilgu laiku un ir bez simptomiem, audzējs tiek atklāts kā zemādas tilpuma izglītību bez sāpju simptomus.

Apstrāde neurinoma

Apstrāde neurinoma var nodot vairākus veidus, neatkarīgi no atrašanās vietas audzēju veidošanos.

1. Konservatīvā ārstēšana šajā gadījumā ietver iecelšanu narkotikām, piemēram, mannīta kombinācijā ar kortikosteroīdiem, kā arī kontrolē ūdens un elektrolītu līdzsvaru un diurēze. Arī izrakstīt medikamentus, kas uzlabo smadzeņu asinsriti.

2. visbiežāk sastopamā metode - ir ķirurģiska noņemšana neiroma.

 Neiromas - simptomi, ārstēšana un likvidēšana
 Šī metode ir radikāla izvešana. Ārstēšana neiroma pie agrīnā stadijā, ir iespējams ar mikroķirurģijas iejaukšanās. Ja šis attālums akustiskā neiroma uzglabā sejas nervu funkciju, un, iespējams, dzirdi. Šādos gadījumos, translabirintny pieeja ārstēšanai, bet saglabāšanai dzirdes - faktiski, ja izmērs audzēja nepārsniedza 2 cm.

3. stereotakses radiosurgery metode ir zināma alternatīva noņemšanas neuromas, jo šajā gadījumā, ir paredzēts, lai kontrolētu izaugsmi audzēja pats, ar negatīvie rezultāti nav augstas veiktspējas.

Radiosurgical terapija ir indicēta veciem cilvēkiem, klātbūtnē somatiskām saslimšanām, kas neļauj ķirurģiskai ārstēšanai neuromas, ja pacientu atsakās operācija. Šī metode ir pakļauta audzējs ir ne vairāk par 30 mm;

4. Attiecībā uz lēno izaugsmi izglītības, kas jo īpaši attiecas uz vecāka gadagājuma cilvēkiem vai cilvēkiem ar smagām blakusslimībām, topošajai pārvaldība būtu jāpiemēro kas paredz CT vai MRI un pastāvīgu uzraudzību. Šeit tas tiek izmantots paliatīvo ārstēšanu neuromas, ti, bypass surgery, kas var novērst hidrocefālija.

Neiroma nav vēzis, bet, ja laiks nepievērš uzmanību simptomiem, tas var būt ļoti bīstami cilvēku veselībai, un tās ārstēšana nedos pozitīvus rezultātus.

Яндекс.Метрика