Olnīcu apopleksija

 Olnīcu apopleksija

Apopleksija olnīcu vai olnīcu plīsumu, akūts stāvoklis, kas rodas sakarā ar pēkšņu pārkāpumu integritātes olnīcu audiem, pievienojot intraperitonālas asiņošanu un sāpes. Apopleksija olnīcu sievietēm reproduktīvā vecumā, visbiežāk vecuma grupā no 25 līdz 40 gadiem. Apopleksija olnīcu labajā pusē notiek vairākas reizes biežāk nekā pa kreisi, kas ir saistīta ar spēcīgāku labo olnīcu artēriju hyperemia dēļ anatomisko funkcijas.

Cēloņi olnīcu apopleksija

Tiešais cēlonis olnīcu apopleksija vienmēr traucējumus asinsvados un audi olnīcas, kas parasti veidojas kā rezultātā hroniska iekaisuma. Mainīts gan olnīcu audu un asinsvadus, tās piegādi (skleroze, rētas, varikozas vēnas) radīt palielinātu lūzumu risku. Noteiktās dienās no menstruālā cikla (vidū ​​un otrā posma cikla) ​​palielina slodzi uz kuģiem, kas kombinācijā ar patoloģiskām izmaiņām un provocējot faktoriem ir cēlonis olnīcu apopleksija.

Faktori, kas varētu kalpot kā papildu iemesls olnīcu apopleksija ir:

  • Slimības asinīs, kur tā ir sadalīta recēšanu, kā arī ilgtermiņa izmantošanu antikoagulantu;
  • Hormonālie traucējumi, veicina asins piegādi olnīcu audiem, tostarp radīto mākslīgo stimulāciju ovulācijas;
  • Neiropsihiski faktori un stress.

Visi iepriekš minētie komplekti posms olnīcu apopleksija noticis. Ja ir kombinācija no šādiem faktoriem un patoloģiskas izmaiņas asinsvadu un olnīcu jebkuru fizisku spēku, kas rada spriedzi muskuļiem vēdera, var būt pēdējais piliens, ārējais cēlonis olnīcu apopleksija. Tas centieni bieži vien ir vardarbīga dzimumakta (visbiežāk), sports, izjādes ar zirgiem, uc Dažos gadījumos, olnīcu apopleksija var rasties spontāni laikā pilnīgu atpūtu.

Veidi olnīcu apopleksija

Atkarībā no smaguma pakāpes dažādu simptomu olnīcu apopleksija sadalīts šādā formā:

  • Pain (psevdoappendikulyarnaya). Svarīgākie iezīme ir stipras sāpes, kopā ar sliktu dūšu, kas ir iemesls, kāpēc šī forma ir bieži sajaukt olnīcu apopleksija uzbrukumu apendicīta;
  • Hemorāģisko (anēmisks). Vadošie simptomi olnīcu apopleksija šajā veidlapā ir pazīmes, iekšējas asiņošanas: bālums, vājums, reibonis, līdz ģībonis;
  • Jauktie apvieno simptomi olnīcu apopleksija divu iepriekšējo formu.

 Simptomi olnīcu apopleksija
 Jāatzīmē, ka sadalījums ir diezgan patvaļīgi un virspusēji, kā asiņošana notiek ne tikai hemorāģisko, bet arī kā sāpīgu olnīcu apopleksija. Šajā sakarā šobrīd pieņemts klasifikāciju olnīcu apopleksija atkarībā no asiņošanas. Tātad, ir šādas olnīcu apopleksija veidi:

  • Easy, vērtība nepārsniedz 150ml asins zudums;
  • Mērens asins zudums 150 līdz 500 ml;
  • Svars, asins zudums ir lielāks par 500ml.

Šī klasifikācijas trūkums ir tas, ka parasti precīza kvantitatīva asins zudums var iestatīt tagad tikai tieši operācijas laikā.

