Osgood-Schlatter slimība

Savā kodols, Osgood-Schlatter slimība ir nekroze skrimšļa un kaulu augšējo daļu - osteohondropātija pauguram - stilba kaula.

Osgood-Schlatter slimība: simptomi, cēloņi, diagnoze

 Tās kodols, Osgood-Schlatter slimība ir neiroze skrimšļu un kaulu un augšējo daļu no stilba kaula
 Vairumā gadījumu, Osgood-Schlatter slimība attīstās ļoti lēni un skar tikai kādu vienu apakšstilbu. Pacienti sūdzas par simptomiem Osgood-Schlatter slimība, piemēram, pietūkums un jutīgums vietā stiprinājuma četrgalvu cīpsla uz ceļa skriemelis augšpusē no stilba sliktāk pastaigas, tupus un presēšanas. Slimība ir hroniska ar periodiem saasināšanos.

Osgood-Schlatter slimība visbiežāk diagnosticē pusaudžiem 9-18 gadiem, īpaši vīriešiem. Iemesls tās rašanās tiek uzskatīta kaitējumu, ko izraisa pārmērīga iedarbība uz patellar cīpsla vietā tās stiprinājuma pie lielā lielakaula paugura, un var būt vai nu viena tiešā ietekme, un regulāra microtrauma.

Risks ir iesaistīti traumatiskiem sporta zēni - futbols, hokejs uc Šāda situācija bieži notiek, kā rezultātā saīsināt no patellar cīpslas, bet saskaņā ar globālo statistiku, tikai pieci procenti no visiem pacientiem ar Osgood-Schlatter slimība nav iesaistīts sporta.

Augsti rādītāji temps pusaudžu regulāras muskuļu kravu tiek pārraidīti pa cīpslas uz lielā lielakaula tuberkulam, izraisa tās atdalīšana, kā arī iekaisumu un deģenerāciju cīpslas.

Kad X-ray art piezīme pasliktināšanās (sadrumstalotība) Šīs sadaļas stilba. Diagnostikas nolūkiem Osgood-Schlatter slimība izmanto arī ultraskaņa, radioizotopu skenēšana, vietējie densitometrija un laboratoriskie izmeklējumi, un dažās situācijās - dators vai magnētiskās rezonanses tomogrāfija.

Ārstēšana Osgood-Schlatter slimība

Ārstēšana Osgood-Schlatter slimība, pirmkārt, ir, lai mazinātu sāpes, izmantojot mūsdienu pretsāpju. Pacientiem jānodrošina miera ekstremitātes, izvairīties no nevajadzīgiem fiziskās aktivitātes, kas prasa ceļa līkumu. Parasti simptomi Osgood-Schlatter slimība ir dažas nedēļas vēlāk.

 Saskaņā ar globālo statistiku, tikai 5% no visiem pacientiem ar Osgood-Schlatter slimība nav iesaistīts sporta
 Ārstējot Osgood-Schlatter slimība, ko raksturo efektivitātes elektroforēzes ar kalciju un prokaīnu, lidokaīnu, kokarboksilazu, aminofilīns un ozokeritovyh, parafīna un dubļu vannas, masāžas terapija, fizisko sagatavotību un spa ārstēšanu.

Dažos gadījumos, lai ārstētu Osgood-Schlatter slimība var pieprasīt piemērot nodoto vai steroīdu ieviešanu tieši jomā iekaisumu. Ķirurģiska ārstēšana slimības ir noņemt bez kaulu fragmentu; Tas var būt nepieciešams, lai caurumu tajā, lai paātrinātu dzīšanu vai transplantācijas. Rehabilitācijas periods pēc operācijas var svārstīties no dažiem mēnešiem līdz vienam gadam.

Sekas Osgood-Schlatter slimība

Pretēji plaši izplatītam uzskatam nav Osgood-Schlatter slimība iet prom. Viņas ārstēšana ir ilgstošs process (vairāki gadi), bet ar savlaicīgu ārstēšanu un neatlaidību labvēlīgu iznākumu pacientiem. Lielākā daļa pacientu atgūties no Osgood-Schlatter slimība pēc pabeigšanas izaugsmes procesā. Dažos gadījumos, atveseļošanās var palikt nelīdzenumiem ceļiem jomā. Tas ir arī viens no sekām Osgood-Schlatter slimība var būt izpausmes meteosensitivity.

Яндекс.Метрика