Onihomikoze

 Normotroficheskie forma onihomikozi naglu
 Onihomikoze - slimība naga ko izraisa sēnīšu infekcija. Tas patoloģija ir ļoti bieži, visi cieš no onihomikozes 10-20% no pasaules iedzīvotājiem. Patogēni ir dermatofīti bieži, retāk - trihofītiju, Microsporum un sportists. Tas bieži vien sarežģī darbības dermatofīti pavada attīstību rauga vai sapelējis sēnītes, kas palielina negatīvo slimības izpausmes un izraisīt pretestību terapiju.

Epidemioloģija un patoģenēze

Onihomikoze infekcija vizīti saunas, peldbaseinos un citās sabiedriskās vietās laikā. Inficētie onihomikoze var pieskaršanās soliņiem, cepšanai, celiņi, paklāji un citas lietas, kas nāk uz virsmas ādas šūnas, kas satur patogēnus. Ņemiet vērā arī to, ka visi patogēnu, kas izraisa onihomikoze, ne tikai zelt mitros apstākļos, bet tajā pašā laikā saglabā spēju vairoties. Visbīstamākais no viedokļa pārraides nekrāsotu koka virsmu. Bieži izplatīšanās onihomikozes notiek ģimenē, kur cilvēki ir dalīta čības, washcloths, dvieļi uc Parasti, svari nokrist ķemmēšanas skarto ādu laikā.

Onihomikoze tiek iedarbināta, un daži citi faktori. Piemēram, infekcija ir biežāk cilvēki ar asinsrites traucējumiem ekstremitāšu, diabēts, HIV, imūndeficīta, kā arī tiem pacientiem, kuri iepriekš ir pabeiguši kursu kortikosteroīdi, imūnsupresoriem vai pretmikrobu terapiju. Vienkāršāk sakot, cilvēki pakļauti slimību ar novājinātu imūnsistēmu, tāpēc ārstēšana onihomikozes obligāti ir jāiekļauj stiprināšanu terapiju.

Veidi onihomikozes

Ir trīs veidu onihomikozes: normotroficheskie, hipertrofiska un atrofija.

 • Normotroficheskie onihomikoze - nagu uztur normālu biezumu un dabīgo spīdumu. Izmaiņas skar tikai krāsu plāksnes, kas maina krāsu izskatu svītras un plankumi sānu departamentu;
 • Hipertrofiska onihomikoze - ārstēšana ir sarežģīta, jo pieaug zemādas hiperkeratozes, kas noved pie deformācijas un daļēju iznīcināšanu naga, kā arī sāpes staigājot. Nagi kļūt blāvi, zaudē savu spožumu un sabiezēt;
 • Atrofiska veida onihomikozes - cietusī platība naga plāksnes kļūst brūngani pelēkā krāsā, un galu galā atrophies ar vienlaicīgu noraidīšanu gultas.

Simptomi onihomikozes

Simptomi onihomikozes atkarīgs no slimības veida un smaguma klīniskās gaitas. Taču mēs varam identificēt vairākus galvenos simptomus, kas ir kopīgi visiem slimību veidiem:

 • Baltā vai dzeltenīgi plankumi biezuma naga izskatu;
 • Iekaisums okolonogtevogo rullīti;
 • Deģeneratīvas izmaiņas nagu plati;
 • Naga atrofiju un tās atdalīšana no gultas.

Iepriekšēja Diagnoze ir dermatologs, pamatojoties uz vizuālo pārbaudi, lai noskaidrotu diagnozi tiek veikta, izmantojot mikroskopējot nokasījumus, dažos gadījumos var būt nepieciešams bakposev. Pēc diagnozi onihomikozi ārstēšanas jāsākas nekavējoties, jo infekcija attīstās diezgan strauji un var izplatīties inficēt pārējo nagiem.

