Nieru vēzi

Īss apraksts slimības

 Nieru vēzi
 Struktūrā vēža nieru vēzi, tā ieņem 10., bet jāatzīmē, ka pēdējos gados ir bijis trīs reizes palielinājies to pacientu skaits, kas cieš no ļaundabīgajiem audzējiem nierēm. Vīrieši saslimst biežāk nekā sievietes, kas ir acīmredzot pateicoties izplatīšanos smēķēšanas starp vīriešu vecuma un vairāk bīstamos apstākļos. It īpaši satraucošs ir fakts, ka attieksme pret nieru vēzi arvien prasa jauniešus, lai gan agrāk slimība galvenokārt skar vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Visizplatītākais slimības - nieru šūnu karcinoma. Tas veido vairāk nekā 40% no ziņotajiem gadījumiem. Daudz retāk veidošanās nieru iegurņa un urīnvada (20%). Sarkomu (mezenhimālo izglītība), ir ne vairāk kā 10% no ziņotajiem gadījumiem.

Cēloņi slimības

Nieru vēzi, kuras simptomi pašlaik atrodami jebkura vecuma cilvēkiem, ko izraisa šādi faktori:

 • traucējumi ar gēniem, it īpaši, zaudējums trešajā segmenta hromosomā;
 • von Hippel Lindau sindroms un citas ģenētiskas slimības;
 • imūndeficīta valstis;
 • nekontrolēta uzņemšana diurētisko narkotikas, īpaši diurētiskie līdzekļi;
 • diabēts;
 • neveselīgs uzturs ar pārsvars taukskābju, cepta pārtika;
 • jonizējošo starojumu;
 • smēķēšana - ir viens no galvenajiem iemesliem, ka persona ir nieru vēzi. Metastāzēm smēķētāji ir daudz daudz, un tiešām slimība parasti ir diezgan grūti. Kopumā, smēķētāji saslimt ar nieru vēzi par 60% vairāk, nekā tie, kuri neizjūt tieksmi pēc nikotīna, un nav sazināties ar smēķētājiem.

Posmi nieru vēzi

Slimības smagums tiek noteikts, salīdzinot veselu un slimu šūnas.

Stage I - audzēja šūnas nedaudz atšķiras no normāliem, veseliem šūnām nierēm. Vēzis attīstās lēnām, prognoze ir labvēlīga.

II posms - mēreni diferencēti - visizplatītākais vēža. Veselīga un slimām šūnām ir izteiktas atšķirības, bet audzējs joprojām pieaug lēnām un ārstējamas.

Stage III - audzējs pārsniedz nierēm, panākot tuvumā limfmezgli.

IV stadija - nediferencēta karcinoma no nierēm. Inficētie šūnas ir būtiski atšķiras no veseliem, liecina agresīvu slimības formu. Tajā posmā IV nieru vēzis metastasizes blakus esošajiem orgāniem (plaušas, aknas), un tālām limfmezgli. Attieksme pret nieru vēzi šajā posmā daudz grūtāk vai pat neiespējami.

Jāatzīmē, ka atlaižot pumpuru stadijā, ārsti var klasificēt ne tikai slimības, bet arī, lai noteiktu lielumu audzējs, tās atrašanās vietu, tādējādi palielinot izdzīvošanas pacientu.

Nieru vēzi - metastāzes

In vēlīnā audzēja metastāzes uz nogāzes kā hematogenous un lymphogenous veidā. Visbiežāk plaušu metastāzes atklāti, tad kauli, aknas un smadzenes. Smadzeņu sakāvi visvairāk raksturīgi IV stadijā.

Nieres Cancer - Simptomi

In sākumposmos nieru vēzi var notikt pilnīgi bez simptomiem. Identificēt audzēju var būt vai nu nejauši, vai klātbūtnē konkrētu netiešo zīmēm. Ar izplatīšanu audzējs, simptomi ir daudz izteiktāka. Starp galvenajiem tiem ir:

 • asinis urīnā klātbūtne;
 • pietūkums jostas vietas, palpē taustāms;
 • vājums, svara zudums, apetītes trūkums;
 • pasliktināšanās vispārējam stāvoklim;
 • straujš kāpums temperatūrā bez redzama iemesla;
 • asinsspiediena paaugstināšanos;
 • anēmija;
 • sāpes nierēs.

Diagnoze slimības

Nieru vēzi metastāzes, kas cauraugusi kaimiņu orgānus un tālus limfmezgli diagnosticēta diezgan viegli. Situācija ir atšķirīga sākuma stadijās šo slimību, kad simptomi nieru vēzi ir viegli sajaukt ar simptomiem citām slimībām. Milzīgs loma, formulējot pareizu diagnozi spēlēt mūsdienīgas metodes medicīniskās attēlveidošanas:

 • Rentgena diagnostika;
 • ultrasonogrāfija;
 • magnētiskās rezonanses;
 • radionuklīdu scintigrāfiju.

Turklāt pacienti saņēma biopsija, un urīnu.

Ārstēšana nieru vēzi

 Ārstēšana nieru vēzi
 Atlases metodes ārstēšanas atkarīgs stadijā nieru vēzi, audzēja lielums, metastāzes, un dažiem citiem svarīgiem faktoriem. Vairumā gadījumu, ārsti izmanto operācija un ķirurģija noteikts pat metastāzes, jo tas var ievērojami pagarināt dzīvi pacientam.

In sākumposmos nieru vēzi, kuras simptomi ir klāt vai notikt tikai nedaudz, var izārstēt, saglabājot operācija, bet arī šajā gadījumā, priekšnoteikums ir iegūt audzēja trombu izņemšanu un reģionālo limfmezglu metastāzes ekskluzīva.

Vēlīnā ieteicams veikt radikālu nephrectomy vai laparoskopijas nephrectomy (ļauj precīzāku cut-off organismā un tādējādi samazina garumu atveseļošanās periodā, bet tas prasa īpašu aprīkojumu un augsti kvalificētu personālu klīnikā (noņemšana nierēm, tostarp dīgtspēju audzēja uz kaimiņu orgānus laikā) ). Staru terapiju, hormonu terapija un ķīmijterapija, ārstējot nieru vēža, netiek izmantoti, jo tie uzrāda zemu efektivitāti. Palielināt dzīvildzi palīdz imūnterapiju, izmantojot interleikīna-2, interferona alfa un 5-fluoruracilu.

Daži vārdi par cik liela iespējamība, veiksmīgi ārstētu nieru vēzi. Prognoze šajā gadījumā ir atkarīgs no audzēja stadijas un pakāpes diferenciācijas vēža šūnas. Ja metastāzes ir ietekmējusi nieru vēnas, prognoze ir slikta. Tāda pati situācija metastāzēm tālu limfmezglos. Visos citos gadījumos, prognozes ir vairāk vai mazāk labvēlīga.

Яндекс.Метрика