Osteoma

Osteoma - labdabīgs kaulu audzējs norobežota, nāk no kauliem un sastāv no kaulu, ilgi un lēni aug un ir ar skatu uz puslodē. Agrāk jēdziena osteoma, neatkarīgi no izcelsmes ietver visu kaulu veidošanos (traumatiska, blastomatous, iekaisuma un neiropātiskas), bet tagad ar visām problēmām diferenciāciju audzēja no hiperplastisku izglītību medicīnā virs izplešanās vairāk uz jēdzienu osteoma nav.

 Osteoma kas atrodas virs virsmas pieres kaulu
 Audzējs veidojas uz kauliem skeleta, un bieži notiek augšstilbā, atslēgu, laika un frontālās kaulu, kā arī ar dobumu orbītā un sejas kaulu. Osteoma no pieres kaulu un spārnkauls bieži iegūti no embrija skrimšļa atlūzām.

Ost, kas atrodas virs virsmas kaulu sauc exostosis, un ievietojas poraina vielas - enostosis.

Parasti ir viena audzēja (vientuļnieki), bet ir arī vairākas exostosis, kas ir sistēmiskas slimības pieder ecchondroma. Ļoti retos gadījumos, kas nāk no atrastajām osteoblastoma osteoblastiem, kas stāv uz robežas starp labdabīgu audzēju un sarkomas (ļaundabīgi audzēji).

Iemesli osteoma

Dažos gadījumos, jo īpaši, ja vairākas exostosis, osteoma parādās kā rezultātā ģenētiskā nosliece, jo ar varbūtību 50% no slimības tiek pārraidīts ar tiešajiem pēcnācējiem. Arī cēloņi osteoma ir:

Iedzimta exostosis;

  • Traumas;
  • Sifiliss;
  • Podagra;
  • Reimatisms.

Klasifikācija osteoma

Osteo kaulu atdala ar struktūru, izveidojot no šādiem veidiem secībā:

Ciets, kas sastāv no blīva kompakta vielu atgādina ziloņkaula. Šis materiāls nesatur kaulu smadzenes un gandrīz pilnībā ietver Haversian kanālus;

Porains, kas sastāv no poraina porains vielas;

Serdes, kas sastāv no liela plašas serdes dobumā.

Par ģenēzes osteoma arī dalīties epifizeālās un kaulu plēves exostoses.

Struktūra osteoma

Osteoma kaulu satur kaulu plati ar kaulu asinsķermenīšiem guļ vidū. Šīs plāksnes ir izvietotas ap Haversian kanāliem un serdes telpā. Atkarībā no iepriekš minētajiem audzēju veidiem svārstīties kanālu gaversovyh skaitu un daudzumu kaulu smadzeņu telpu. Kaulaudos, frontālās kaulu osteoma bieži sastāv no skrimšļa salām iestrādāta subkortikālo slāņa vai sūkļveida vielas.

Simptomi osteoma

 Osteoma diagnosticēta, pamatojoties uz klīnisko un radiogrāfijas pētījumiem
 Bieži osteoma attīstās simptomi un sāpes var rasties tikai tad, ja audzējs ir šķērslis aprites kaula vai spiežot uz nervu. Ja atrašanās vieta audzēja uz augšējās plāksnes galvaskausa kaulu var izraisīt galvassāpes, krampjus un problēmas ar atmiņu. Ja osteoma atrodas deguna blakusdobumu, ir redzes zudums, un lokalizāciju audzēja ar no spārnkauls galvaskausa reģionā ir pārkāpums hormonālo fonu.

Ārstēšana osteoma

Sākotnēji, pamatojoties uz klīnisko un radioloģisko secinājumiem, diagnosticētas osteoma rezultātu, tad ārstēšana ir parakstītas.

Osteoma ārstēšana ir pabeigta rezekcijas audzēja. Ķirurģija ir indicēts orgānu disfunkciju, stipras sāpes, augšanas aizturi un kaulu maina formu, kura rezultātā ierobežotām pārvietošanās spējām, un samazinātas ekstremitātēm statisko. Operācijas laikā, ķirurgs noņem audzējs, kam seko rezekcijas plāksnes, lai būtu veseli kauli. Ja slimība netiek pievienoti simptomi un pietūkums maza izmēra, tas tiek uzskatīts par lietderīgu veikt pēcpārbaudi.

Яндекс.Метрика