Urolitiāze slimība

 No nierakmeņi simptomi

Urolitiāze (urolitiāze) - slimība, kas rodas, kā rezultātā vielmaiņas traucējumu, kurā urīns veidojas nešķīstošas ​​nogulsnes veidā smiltīm (līdz 1 mm diametrā) vai ieži (no 1 mm līdz 25 mm un vairāk). Akmeņi tiek deponēts urīnceļu, kas traucē normālu plūsmu urīnu, un ir iemesls nieru kolikas un iekaisumu.

Saskaņā ar medicīnas statistikas datiem, urolitiāze ir otrais biežumu starp visiem uroloģisko slimību un trešo vadošo uroloģisku slimību, kas izraisa nāvi. Urīnceļu akmeņu slimība skar visu vecumu cilvēkiem, arī bērniem, bet galvenais vecuma grupa - cilvēki vecumā no 25 līdz 45 gadiem. Slimība ir biežāk vīriešiem nekā sievietēm, bet sievietes bieži tiek diagnosticētas smagu slimību. Tas ir arī zināms, ka akmeņi ir bieži veidojas pareizā nieru nekā pa kreisi, un aptuveni 20% no patoloģiskā iesaistīti abās nierēs procesā.

Cēloņi nierakmeņi

In rašanos nierakmeņu spēlē lomu vairāki faktori, kas šajā gadījumā līdz gada beigām mehānismu veidošanās akmeņu un tās cēloņi nav skaidri. Ir zināms, ka vadošā loma tiek piešķirta strukturālajām iezīmēm gaisa vadu sistēmas nieres, kad nieru anatomisko struktūru pati veicina stagnācijai. Tādējādi par akmeņu veidošanos arī nepieciešams ietekmes ārējiem faktoriem, pirmkārt, diēta un šķidruma uzņemšanas apstākļiem. Arī attīstībā urolitiāzi loma uroģenitālā sistēmas slimībām, endokrīno patoloģiju (īpaši slimības epitēlijķermenīšu, kas tieši ietekmē vielmaiņas procesus ar kalciju), ilgtermiņa lietošanu noteiktām zālēm (sulfonamīdiem, tetraciklīni, glikokortikoīdi, aspirīnu, uc).

Veidi urolitiāzi

Dažādas vielmaiņas traucējumi izraisīt akmeņu veidošanos, kas atšķiras pēc to ķīmiskā sastāva. No akmeņiem ķīmiskais sastāvs ir svarīgs, jo tas ietekmē medicīnas taktiku ārstēšanā nierakmeņi, kā arī korekcijas diētu recidīvu profilaksei.

Jo urīnceļu akmeņu veidojas šādi:

  • Stones pamatojas uz kalcija savienojumu (oksalāti, fosfāti, karbonātu);
  • Stones balstīta urīnskābes (urātu);
  • Akmeņi veidojas magnija sāļi;
  • Olbaltumvielu akmeņiem (cistīna, ksantīna, holesterīna).

 Simptomi nierakmeņi

Galvenais īpatsvars krīt uz savienojumiem kalcija (apmēram 2/3 no visiem akmeņiem), olbaltumvielas akmeņi ir visretāk. Urata - vienīgā grupa, kas ir grozāmi likvidēšanu. Šie akmeņi bieži konstatēti vecākiem cilvēkiem. Akmeņi, kas sastāv no magnija sāļi, bieži ir saistīta ar iekaisumu.

Ar urolitiāzi akmeņi var veidoties jebkurā no urīnceļu. Atkarībā no tā, kur tie atrodas, ir šādas slimības formas:

  • Nierakmeņi - nierēs;
  • Ureterolitiaz - in urīnvadus;
  • Tsistolitiaz - urīnpūšļa.

No nierakmeņi simptomi

Urolitiāze sākotnēji bez simptomiem. Pirmās pazīmes urolitiāzi konstatēti nu nejauši testa laikā vai pēkšņu nieru koliku laikā. Nieru kolikas - spēcīgs uzbrukums sāpes, bieži vien galvenais simptoms nierakmeņi, un reizēm vienīgais, ir rezultāts spazmas urīna kanāla aizsprostojuma vai akmens.

