Osteohondroze

Vispārīgs raksturojums slimības

 Osteohondroze

Osteohondroze - slimība, ko izraisa iznīcināšanu kaulu un skrimšļu audu kakla, krūšu un jostas mugurkaula.

Pirmajā vietā ar slimības progresēšanu mutates centrālo daļu mugurkaula disku - tā saukto kodols pulposus. Sakarā ar šo skriemeļa daļa zaudē amortizācijas īpašības, un šķiedrainu gredzenu ap perifērijā diska veidojas no retināšanas vai plaisāšanu.

Turpmāka virzība no osteohondrozes noved pie komplikācijām slimības - izspiedušās disku vai plīsums šķiedrainā gredzena starpskriemeļu trūces un kā viņas izmeklēšana. Mugurkaula skartajā teritorijā, ko rada sāpes un kustību traucējumiem no galvas ar osteohondrozes un mugurkaula kakla daļā, kā arī ierobežoto mobilitāti iestādi, osteohondrozes krūšu un jostas mugurkaula nestabilitāti.

75% gadījumu tas ir iemesls osteohondroze muguras sāpes. Ar vecumu, risks deģenerāciju audu mugurkaula būtiski palielināsies, tāpēc vidēji simptomi osteohondrozes notiek katru otro iedzīvotājs planētas vairāk nekā 30 gadus vecs.

Cēloņi osteohondrozes

Pastiprinoši faktori attīstībā osteohondrozes uzskatīts muguras traumas vai sistemātiska slodzi uz muguras smags fizisks darbs vai profesionālās nodarbinātības apstākļos vibrācijas laikā. Ja jums ir tikt galā ar daudz iekraušanas un izkraušanas operācijas, nopirkt kravas lifts savam auto.

Agrīnie simptomi deģeneratīvas disku slimības mugurkaula, ko izraisa sliktu fizisko attīstību, plakano pēdu vai liekais svars. Ir arī ģenētiska nosliece uz vaļēju struktūru starpskriemeļu disku struktūru un anomālijas mugurkaula. Nelabvēlīga ziņā veselību mugurkaula ir arī intensīvu apmācību sporta zālē ar pārkāpjot slodzes uz muguras, mazkustīgs dzīvesveids un nepilnvērtīgs uzturs.

Simptomi osteohondrozes

Slimība izpaužas ar vairākiem kopīgiem simptomi. Osteoartrīts mugurkaula raksturo: nagging muguras sāpes, nejutīgums skartajā daļu mugurkaula, samazinot klāstu kustībā, palielināta sāpes paceļot svaru, pēkšņu kustību, spriedzi klepojot vai šķaudot laikā.

Hroniskas sāpes ir viens no simptomiem osteohondrozes, izraisa nogurumu. Kad saspiežot nervu saknes mugurkaula diska sāpes var būt intensīvāka un valkā asu, "sweep" raksturs. Tās lokalizācija šajā gadījumā ne tikai uz muguras, un ir cilvēks jomā ekstremitāšu.

Posmi osteohondrozes

No simptomi osteohondrozes atkarīgā no slimības stadijas. Pirmajā posmā osteohondrozes sāpes diez jutās ja tikai neliels diskomforts un slikta stabilitāte mugurkaula traumas. No šķiedraina gredzena iznīcināšana, samazinot lielumu mugurkaulnieku nišu un sāpes dažādu intensitāti - ir simptoms osteohondrozes otrā posma.

Trešais posms slimības raksturo ievērojama deformācijas kaulu un mugurkaula audiem līdz izskatu starpskriemeļu trūce. Simptoms osteohondrozes smagāko ceturtais posms ir masveida kaulu izaugumiem, ierobežota mobilitāte, stipras sāpes, kā arī pilnīgu vai daļēju paralīze locekļos izraisa saspiešanu nervu saknes.

Simptomi deģeneratīvas disku slimības mugurkaula kakla daļā

 Osteohondroze mugurkaula kakla daļā

Osteohondroze mugurkaula kakla daļā bieži noved pie traucētas asinsrites dēļ saspiešanas artērijās. Tas noved pie intensīvas galvassāpes, reibonis un ģībonis. Kad osteohondroze mugurkaula kakla daļā dažkārt vērojama mugurkaula artērijas sindromu. To raksturo sajūtu troksni manā galvā, mirgo "mušas" vai krāsainu plankumu viņa acu priekšā. Ja ir iespējama arī perifēro sāpes roku vai plaukstu osteohondroze mugurkaula kakla daļā.

