Cista kopīga

Nematodes - mīksts, dobi, patoloģiska veidošanās šķidrumu pildītas, formas dažādos audos un orgānos. Cista no ceļa - cistu no paceles Fossa

Cista kopīga

Nematodes locītavu - sekundārā slimība, kopā ar kopīgo audu dobumā piepildīta ar šķidrumu, kas ir izveidota kā rezultātā iekaisuma, traumas, deģeneratīvu locītavu slimību.

Cista kopīga vairumā gadījumu skar visvairāk mobilo kopīgas sistēmas struktūra: ceļgaliem, gurniem, potītēm.

Cista ir kopīga apļveida, mazkustīgs audzējs, sasniedzot no dažiem milimetriem līdz 5 cm diametrā, ir viegli palpācija. Cista raksturo kopīga firma elastīga konsekvenci un skaidras robežas. Cistas lokalizētas projekcijas Bursas vai cīpslu nomaiņu. Vairumā gadījumu, cista savienojuma izveidošanu ar tās otrā pusē. Cista nav pielodēti kopīgi ar zemādas taukiem un ādu. Ārēji kopīga cista nav īpašas iezīmes, virsma ādas pār cistas paliek nemainīgs (nav apsārtums, tās struktūras izmaiņām). Medicīniskajā praksē, nav gadījumi deģenerācija locītavu šajā ļaundabīgā cistu veidošanos.

Cista savienojuma izveidošanu un attīstās simptomi, neradot neērtības pacientam. Maigums klāt. Daži sāpes var rasties darbības locītavu laikā.

Cistas locītavu ir ļoti labila (mainīt to lielumu, var izzust pavisam). Cistas var būt viena (ar veidojoties dobuma) un vairākiem (ar veidošanos daudziem maziem cistas).

Galvenie simptomi cista locītavas:

 • Locītavu, kas ir skaidras robežas, pakļauj sevi labi palpācija pietūkums;
 • Sāpīgums pie kopīga;
 • Traucējumi no locītavas uz pilnīgu zaudējumu mobilitātes;
 • Nejutīgums apkārtējo audu pietūkumu.

Cista kopīga bieži novēro pacientiem, kas cieš no artrīta, artrozes, osteoartrīts. Cista no locītavas nav neatkarīga slimība, bet ir sekas traumas, hronisku, deģeneratīvu locītavu slimību, iekaisuma procesus.

Galvenās metodes diagnoze cistas no locītavas, ir:

 • Ultraskaņas;
 • MRI;
 • Rentgena stari;
 • Punkcija.

Šīs metodes ļauj pētījums, lai noteiktu slimības, kas izraisa veidošanos cistas, lai noteiktu pakāpi kaitējumu locītavas, lai noteiktu lielumu un atrašanās vietu cistu kopīgajā audos, ražot bioķīmisko saturu cistiskās veidošanās.

Cista no ceļa

Apslāpēt - locītavu kompleksu, kas savieno kaula un augšstilbu un Patella (kneecap). Cista ceļa locītava ir izveidota tā aizmugurē. Veidojas cista lokalizēti uz paceles Fossa. Cista sauc arī ceļa cista Becker.

Cistas nerada diskomfortu pacientam, tomēr, sasniedzot ievērojamu lielumu var saspiest asinsvadus un nervus, kas savukārt noved pie tromboze, flebīts, iekaisumu, neirīts, varikozas vēnas, tūska, sajūta un nejutīgums kāju zaudējumiem.

Galvenais risks diagnostikā cistas no ceļa locītavas ir tā pauze ar izplūdums satura apkārtējos audos, kas var izraisīt iekaisumu audos. Cista ceļa vairumā gadījumu izraisa biežās traumas.

Cista no gūžas

Gūžas locītavas - multi-ass, lodveida locītavu komplekss, ko veido locītavu virsmas augšstilba galvas un pusmēnessveidīgs virsmu acetabulum. Cista gūžā nevar būt ārējās izpausmes kā cistu ceļgala.

Patoģenēze cistas gūžas locītava raksturo arī veidošanās dobumos piepildīta sinoviālā šķidruma. Šāda veida cistiskās veidošanās pacients jūtas sāpes, pārvietojoties daudz ātrāk nekā sakāvi cistas citu locītavu (ceļgalu, potītes). Daudzi pacienti paziņojums stīvums, diskomforts, nejutīgums, par sensāciju skartajā zonā zudumu.

Cista gūžā diagnosticēta izmantojot MRI un X-ray studijas. Šis cistas veids bieži izraisa iekaisuma, deģeneratīvām slimībām, nevis traumas. Cista potītes uz MRI skenē

Cista potītes

Potītes ir kopīga pēdu un apakšstilbu kaulu (nobiras, augšstilbi un stilba). Cista potītes ir mazākas, un veidošanās tās bez simptomiem, lokalizējas muguras locītavu. Cista potītes ir arī sekas deģeneratīvu procesu locītavu traumu.

Ārstēšana cistas kopīgu

Ārstēšana cistas no locītavas var būt konservatīva un radikāls. Cista kopīga nerada diskomfortu pacientam, arī prasa tūlītēju ārstēšanu, lai novērstu plīsums kapsulas un tās apkārtējo audu iekaisumu.

Konservatīvā ārstēšana cistu kopīgu liecina:

 • Drupināšanas - būtība metodes slēpjas faktiskā satura cistisko veidošanās saspiežot atpakaļ mātesplati kamerā. Šī metode tika plaši izmantota, līdz 80. 20. gs. Ar šo metodi apstrādājot cistas attiecībā uz kopīgo kapsulā tiek pilnībā saglabāta, kas tiek ražots un sinoviālo šķidrumu uzkrājas. Šī ārstēšanas metode ir pagaidu pasākums. Recidīvs šajā metodē ir neizbēgams;
 • Punkcija cistas kopīgu - ārstēšana cistas perifērijā kopīgā diagnozes un ārstēšanas izglītību. Pīrsings cista un iegūt tās saturu tiek veikta, lai bioķīmiskās analīzes un atklāšanas iekaisuma procesus. Saturs cista tiek sūknēts caur punkcijas adatu. Attīrīts cistiskā dobums injicēt pretiekaisuma zāles, jo vietā cistas uzlikti saspringts spiedes pārsējs, un locītavu nekustīgā samazināt ražošanu sinoviālā šķidruma. Šis paņēmiens ir galvenokārt izmanto gadījumos, kad ķirurģiska izgriešana no cistas nav iespējams. Pēc punkciju ir augsts recidīva risks;
 • Narkomānijas ārstēšanas - izmantošana pretiekaisuma līdzekļus, kortikosteroīdus.

Radical ārstēšana cistu ir ķirurģiska izgriešana kopīgo audzēju. Pašlaik izmantotie endoskopijas paņēmienus noņemt cistas no locītavu, kam ir vairākas priekšrocības: mazs mehānisks bojājums audu manipulācija minimāli invazīvām, nesāpīgu, ātru atveseļošanos pacienta pēc procedūras.

Operācija tiek veikta vietējā anestēzijā. Manipulācijas ķirurga laikā veic pilnīgu izņemšanu no cistas kapsulas, kas novērš to atkārtotu rašanos, kā arī veikt vājo punktu kopīgā kapsulas īpašā šuves veicina to stiprināt.

Яндекс.Метрика