Akūts uzbrukums sākas ar stiprām sāpēm, lokalizācija ir atkarīga no atrašanās vietas akmens. Sāpes ir intensīva, tas var padoties cirkšņu, vēdera, muguras lejasdaļā. Urinācija kļūst sāpīga un bieža, asinis konstatēja urīnā (hematūrija). Slikta dūša un dažreiz vemšana. Pacients ir izmisīgi meklē stāvoklī, kas varētu sniegt palīdzību, taču šī situācija neatrod. Nieru kolikas uzbrukums var nodot ar atlaišanu un pastiprināšanos sāpju un beidzas vai nu noņemot akmeņi vai kolikas mazinājies, vai izstrādātās komplikācijas.

Jāatzīmē, ka smagums simptomu urolitiāzi ne vienmēr ir saistīta ar izmēru akmeņiem. Dažreiz concretions mazo izmēru, kas nepārsniedz 2 mm, var izraisīt smagu kolikas, bet ir gadījumi, smagas nieru bojājumus, kad vairāki akmeņi, kausēts staghorn izglītībā neizraisa kolikas, un atklāja nejauši vai ja sarežģījumi sākas urolitiāzi.

Diagnoze urolitiāzi

Diagnoze urolitiāzi notiek, pamatojoties uz raksturīgo klīnisko ainu nieru koliku un ultraskaņas datiem. Informatīvi kā datortomogrāfijā un magnētiskās rezonanses urography. Veikt sīku analīzi urīnā, ar funkcionāliem testiem (par Zimnitsky, Nechiporenko et al.). Noteikti urīna kultūru. Tagad rentgenogrāfija ir zaudējusi savu vadošo pozīciju diagnozi urolitiāzi, taču joprojām tiek izmantota kā papildu metodi.

Ārstēšana urolitiāzi

 PHYTORIA - būtiskie tablešu ārstēšanā urolitiāzi

Nieru koliku uzbrukums tiek noņemts lieto narkotikas spazmolītiskais un pretsāpju iedarbība. Galvenais ārstēšana urolitiāzi tiek veikts, ja nav akūtu simptomu.

Urīna akmeņu slimība tiek uzskatīta ķirurģisko slimību, bet urolitiāze izraisa veidošanās urātu, var ārstēt ar medikamentiem, lieto medikamentus, kas izšķīdina akmeņiem. Cita veida akmeņiem nepieciešama mehāniska noņemšanu.

Ārstēšana nierakmeņi, izmantojot divas pamatmetodes: lithotripter un ķirurģijas. Remote šoks-litotripsijas - efektīva ārstēšana urolitiāzi kurā akmeņi urīnā kanālos tiek dalīts ar šoka vilnis, un pēc tam izdalās ar urīnu. Metode izrādījās lieliska, pateicoties viņam, norādes par operācijas ārstēšanai urolitiāzi ievērojami sašaurinās.

Darbības ar kuru ārstēšana urolitiāzi, sadalīta atvērts un endoskopiskās, un par orgānu un radikāls. Radical operācija ir nieru izņemšanu, gadījumā, ja tā ir zaudējusi savu funkciju. Par priekšrocību izvēlē ķirurģiskas ārstēšanas urolitiāzi metode ir endoskopiskās metodes, kas ļauj, lai atdalītu akmeņiem bez padarīt griezumu vēderā.

Novēršana urolitiāzi

Novēršana urolitiāzi ir priekšnoteikums pilnīgai apstrādei, jo bez recidīviem neizbēgami. Lai novērstu nierakmeņu slimības pamatā ir diēta, normalizē vielmaiņu un bioķīmisko sastāvu urīnu un dzeramā režīmu. Uzturs urolitiāze ražots atkarībā no akmeņiem ķīmisko sastāvu. Tādējādi, kad jauda oksalāti izslēdz piena produkti, šokolāde, un par urātu akmeņu ierobežot ēst gaļu. Būtisks nosacījums ir uzņemšana pietiekamā daudzumā ūdens - 1, 5 - 2L dienā.

Яндекс.Метрика