Simptomi deģeneratīvas disku slimības mugurkaula krūšu

Osteohondroze mugurkaula krūšu var pasliktināt laikā dažādas sirds patoloģiju. Slimība izraisa progresēšanu starpribu neiralģija (starpribu nervu kompresijas). Kad osteohondroze mugurkaula krūšu daļas ir sāpes krūtīs un sajūta "apdraudēta" centrā krūtīs.

Simptomi deģeneratīvas disku slimības mugurkaula jostas

Osteohondroze mugurkaula jostas daļā noved pie attīstības no šādām slimībām: išiass, lumbago un tā saukto jostas radikulītu.

Išiass ir viens no komplikāciju deģeneratīvas disku slimības ar mugurkaula jostas, ko raksturo bojājumiem sēžas nerva, sāpes sēžas reģionā, hipotensija (zems tonis) no teļa un sēžamvietas muskuļiem.

Kad lumbago simptoms deģeneratīvas disku slimības ar mugurkaula jostas darbojas kā asas sāpes muguras lejasdaļā, ko izraisa pārvietošanu skriemeļiem, vai mugurkaula disku prolapss.

Jostas išiass, cita komplikācija deģeneratīvas disku slimības ar mugurkaula jostas daļas, izprovocēja trūces zemākās diskus mugurkaula. To pavada sāpes sēžamvietas izstaroto aizmugurē augšstilbu, paceles Fossa, apakšstilba un pēdas.

Diagnoze osteohondrozes

Provizorisko diagnozi "osteohondroze" nosaka neirologs pēc sākotnējās pārbaudes, jo pacienta sūdzībām par muguras sāpēm un kustību traucējumiem. Posms no osteohondrozes ir norādīts, atkarībā no tā, cik no mugurkaula, poza stāvokli pacienta deformācijas un summu bojāto disku.

Visi iepriekš minētie simptomi osteohondrozes diagnosticēto ar sajūta aizmugurē pacientam. Arī Ārsts vērš uzmanību uz stāvokli muskuļu tonuss. Tā kā vairumā gadījumu slimība ir pievienota hipertonisku muskuļus.

Ar testu locīšana mugurkaula nosaka amplitūdu kustības pacients. Izmantojot rentgenstarojumu, CT un MRI diagnoze tiek noteikta un noteikt turpmāko taktiku ārstēšanu mugurkaula osteohondrozes.

Ārstēšana osteohondrozes

 Ārstēšana osteohondrozes, izmantojot masāžas

Ārstējot deģeneratīvas disku slimības mugurkaula piemēroti konservatīvas un ķirurģiskās metodes. Abu mērķis - novērst sāpes un novērstu tālāku progresēšanu muguras deformācijas.

Šī ķirurģiskā ārstēšana deģeneratīvas disku slimības mugurkaula tiek izmantota tikai tad, ja konservatīva terapija slimības ir neefektīva.

Aktīvā fāze piemērošanas konservatīvām metodēm ilgst vidēji 2 mēnešus. Sākumā tas ir iespējams iegūt īstermiņa sāpes, ko izraisa reakcija uz medikamentiem, fizioterapiju (fiziskā terapija) un fizioterapiju. Konservatīvā ārstēšanā osteoartrīta mugurkaula izmanto arī masāžas, Chiropractic, ekstraktu un refleksoloģija. No ārstēšanā deģeneratīvas disku slimības mugurkaula efektivitāte ir atkarīga no sistēmas procedūrām un neatlaidību pacienta, īstenojot kompleksu LFK.

Ķirurģiska ārstēšana deģeneratīvas disku slimības mugurkaula notiek ar herniated disku, kura senatne pārsniedz 6 mēnešus. Indikācijas ķirurģija ir arī samazināt plaisu starp skriemeļiem 1/3 savu sākotnējo izmēru un kompresiju muguras smadzenēm.

Vadošā metode ķirurģiskas ārstēšanas deģeneratīvas disku slimības mugurkaula - discectomy, ti, bojāto disku. Minimāli invazīvas operācijas var veikt, izmantojot endoskopisko instrumentu pa microdiscectomy, B-Twin sistēmu, kā arī punkcija lāzera iztvaikošana kodola deformēta disku.

Pēc ķirurģiska ārstēšana deģeneratīvas disku slimības mugurkaula rehabilitācijas periodā 6 mēnešu laikā ir sagaidāms. Laikā pacients tiek minēta spa attieksmi pret kursa fizioterapijas, manuālās terapijas, akupunktūras, uc

Яндекс.Метрика