Noslīkšana

Slīkšana - veida mehāniskās asfiksijas, kas notiek, kā rezultātā piepildot plaušas ar šķidrumu. Laiks un daba nāves ūdenī ir atkarīga no ārējiem faktoriem un stāvokli organismā. Aptuveni 70000 cilvēku visā pasaulē katru gadu mirst no noslīkšanas. Kopumā cietuši stayut jauni vīrieši un bērni.  Slīkšana - mehāniskās aizrīšanās ūdens

Cēloņi Noslīkšana

Riska faktori ir alkohola reibumā, kontrolējot cilvēka sirds slimībām, muguras smadzeņu traumas, bet niršana headfirst. Izraisīt arī slīkšana varētu būt pēkšņas temperatūras izmaiņas, nogurums, dažādas traumas, nirstot.

Noslīkšanas risks palielinās lietā virpulī, ātrgaitas ūdens plūsmu, pieejamība no galvenajiem avotiem. Calm uzvešanās kritiskā situācijā un trūkums panikas var ievērojami samazināt risku noslīkt.

Veidi noslīkt

Ir trīs veidi, noslīkt.

Patiesā forma noslīkšanas raksturo šķidrumu pildītu elpceļu mazākajām nozarēm - alveolās. Alveolārs Membrāna spiediena šķidruma pārsprāgt kapilārus un ūdeni vai citu šķidrumu asinīs. Tā rezultātā, ir ūdens un sāls līdzsvaru pārkāpums un sabrukums sarkano asins šūnu.

Asphyxial veids noslīkšanas raksturo spazmas elpceļos, kas galu galā noved pie nosmakšanas no skābekļa trūkuma dēļ. Ja ūdens vai šķidrums elpošanas ceļos notiek laringospazmas, kā rezultātā hipoksiju. Jo pēdējos posmos noslīkšana elpceļus atviegloti un šķidrums plaušās.

Ģībonis raksturo veidā noslīkšanas nāvi refleksu sirdsdarbības apstāšanos un elpošana. Tas noslīkšanas veida notiek no hipotermija vai spēcīgu emocionālu satricinājumu. 10-14% no visiem gadījumiem noslīkt.

Pazīmes noslīkt

Galvenie simptomi un pazīmes noslīkšanas atkarīga no tās tipa.

Ja ir krasi noslīkšana patiess cianoze ādas un gļotādu no elpceļu tiek izmests rozā putas, vēnām uz viņa kakla un kājām ir ļoti pietūkušas.

Kad noslīkšana asphyxial āda nav zilā krāsā, kā patieso noslīkt. No plaušām cietušā izdalās smalki rozā putas.

Kad ģībonis slīkšana āda ir bāla krāsa, jo spazmas kapilāru šādi upuri ir sauc par "bāla." Tas noslīkšanas veids ir vislabvēlīgāko prognozi. Ir zināms, ka ar syncopal slīkšana, pat pēc vairāk nekā 10 minūtes zemūdens atgūšanu iespējamu.

Jāatzīmē, ka prognoze ir noslīkst labvēlīgākiem nekā saldūdenī jūras ūdeņiem.

Palīdzība noslīkšana

Palīdzība ir noslīkšana atdzīvināšanu. Jāatceras, ka, jo ātrāk veikt pasākumus, lai atdzīvinātu, labāk prognoze un labākas izredzes cietušā atlabšanai.

Galvenais līdzeklis noslīkt ir veikt mākslīgo elpināšanu un krūškurvja kompresiju.

Mākslīgās elpināšanas ir vēlams pēc iespējas ātrāk īstenot, pat transportēšanas uz krastu laikā. Jums vispirms atbrīvot mutes dobumu no svešķermeņiem. Par šo pirkstu, ietin ar apsēju (vai jebkuru tīru drāniņu) ievada mutē un noņemt visus nevajadzīga. Ja ir spazmas no masticatory muskuļi, kas ir iemesls, kāpēc jūs nevarat atvērt muti, jums ir nepieciešams, lai ievietotu rīstīties, vai metāla priekšmetu.  Pirmā palīdzība noslīkšanas - atbrīvošana ūdeni no plaušām

Lai atbrīvotu gaismu no ūdens un putas var pieteikties īpašu sūknēšanu. Ja nē, tad ir jāparedz vēders uz leju skarto ceļa saudzētāju un enerģiski izspiest krūtīm. Ja dažu sekunžu laikā ūdens netiek pārvietojas prom, jums ir nepieciešams, lai sāktu ventilāciju. Lai to izdarītu, cietušais gulēja uz zemes, met galvu atpakaļ, no vienas puses, saskaņā ar glābējam liek savu kaklu un otru par pacienta pieres. Neob6hodimo push apakšžokļa tā, ka zemākas zobi nāca klajā. Tad glābējs dziļi elpu un piespiež savu muti ar muti vai degunu cietušā, izelpo. Kad elpošanas darbība cietušā pārtraukt mehānisko ventilāciju nevar atjaunot, ja jums nav prātā, un traucēta ritmu elpošana.

Ja sirds darbība ir klāt, kopā ar mākslīgā elpināšana ir nepieciešams krūšu kurvja kompresiju. Rokas atbrīvotājs jānovieto perpendikulāri kaula no pacienta apakšējā trešdaļā. Masāža tiek veikta veidā jerks ik pēc relaksācijai. Biežums pārrāvumi - no 60 līdz 70 minūtē. Ar pareizu krūtīs kompresiju asinis no sirds kambarus nonāk asinsrites sistēmā.

Ja glābējs veic reģenerācijas vien, tas ir nepieciešams, lai pārmaiņus masāžu sirds muskuļa un mākslīgo ventilāciju. 4-5 nospiež uz krūšu kaula būtu pripadat viena pūš gaisu plaušās.

Laiks optimālai reanimācijas rīcībai ir 4 līdz 6 minūtes pēc glābšanai cilvēks. Kad noslīkst ledainā ūdens atveseļošanās iespējamo un pusstundas laikā pēc izņemšanas no ūdens.

Jebkurā gadījumā, cik drīz vien iespējams, pat tad, ja atgūstot visas dzīvības funkcijas, tas ir obligāti, lai cietušo uz slimnīcu.

Яндекс.Метрика