Neitropēnija

Īss apraksts slimības

 Neitropēnija

Neitropēnija - slimība, kas raksturojas ar samazinātu saturu neitrofīlo asinīs.

Neitrofilo - asins šūnu nobriešanu kaulu smadzenēs notiek divu nedēļu laikā. Pēc ieceļošanas asinsritē leikocītu meklējot un iznīcināt ārvalstu aģentiem. Citiem vārdiem sakot, neitrofilu - veida armijas aizsardzību pret baktērijām. Samazināt šos aizsardzības šūnas izraisa paaugstinātu jutību pret dažādām infekcijām.

Neitropēnija bērniem, kas vecāki par vienu gadu, un pieaugušajiem raksturo samazinājums neitrofilu zem 1500 līmeņos, 1 l. Neitropēnija bērniem līdz viena gada ir raksturīga samazināta līmeņa neitrofīlo mazāks par 1000 1 ml asiņu.

Bērni pirmajā dzīves gadā bieži cieš no hroniskām labdabīgu neitropēniju. Par šo slimību raksturo cikliska, tas ir, līmenis neitrofīlo atšķiras dažādos laikos: iekrīt ļoti zema punkta, tad tas palielinās līdz vēlamajam līmenim. Hroniska labdabīgs neitropēnija dodas prom uz savu 2-3 gadiem.

Cēloņi neitropēniju

Cēloņi slimības - diezgan dažādi. Tie ietver dažādas vīrusu un baktēriju infekcijām, negatīvo ietekmi uz organismu dažu medikamentu, aplastisko anēmiju, smagas iekaisuma slimības, ietekme ķīmijterapijas.

Dažos gadījumos jūs nevarat noteikt cēloni neitropēnijas, ti, slimība attīstās kā atsevišķu patoloģiju.

Pakāpe un forma neitropēnijas

Ir trīs pakāpes slimības:

- Raksturo vieglas līdz 1000 neitrofilu uz l;

- Vidējais līmenis nozīmē līmeni 500-1000 neitrofilu mililitrā asiņu;

- Smaga pakāpe ir raksturojas ar asinīs ir mazāks par 500 neitrofilu vienā mililitrā.

Arī slimība var būt akūta vai hroniska. Akūtā forma ir raksturīga strauja attīstība slimības, hroniska forma var rasties vairāku gadu laikā.

Simptomi neitropēniju

Simptomi ir atkarīgi no izpausmēm infekcija vai slimība, kas attīstās fona neitropēnijas. Forma neitropēnijas, ilgumu un iemesls, ka tas nāk, ir zināma ietekme uz smaguma infekciju.

Ja imūnsistēma ir skārusi, tad ķermenis tiek uzbruka ar dažādiem vīrusiem un baktērijām. Šajā gadījumā, neitropēnija simptomi ir čūlas uz gļotādām, drudzis, pneimonija. Nepastāvot pareizu attieksmi var attīstīties toksisko šoku.

Hroniska forma ir labvēlīgāku prognozi.

Samazinot līmeni neitrofilu mazāks nekā 500 uz 1 ml asiņu attīstās diezgan bīstams slimības formu, kas pazīstama kā febrilas neitropēnijas. To raksturo smagu vājums, svīšana, strauju temperatūras pieaugumu virs 38s, trīce, traucējumu normālu sirds darbību. Šāds nosacījums ir grūti diagnosticēt, jo līdzīgi simptomi ir novēroti attīstībā pneimoniju vai baktēriju infekcija asinīs.

Ārstēšana neitropēnijas

 Neitropēnija Ārstēšana
 Ārstēšana slimības ir atkarīgs no iemesla, par kuru tas nāk. Tāpēc infekcijas ārstēšanai, kas noveda pie attīstību neitropēnijas. Atkarībā no smaguma un slimības formu, ārsts pieņem lēmumu par ārstēšanai neitropēnijas slimnīcā vai mājās. Uzsvars ir uz stiprināt imūnsistēmu.

Narkotikas lieto antibiotikas, vitamīni, zāles imunitātes. Ļoti smags pacients tiek ievietots izolētā telpā, kur tiek uzturēta sterilitāti un veica ultravioleto starojumu.

Яндекс.Метрика