Olnīcu cista

 Olnīcu cista

Olnīcu cista ir labdabīgs audzējs, kas audzēja audos olnīcā.

Patoloģiskā audzējs kavernozs telpa piepildīta ar dažādu saturu, galvenokārt šķidro.

Risks slimības olnīcu cista parasti jaunām sievietēm reproduktīvā vecumā. Vecuma kategorijā sieviešu nekā piecdesmit gadu, risks olnīcu cistas ir ievērojami samazināts.

Veidi olnīcu cistas

Ir vairāki dažāda veida olnīcu cistas:

- Edometrioidnaya;

- Folikulu;

- Mucinous;

- Dermoid;

- Paraovarialnaya;

- Olnīcu cista corpus luteum.

Vairumā gadījumu simptomi olnīcu dzeltenā ķermeņa cista redzams tikai no vienas puses. Izglītība sabiezē sienām. Audzējs ir robežās dzeltens šķidrums sajauc ar asinīm. Iemesli olnīcu corpus luteum cista gulēt uz to, ka pēc ovulācijas dzeltenais ķermenis, šūnas nav aizpildīt folikulā, tas ievērojami palielina lieluma un ir piepildīta ar šķidro saturu.

Olnīcu cistas un olnīcu dzeltenā ķermeņa cistas ir folikulu audzējiem funkcionāls raksturs, kā veidojas iekšpusē olnīcā, kā rezultātā dabas fizioloģisko procesu, kas notiek katru mēnesi no sievietes ķermeņa. Iemesli, kas veicina veidošanos šo cistu - hormonālo traucēta organisma. Parasti šāds olnīcu cista neaug liels, to veidošanās un augšana notiek gandrīz bezsimptomu, lai neradītu sievieti sāpes un diskomfortu. Bieži slimība ir atklāta nejauši, kārtējā ginekoloģiskās apskates laikā vai ar ultraskaņu.

Kad parovarian cistu olnīcu simptomi attīstās epididymis, kas atrodas virs olnīcā. Cista ir pietūkums vienas kameras apaļa vai ovāla forma, kas piepildīts ar caurspīdīgām šķidrā satura. Plānas, gandrīz caurspīdīgs, parovarian cista no olnīcu sienas sadursta ar tīklu sīkiem asinsvadiem. Vecuma sieviešu grupa, ir neaizsargāti pret šo slimību, no 20 līdz 40 gadiem. Raksturīgi, audzējs ir labdabīgs un reti aptver patoloģiskais process pats olnīcu.

Simptomi olnīcu cistas

 Diagnoze un simptomi olnīcu cistas

Lielākā daļa olnīcu cistas simptomi un tiek diagnosticēta nejauši, kad garām sievieti profilaktisko ginekoloģisko apskati vai ultraskaņu.

Ar audzēja izmēru palielināšanās var būt izpausme šādiem simptomiem olnīcu cistas:

- Palielina vēdera apkārtmēru;

- Ir sāpes dažādas intensitātes - no smaguma sajūta, pilnības, ar asu, paroksismālo sāpes (stipras akūtas sāpes var liecināt plīsumu olnīcu cistu vai vērpes kāju cistas);

- Pārkāpis ierasto menstruālo ciklu (ja audzējs ražo hormonus).

Diagnoze olnīcu cistas

Diagnostikas nolūkos, un piešķirt pareizo attieksmi pret olnīcu cistas medicīnas iestādē veica šādas darbības:

- Kopīga ginekoloģiskā izmeklēšana;

- Ultraskaņas iekšējo orgānu izmanto transabdominal un transvagināli devēji (ultraskaņas metode ir daudz visvairāk nesāpīgs un uzticamu);

- Punkcija cista saturu ražo, izmantojot aizmugurējā vaginālo fornix (metodi parādīts sarežģītajos olnīcu cistas);

- Laparoscopic eksāmens (papildus visprecīzāko metodi diagnoze cistas un iespēju studēt to saturu, laparoskopija ir arī medicīniska procedūra);

- Laboratorijas asins tests audzēju marķieru tajā;

- Pētījumi par asins hemoglobīna līmeni;

- Grūtniecība tests (lai izvairītos iespējamību ārpusdzemdes grūtniecību).

Ārstēšana olnīcu cistas

Izvēloties pareizu pārvaldību pacientiem ar audzēju olnīcas, ārsts balstās galvenokārt uz sievietes vecumu un riska pakāpes ļaundabīgo audzēju audzēja. Vecuma grupā sievietēm reproduktīvā vecumā, lemjot par ķirurģiskās izņemšanas olnīcu cistas tiek apspriests kolektīvi un lielākā proporcijās, ķirurģija tver visu olnīcu ar piedēklis.

Konservatīvā ārstēšana olnīcu cistas ir iespējama gadījumos, ja iemesls cistas ir funkcionālas cista nav ir tendence, lai izjauktu kapsulas, strutošana un citas komplikācijas.

Šodien, ķirurģiskās izņemšanas olnīcu cista ir visbiežāk izmanto metodi laparoskopijas. Laparoscopic operācija ir visefektīvākais, nesāpīga un nav apdraudēt turpmāko pēcoperācijas komplikācijas.

Яндекс.Метрика