Simptomi olnīcu apopleksija

Galvenais simptoms olnīcu apopleksija ir akūta pēkšņas sāpes vēdera lejasdaļā no sakāves. Sāpju intensitātes var kopā ar sliktu dūšu un pat vemšanu. Kad sāpes forma apopleksija olnīcu sāpes parasti izstaro nevis koncentrējoties jomā bojājuma. Pazīmes asiņošana šajā gadījumā ir vieglas, kas ir ļoti grūti diagnosticēt.

Par hemorāģisko (anēmija) forma stipras sāpes nav raksturīgs, bet sāpes var būt klāt, jo mazāk smagā formā nekā sāpes olnīcu apopleksija. Tomēr šajā gadījumā, sāpes izstaro raksturu, kas ir dots apakšējā muguras, iegurņa, taisnajā zarnā un pat vulvas. Galvenie simptomi olnīcu apopleksija šajā gadījumā ir simptomi anēmija: bālums, cianoze no lūpām un nagiem, vājums, elpas trūkums, reibonis un ģībonis.

Kad jaukta forma olnīcu apopleksija simptomi raksturīgi sāpes un anēmiju veidlapas tiks apvienoti: stipras sāpes par daļu no skartā olnīcu par fona anēmiju.

Diagnoze olnīcu apopleksija

Kā jau minēts, diagnoze olnīcu apopleksija rada ievērojamas grūtības, jo nespecifiska simptomiem. Pacients sūdzas tipiski akūtas vēdera vispār, vai pēkšņas anēmija. Dažreiz tas var būt informatīvs ultraskaņa, arī aizdomas par olnīcu apopleksija veikta aizmugurējā maksts fornix punkcija, diagnostikas iezīme ir klātbūtne bezmaksas asins jomā. Visdrošākais un bez kļūdām metode diagnozi šajā gadījumā ir laparoskopija - endoskopija no vēdera dobuma. Laparoscopy gadījumā olnīcu apopleksija ir gan diagnostikas un terapeitisko metode.

Ārstēšana olnīcu apopleksija

Ārstēšana olnīcu apopleksija būtu steidzami, jo šī dzīvībai bīstamu stāvokli. Tādā gadījumā, ja asins zudums ir apstājies un sasniedz ievērojamu lielumu, efekts olnīcu apopleksija var būt pat letāls. Turklāt sekas apopleksija olnīcu var kļūt peritonīts, kas izstrādāta kā rezultātā iedarbības asinīm uz vēderplēves, kas arī ir bīstami dzīvībai.

 Himulin - attieksme pret olnīcu apopleksija

Agrāk tika uzskatīts, ka ārstē olnīcu apopleksija var būt gan konservatīva un ķirurģiska. Par konservatīvu ārstēšanu olnīcu apopleksija norāde tika pieņemts uzskatīt formu sāpes, ar nelielu asins zudumu. Tomēr, kā rezultātā daudzu gadu praktiskiem novērojumiem, tika konstatēts, ka konservatīva ārstēšana olnīcu apopleksija, pat gadījumā, neliela asiņošana ir negatīvas ilgtermiņa sekas. Asins noskatīties uz peritoneālās telpā, pat mazos daudzumos, ir aktīvs medijs, kas izraisa aseptisku (non-baktēriju) iekaisumu. Vietā iekaisuma veidojas saaugumi, kas pārkāpj normālu struktūru gan olnīcu un apkārtējās struktūrās. Olnīcu apopleksija šajā gadījumā sekas ir ļoti bieži neauglība.

Tādējādi vispiemērotākais ārstēšana olnīcu apopleksija ir ķirurģiska procedūra, kas vairumā gadījumu (izņemot smagāko slimības formas), tiek veikta ar laparoskopijas. Terapeitiskās lēmumi šajā gadījumā veido noņemot no vēdera dobuma un ekstravazācijas asins mazgājot to ar antiseptisku šķīdumu, ja vajadzīgs, šūšanas bojāto kuģi. Pēc operācijas, veikt visaptverošu narkotiku ārstēšanas olnīcu apopleksija, kuras mērķis ir novērst cēloņus patoloģijas: normalizēt vielmaiņas un hormonālo procesu, likvidēšanu hronisku iekaisumu, uc

Яндекс.Метрика