Olnīcu fibroma

 Olnīcu fibroma - labdabīgs audzējs olnīcas
 Olnīcu fibroma - labdabīgs audzējs olnīcas. Ginekoloģijā, olnīcu fibroma notiek aptuveni 10% no visiem labdabīgu audzēju olnīcā. Tā gadās, ka fibroids notiek laika posmā no pubertātes, taču tas galvenokārt skar sievietes pre-menopauzes un menopauzes, ti laikā, vecumā no 40 līdz 60 gadiem.

Ārēji, olnīcu fibroma ir apļveida veidojums ar mezglains vai gludu virsmu, sasniedzot 10-12 cm izmērā Ja pseudovoid, konsistence fibroids cieši elastīgs, uzklājot kalcija sāļi fibroma grūti, un kad izteikta tūska -. Vieglas. Galvenokārt olnīcu fibroma mobilo un vienpusīgs, kāju. Ja mēs uzskatām veidošanos uz griezumu, tas ir balts vai pelēcīgi balta krāsa, ar nelielu daudzumu asinsvados. Ja audzējs ir sieviete tur ilgu laiku, tas var būt asiņošana, perēkļus nekrozi un išēmiju. Histoloģiski fibroids sastāv no saišķu vārpstas formas šūnām saistaudu, ir savstarpēji saistīti dažādos virzienos.

Formas olnīcu fibroma

Ir divi veidi olnīcu fibroma:

  • Norobežota, kad audzējs ir atšķirīgs kapsulu, kas atdala to no olnīcu audiem;
  • Difūza, kad olnīcas ir pilnīgi pārsteigti.

Bieži vien, fibroids, olnīcu cistas un ietver pietūkušas. Raksturīgi, audzējs aug lēni, bet deģeneratīvas pārmaiņas savā izaugsmē var ievērojami jāpaātrina. Border valsts fibroids uzskatīti stiprinot savu mitotiskā aktivitāte zema ļaundabīga potenciālu.

Ja fibroma ir maza izmēra, parasti neietekmē olnīcu funkciju tai nav un nav pretrunā ar grūtniecību un reproduktīvajā pārtikusi. Cell olnīcu fibroma var atkārtoties, jo īpaši, ja operācijas laikā tika bojāta kapsulu. Komplikācijas ir audzēja nekroze vērpes kājas, iespēju ļaundabīgiem audzējiem un strutojošu audzējs.

Galvenie iemesli olnīcu fibroma

Ir grūti noteikt precīzu cēloņus olnīcu fibroids, bet ir zināms, ka riska faktors ir nabaga sievietes hormoni, tostarp kā rezultātā endokrīnās sistēmas traucējumi (pārkāpjot reproduktīvās un menstruālās funkcijas), iekaisums olnīcas un dažādu piedēkļiem (oophoritis, adneksīta), samazinās organisma imūnā .

Bieži olnīcu fibroma apvienojumā ar olnīcu cistas, dzemdes fibroids, lai jūs varētu runāt par kopīgiem etiologic faktoriem šo slimību.

Simptomi olnīcu fibroma

Ja izmērs no fibroids līdz 3 cm, un olnīcu vēl pilnībā nedarbojas, tad laika gaitā simptomi olnīcu fibroma var būt ne. Ar izaugsmi izglītības sāk novērot pazīmes Meigs sindroma (pleiras izsvīdumu, anēmija, ascīta), kas izpaužas kā sāpes, atkārtotas vēdera uzpūšanās, nogurums un vispārējs vājums, elpas trūkums, tahikardija.

Ascīts ir bieži simptoms olnīcu cistas, kas rodas, piešķirot izglītības transudate ar vēdera dobumā. Hidrotoraksu iekļūšana rodas ascīta šķidruma no vēdera dobumā iekļaušanu pleiras caur spraugas diafragmu. Tā gadās, ka olnīcu fibroma pavada kaheksija un polyserositis (galvenokārt ļaundabīgu deģenerācija izglītības). Daudzējādā ziņā simptomi fibroids, olnīcu un slimības smaguma atkarīgs kompresijas pakāpes blakus esošo orgānu ar šķidrumu.

Asiņošana un nekroze audzēja parādās smagus simptomus peritoneālās kairinājumu.

Kā likums, fibroma menstruālā cikla netiek traucēta. Ja olnīcu fibroma apvienojumā ar citām slimībām, sieviešu dzimumorgānu, tad simptomi fibroids un olnīcu var pievienoties šos simptomus, kas ir kopīgi ar citām slimībām.

Diagnoze olnīcu fibroma

Tā fibroids ilgākā laika periodā, var būt bez simptomiem, to bieži atklāja nejauši pārbaudē vai operācijas citu slimību laikā.

Olnīcu fibroma likts pamatojoties izskatīšanas ginekologa, klīniskajiem datiem, laboratoriskās diagnostikas Diagnoze (audzēju marķieri CA-125 NAV 4, pilna asins aina), kā arī instrumentālie pētījumi (iegurņa CT, MRI, ultraskaņas). Ja jūs vēlaties darīt, kā histoloģiskai izmeklēšanai no noņemtās audzēja audos.

Ārstēšana olnīcu fibroma

 Bieži vien apvienojumā ar olnīcu fibroma olnīcu cista
 Raksturīgi, medikamenti (konservatīvā) ārstēšana olnīcu fibroma netiek veikta. Audzējs jānoņem ķirurģiski. Operācijas veids ir atkarīgs no lieluma fibroids, pacienta vecuma, dzemdes stāvokli un otro olnīcu, dažādu patoloģiju iekšējo orgānu.

Ja audzējs notiek jaunām sievietēm un ir maza izmēra, priekšrocības ārstēšanā olnīcu fibroma konkrētā laparoscopic audzējs izvešana ar saglabāšanu menstruāciju un ģeneratīvo funkciju. Sievietēm pirms menopauzes ārsti iesaka veikt pilnīgu izņemšanu no piedēkļiem. Ja olnīcas ir pārsteigti ar abām pusēm, ārsti cenšas ietaupīt daļu no tiem.

Prognoze olnīcu fibroma un slimību profilakse

Galvenokārt labvēlīga prognoze olnīcu fibroma, un varbūtība ļaundabīgu audzēju audzēja, ir ne vairāk kā 1%. Pēc tam, kad beigām reducējošās ārstēšanas sieviete var plānot grūtniecību.

Īpaši veidi, kā novērst šīs slimības neeksistē. Piesardzības, ir ieteicams reizi gadā veikt iegurņa ultraskaņas un apmeklēt ginekologu.

Яндекс.Метрика