Osteohondropātija

Īss apraksts slimības

 Osteohondropātija mugurkaula
 Osteohondropātija - slimība, bērniem un pusaudžiem, kurā kaulu attīstās deģeneratīvas-distrofiski procesu.

Kad osteohondropātija visvairāk skartā papēdis, augšstilba, apophysis skriemeļu struktūrām, pauguram uz stilba.

Cēloņi

Pašlaik, cēloņi slimības nav pētīta, līdz gada beigām, taču konstatēti vairāki būtiski faktori:

  • iedzimtu vai ģimenes vēsture;
  • hormonālie faktori - slimība attīstās pacientiem ar patoloģisku funkciju endokrīno dziedzeru;
  • vielmaiņas būtiskajām vielām. Osteohondropātija bieži traucē gremošanu kalcija, vitamīnu;
  • traumatiski faktori. Osteohondropātija notiek pēc pārmērīgas izmantošanas, tajā skaitā uzlabojot kontrakcijas muskuļu, bieži traumas. Sākotnēji šie kravu veidi rada pakāpenisku saspiešanu un pēc sašaurināšanās mazo kuģu spongiozā kauliem, jo ​​īpaši tādās jomās kā lielāko spiedienu.

Simptomi osteohondropātija

Osteohondropātija papēža kaulu (Haglund slimību Shintsa) izstrādā visbiežāk meitenes 12-16l raksturo pakāpeniski palielinot vai stipras sāpes calcaneal pauguram, kas notiek pēc pasākuma. Stiprinājuma Ahileja cīpslas vietā, papēdis kalna atzīmēti pietūkums. Pacienti sāk staigāt, atspiedies uz zeķes un sportā, lekt kļūst fiziski neiespējama.

Osteohondropātija mugurkaula (Scheuermann slimība Mau) izstrādā visbiežāk jauni vīrieši 11-18l. Pirmais posms ir raksturīga palielināta krūšu kifoze (mugurkaula deformācija augšpusē viņa departaments), otrais - muguras sāpes (īpaši laikā ilgstošas ​​staigāšanas, sēdus), nogurums un vājums muguras muskuļus, pieauga krūšu kifoze. Trešajā posmā osteohondropātija pilnīga saplūšana mugurkaula izaugumiem notiek ar skriemeļiem. Laika gaitā, tas attīstās muguras sāpes ar pieaugošo sāpēm.

Osteohondropātija augšstilba (slimība Legg-Calve-Perthes slimība) attīstās vairumā gadījumu zēni 4-12l. Sākumā slimība nav sūdzību, kad sāpes gūžā, paplašinot uz ceļa. Ir sāpes pēc treniņa un ar atpūtu, lai bērni ne vienmēr sūdzas par tiem. Pakāpeniski, ierobežota kustība gūžas locītavas, muskuļu atrofija, un augšstilba ar iekaisis rokas plānāks.

Osteohondropātija tibial pauguram (Schlatter slimība) notiek zēniem 12-16l, jo īpaši tiem, kas iesaistīti balets, sporta dejas, sporta. Pacients sūdzas par sāpēm pie ceļa skriemelis, pietūkums. Kad spriegums augšstilba četrgalvu augšstilba muskulī, bet tupus, kāpjot pa kāpnēm sāpju pieaugumu.

Diagnoze slimības

Lai noteiktu osteohondropātija calcaneus pamatojoties uz klīniskajiem datiem un ar rentgena pārbaudi (atzīmēta sadrumstalotību, blīvēšanas apophysis, "raupjuma" uz kalna ar calcaneus) rezultātiem. Arī veica deferenciāldiagnozi osteohondropātija ar papēžu piešiem (vecākiem pacientiem), ahillobursitom.

Diagnostikai osteohondropātija mugurkaulu notiek, pamatojoties uz pārbaudi (pastiprināta krūšu kifoze) un rentgena pārbaudi (attēlos var redzēt, ka forma skriemeļu izmaiņām - tie kļūst ķīļveida).

 Osteohondropātija tibial pauguram kopums klīnisko un rentgenoloģiska izmeklēšana pēc noteikta
 Osteohondropātija augšstilbs, kas noteikts ar rentgenstaru attēlus. Tas noteica piecus posmus maiņu ciskas kaula galviņas.

Osteohondropātija tibial pauguram kopums klīnisko un rentgenoloģiska izmeklēšana pēc noteikta.

Ārstēšana osteohondropātija

Terapija osteohondropātija calcaneus ir iecelšana nesteroīdajiem pretiekaisuma līdzekļiem (ja bugged smagas sāpes), fizikālā terapija, lai mazinātu fiziskas slodzes. Lai noņemtu slodzi uz papēža kaula, izmantojot īpašas zolītes zolītes.

Osteohondropātija mugurkaula ārstēti ar masāžu, peldēšana, zemūdens stiepšana, fizikālā terapija. Dažos gadījumos, kad spēcīgs pārkāpums poza noteikts operācijas.

Ārstēšana osteohondropātija augšstilbs var būt noteicošā un konservatīva. Dažādas osteoplastic operācijas tiek piešķirti atkarībā no slimības stadijas. Konservatīvā ārstēšana osteohondropātija atbilst gultas režīms (pacients nevar sēdēt), kas veic pēdu masāža, fizioterapija. Prakse skeleta paplašināt abu augšstilbu.

Ārstēšanai tibial pauguram osteohondropātija noteiktajā fizioterapiju, siltumu. Ja sāpes ir smaga, uzlikt ģipša pārsējs. Dažreiz ķerties pie ķirurģija - pauguram fragments noņemts. Spiediens uz augšstilba četrgalvu augšstilba muskulī izslēgti.

Slimību profilakse

Lai novērstu osteohondropātija calcaneus ieteicams valkāt vaļēju kurpes.

Profilakse osteohondropātija mugurkauls ir fizikālās terapijas sesijas, lai radītu muskuļu korseti. Pastiprināta vingrinājums ir ierobežots. Valkājot korseti ar šo slimību efektīvi.

Labs profilakses osteohondropātija augšstilbi kalpo masāžas, peldēšana.

Lai apmācības laikā novērstu lielā lielakaula pauguram osteohondropātija sportistus iesakām iešūta formas putu 2-4cm bieza spilveniem.

Яндекс.Метрика