Olnīcu vēzis

Vispārīgs raksturojums slimības

 Olnīcu vēzis

Olnīcu vēzis - plaši izplatīta un agresīvs vēzis. Tas, protams, notiek 5. vietu skaita gadījumu vēža dažādu orgānu sievietēm. Visizplatītākais epitēlija olnīcu vēzi. Daudz mazāk ļaundabīgs patoloģija attīstās organismā no tā saukto cilmes šūnām.

Olnīcu vēzis ir reti diagnosticēts sievietēm, kas jaunāki par 40 gadiem. Pastāv saistība starp manifestāciju simptomi olnīcu vēzi un hormonālie traucējumi. Piederēt riskam nedzemdējušām sievietēm, kā arī pacientiem ar 5 vai vairāk grūtniecības. Paaugstināts risks olnīcu vēzi, ir sievietes ar vēzi olnīcu vai krūšu ģimenes vēsturi. Šis 5-gadu nepārtraukta uzņemšana kontracepcijas tabletes var samazināt iespēju saslimt ar olnīcu vēzi gandrīz par 50%.

Simptomi olnīcu vēža

Early sākums olnīcu vēzis ir parasti norit bez simptomiem. Vēlāk, stadijā audzēja un palielināt izplatīšanos metastātiska olnīcu vēža sievietei ir sāpes vēderā, vājums. Papildu simptoms olnīcu vēzi šajā posmā - svara zudums. Vēdera pacienta lielums nepārtraukti palielinājās. Sākotnējā pieaugums kuņģī stimulē audzēja augšanu un tās izplatīšanos uz vēdera taukaudu - dziedzeru. Vēlākā posmā olnīcu vēža simptomi un cēloni palielinot izmēru kuņģī ir ascīts - šķidruma palielinājums aiz vēderplēves.

Simptomi olnīcu vēzi agrīnā stadijā bieži ir sistēmisks raksturs. Pirmie simptomi olnīcu vēža bieži jāievēro pacientiem izteikt iekaisuma procesa olnīcās - adneksīta.

Jo pavairošanas metastātiska olnīcu vēža vai audzēja sevi zarnu simptomi olnīcu vēzi, ir gremošanas traucējumi, aizcietējums, tenesms, ileuss. Metastātisku olnīcu vēzis ir izplatījies uz kauliem, smadzenēm un citiem orgāniem un sistēmām ir plašāks simptomātika: retināšanas no kauliem, lūzumi, un dažādu neiroloģiski traucējumi, uc

Posmi olnīcu vēža

 Posmi olnīcu vēža

Solis olnīcu vēzis ir atkarīgs no lieluma audzēja, esamību un lokalizāciju metastāzes olnīcu vēža organismā. Pirmsoperācijas iestudējums olnīcu vēzis var būt iepriekšēja tikai. Precīza diagnoze operācijas laikā pārskatīšanas laikā ir izveidota.

Uz I posmā olnīcu vēža slimības simptomi ir audzēja atrašanās vietu ar vienu olnīcu. Stadijā IB olnīcu vēzis audzējs attiecas uz otro pārī ar orgānu. Kad olnīcu vēzis posms IC var sabojāt olnīcu kapsulu.

II posmā raksturo ar šādiem simptomiem: olnīcu vēzis ir izplatījies uz olvadiem vai dzemdes (IN), uz citiem orgāniem iegurņa (IIb). Posmā olnīcu vēža IIC ļaundabīgo šūnu ir vēdera šķidrumā.

Metastātisku olnīcu vēzis iegurnis ir raksturīga III slimības stadijā. Tie var atrasties tuvu un tālu limfmezgli, kā arī dažādos orgānos.

Diagnoze olnīcu vēzi

Agrīna diagnoze slimības - atslēga veiksmīgai ārstēšanai olnīcu vēzi. Ar primāro sūdzībām par pacientu apelācijas parasti viņu ginekologs. Pēc iegurņa pārbaudi uz krēsla, liekot insultu, asins analīzes, vēža marķieru un ultraskaņu pētījuma iegurņa sieviete iet uz šauras speciālista - vēzi.

In diferentsionnoy diagnozi olnīcu vēzi, viņš izmanto precīzāku metodi, izmantojot ultraskaņas sensori chrezbryushnyh. Standarta definīcija apjomu metastāzes resnās zarnas vēzi, ir datortomogrāfija, radiogrāfijas, kā arī kuņģa-un kolonoskopija. Cytologic vai histoloģiskā apstiprinājums olnīcu vēža iespējamo ar laparoskopijas, kurā žoga audi un peritoneālās šķidrumu ražots pacienta vispārējā anestēzijā caur nelielu griezumu vēderā veidam.

Ārstēšana olnīcu vēža

 Zāles, lai ārstētu olnīcu vēža
   Ārstēšana olnīcu vēzi parasti tiek apvienoti. Tas sastāv no izoperētu audzējs ray apstarošanu un ķīmijterapiju. Pēcoperācijas chemoradiation ārstēšana - parastā standarta ārstēšanai olnīcu vēzi. Tās var ievērojami samazināt iespēju, ka audzēja atkārtošanās un metastāzēm olnīcu vēzi.

Kad nozīmīgs sadalījums metastātiska olnīcu vēža vai lielu daudzumu audzēja onkologa var nodot pacientam pirmsoperācijas ķīmijterapiju un staru iedarbību. Ķirurģija izņemt audzēju šajā gadījumā piešķir tikai pēc tam, kad rezecējamu audzēja izmēriem.

Radikāls ķirurģija atkarīgs stadijā olnīcu vēzi. Ar nelielu izmēru audzēja un nav metastāzes olnīcu vēzi var minimāli invazīvām saglabāšanā operācijas. In the late stadijās olnīcu vēzi parasti tiek veikta operācija vēdera dobumā, ar pilnīgu izņemšanu abu olnīcu, dziedzeru un dzemdes, kā arī visi metastātiska perēkļi.

Pēcoperācijas kontrole pēc olnīcu vēža ārstēšanā tiek veikta nākamajos 3-5 gados regulāri checkups vēža un asins analīzes, lai onco gabarītgaismas CA-125.

Яндекс.Метрика