Onihomikoze - slimību ārstēšana

Ārstēšana onihomikozes vairumā gadījumu sākas ar aktuāliem pretsēnīšu terapija - izmanto ziedes un krēmi, kas satur pretsēnīšu (antibiotikas, kas var ietekmēt sēnīšu infekcija). Ja naga plātne ir miris jomas, tie jāizņem. Noņemšana naga plāksnes tiek veikta vai nu ķirurģiski vai izmantojot speciālus keratolītiskiem līdzekļus, kas ir piemēroti, lai skartās virsmas, un ļaut viņiem mīkstināt praktiski nesāpīga atbrīvoties no naga.

Aktuālā terapija var būt pietiekami agrīnā posmā, citos gadījumos arī parādītas sistēmisku ārstēšanu. Īsi visbiežāk zāles, ko lieto šim nolūkam:

 • Griseofulvīns - ir pirmais pretsēnīšu sistēmiskā darbība, kas tika izmantots, lai ārstētu onihomikozes. Tas ir efektīvs apmēram 40% gadījumu, bet liela blakusparādību skaits un liela daļa atkārtošanās ievērojami ierobežot tās izmantošanu;
 • Ketokonazolu - ņem vienu reizi dienā ēšanas laikā. Ārstēšanas kurss ilgst 8-12 mēnešus. Sagatavošana dziedē 50% onihomikoze gadījumu. Iepriekšēja noņemšana skarto ierakstu ķirurģiskā metode uzlabo efektivitāti ketokonazola;
 • Itrakonazols - viens no visefektīvākajiem narkotikām. Ārstēšanas kurss ilgst 7-10 dienas. Pozitīva dinamika vērojama 80-85% pacientu. Atšķirībā no citiem fondiem, itrakonazols ir pietiekami efektīva, pat nenoņemot bojāto naga plāksni;
 • Terbinafīns - ik dienas 2-3 mēnešus. Pilna efekts būtu ne uzreiz, bet pēc 48-50 nedēļas pēc kursa pabeigšanas. Terbinafīns var sasniegt panākumus pat spītīgs gadījumos tas var atgūt 80-90% pacientu.

Visi iepriekš minētie narkotiku nopietnas blakusparādības, tāpēc izvēle narkotiku veic tikai ārsts, pamatojoties uz datiem par mikrobioloģiskajiem pētījumiem, un ņemot vērā konkrētās kontrindikācijas. Ja kāds no neiecietības pazīmes, kas saņem zāles jāpārtrauc un izvēlēties citu narkotiku.

Tautas ārstēšana onihomikozes

Paša sākuma: ja jūs izmantojat tikai valsts līdzekļus, lai panāktu izārstēt onihomikozes ir ļoti grūti. Tradicionālās metodes vislabāk izmantot kā papildu līdzekli sistēmisku terapiju, kā arī par recidīvu profilaksei pēc pabeigšanas primārās ārstēšanas. Lai to panāktu, mēs piedāvājam dažus vienkāršus receptes.

 1. Viena metode sastāv ārstēšanā bojājumus no naga 5% joda šķīdumu, 2 reizes dienā. Tas var būt jūtama dedzināšana. Ja tas ir vājš, labi - līdzeklis, kas ražo vēlamo efektu. Ja sāpes ir intensīva, joda terapija ir jāpārtrauc;
 2. Kad onihomikoze atzīmēja pozitīvo ietekmi, propolisa. Tas atvieglo izpildi inficēto nagu un veicina strauju izaugsmi veselos audus. Propoliss ir piemērota uz bojātās veidā, kā 20% tinktūra vai ekstraktu;
 3. Labi pazīstams līdzeklis cīņā pret sēnītes uz nagiem ir sautējoša komprese tējas sēne. Šim nolūkam ņem kādu gatavu tējas sēne un nagu primatyvayut pārsējs, iepriekš rūpīgi nomazgā savas kājas un nedaudz tvaiku. Šāda komprese tiek uzlikts uz visu nakti. No rīta, jums ir nepieciešams, lai novērstu sautējoša komprese, nomazgājiet nagus ar siltu ūdeni un noņemt atmirušās jomas, un pēc tam, lai ārstētu nagu un apkārtējo ādu ar spirta šķīdumu joda vai jebkurš cits antiseptiķis. Kambučas Ārstēšana jāturpina vairākas nedēļas.
Яндекс.Метрика