Osteomielīts

Īss apraksts slimības

 Osteomielīts kauli

Šī slimība ir pazīstama kā osteomielīts cilvēcei vairāk nekā 3000 gadus. Par to, ka bija zināms, Hipokrata, kurš pirmais sniedza detalizētu aprakstu par slimību un padomu par viņas attieksmi. Šodien osteomielīts ir daudz retāk, jo visuresamību antibiotikas, bet vēl simtiem pētniecības laboratorijas cīnās ar meklējumiem efektīvas zāles pret šo slimību. Šāda uzmanība speciālistu sakarā ar to, ka osteomielīts bērniem un pieaugušajiem, kas tieši ietekmē kaulu audu un kaulu smadzenes, kas ir ļoti, ļoti bīstami, īpaši agrīnā vecumā.

Pamata baktērijas - Staphylococcus un dažas citas baktērijas, īpaši sēnīšu vai riketsija. Bērniem visbiežāk hematogenous osteomielītu, kas izriet no infekciju izplatības caur asinsvadiem. Pieaugušie hematogenous forma ir reti diagnosticēta. Papildus baktērijām, osteomielītu, attieksmi, kas ir svarīgs mērķis mūsdienu medicīnā, var attīstīties pēc inficēšanās mīksto audu piegulošos kaulu, lūzumu un sāpīga, ja infekcija iekļūst organismā caur plīsuma.

Akūtas Osteomielīts - simptomi un klīniskā aina

Šī infekcijas forma ietekmē gan pieaugušajiem, gan bērniem. Pēdējā gadījumā, osteomielīts var izraisīt traumas vai uzreiz iekļūtu nesaauguši nabassaites pēc dzimšanas. Ņemiet vērā, ka sākumā osteomielītu kauliem kļūst hroniska. Tas veicina strauju atveseļošanos bērna un nosaka, ka bez nopietnām sekām.

Galvenās iezīmes akūtā formā ietver: sāpes bojājuma, ko pasliktināja kustības ekstremitāšu, ķermeņa temperatūras paaugstināšanās līdz 40 grādiem, apsārtums un pietūkums vietā infekcijas. Analizējot asins paraugu no pacientiem atklāj skaita palielināšanos leikocītu un ESR. Lai precīzi noteikt akūto osteomielīta, simptomi, kas sakrīt ar vairākiem citiem infekciju, pacients tiek piešķirts rentgena un analīzē baktēriju floras. Retos gadījumos, kaulu punkcija. Ārstēšana akūtas noteikti nozīmē antibiotiku lietošanu.

Hronisks osteomielīts bērniem un pieaugušajiem

Tā attīstās no akūtā formā, kad terapeitiskie pasākumi tika veikti pārāk vēlu. Turklāt, hronisks osteomielīts var būt rezultāts nepareizas izmantošanas nozīmēto antibiotiku vai dažiem kaulu slimības. Kā likums, hronisks posms notiek pēc 10-12 nedēļas pēc sākuma akūtā formā, attiecīgi, ir nepieciešams veikt visus pasākumus, lai savlaicīgi diagnosticētu slimības un konsultējieties ar ārstu pie pirmajiem aizdomīgu simptomu, un nevis tad, kad sakarā ar infekcijas pacients vairs nespēj staigāt .

Tāpat kā daudzām citām slimībām, hroniska osteomielīts raksturo mainīgu atpūtas laiku un progresēšanu. Katrai personai būs atšķirīgs ilgums, kas, šķiet, ir skaidrojams ar indivīdu un pakāpes elastīgumu darbības infekcijas. Tomēr, pacientiem, kas cieš no hroniskas formas osteomielīta, ir viena kopīga iezīme - veidošanos fistula. Dziedēt tas nav iespējams, tāpēc jābūt uzmanīgiem un nevilcinieties, lai iet pie ārsta ar katru aizdomīgu simptomu.

Hematogenous osteomielīts kaulu

Tādā veidā infekcijas izplatās visā organismā kopā ar asins plūsmu no esošā fokusa infekcijas. Par precīzu diagnostiku, ārsti izmanto rentgena pārbaudi. Attiecībā uz bērniem, ir iespējams noturēt ne agrāk kā otrajā vai trešajā dzīves nedēļā. Ja bērns parādījās hematogenous osteomielītu, simptomi gandrīz uzreiz formā pietūkums skartajā zonā, un attīstību saistīto osteoporozi. Protams, jo ātrāk terapeits, lai identificētu cēloņus šo parādību, jo labāk, jo tas ir ļoti svarīgi, lai novērstu infekcijas izplatīšanos mīksto audu.

Osteomielīts - ārstēšana tradicionālām metodēm un receptēm tradicionālajā medicīnā

Neatkarīgi no veida, attieksme pret osteomielīts - darbietilpīgs un laika pagarināts procesā. Mūsdienās, lai atbrīvotos no infekcijas, ārsti izmanto dažādus paņēmienus, tostarp operācijas, kad tiek veikta izņemšana no skarto kaulu. Bet tas ir ekstrēms pasākums. Raksturīgi, kaulu nevar saglabāt, jo mūsdienu ārstēšanas metodēm. Vienu sauc mehāniska osteoperforation. Tās būtība slēpjas faktā, ka akūtas vai hroniskas osteomielīts ir bloķēts, ieviešot īpašus produktus kaulu. Tie, šķiet, ir uzcelts ap infekcijas vietu barjera un neļaujiet tas izplatījās uz kaimiņu ķermeņa zonām.

 Ārstēšana osteomielīta kaula

Jāatzīmē, ka, ja persona diagnosticēta ar osteomielītu, kaulu, ārstēšana ir vērsta ne tikai novērst infekciju, bet arī uz normalizēšanai funkcionēšanas visu dzīvībai svarīgos orgānos. Piemēram, osteomielīts bieži ietekmē nieres, aknas, vairogdziedzera un imūnsistēmu, lai ārstnieciskās darbības ietver virkni analīžu un regulāru uzraudzību stāvokli organismā. Lai mazinātu risku, ka operācijas un ļauj antibiotikas, bet ņemiet vērā, ka tie var iecelt tikai kvalificēts ārsts pēc visaptverošu pārbaudi pacientam.

Kopā ar tradicionālajām metodēm, ir pieļaujams izmantot tautas attieksmi pret osteomielītu. Šeit ir visefektīvākais receptes zināms cilvēcei simtiem gadu:

  • Kalnu arnika ziedi aizpildīt glāzi 40% alkohola vai regulāru degvīna. Ļaujiet maisījumam sēdēt uz 10 dienām, tad izkāš un dzer 30 minūtes pirms ēšanas 30-40 pilieni;
  • Sarīvējiet sīpolu uz smalka rīve un sajauc to ar rīvētu ziepēm. No iegūtās masas veikt komprese, ko piemēro skartajā zonā vairākas reizes dienā 20-30 minūtes;
  • pārklājums iekaisis plankumi vārītu auzu salmus un cieši nostipriniet ar pārsēju vai marles pārsēju. Sāpes izzūd pēc pāris minūtēm pēc pieteikšanās komprese.

Protams, cilvēku attieksme pret osteomielīts nevar aizstāt darbību antibiotikām un citām modernām zālēm, bet tas būs lielisks papildinājums tradicionālajām metodēm, un atbrīvoties no nepatīkamiem simptomiem daudz ātrāk. Tomēr, pirms izmantojot jebkuru tautas receptes iesakām konsultēties ar savu ārstu.

Яндекс.Метрика