Osteomielīts žokļa

Īss apraksts slimības

 Simptomi žokļa osteomielīta

Osteomielīts žokļa ir viena no bīstamākajām slimībām kaulaudiem. Tas ietekmē visus elementus kaulu, pievienojot attīstību iekaisuma un infekcijas procesus, ir daudzas nopietnas komplikācijas. Pietiek pateikt, ka žokļa osteomielīts bieži noved pie vispārinājums - parādība, kurā cieš ne tikai noteiktu reģionu kaulu smadzenēs, bet arī visu skeleta sistēmu kopumā.

Bojājumi kaulu zināms, ārstiem uz ilgu laiku. Pirmais pieminēt osteomielītu par konstatēto rakstos Avicenna, Galēnam Hipokrata un Paracelzs žokļa, bet iemesliem un metodēm iekaisumu ārstēšanai tika atrastas tikai 19. gadsimta beigās. Tas bija tad, ka pētnieki secināja, ka apakšžokļa osteomielīts izraisījis Staphylococcus aureus. Šodien, starp infekciozās vielas pievieno negatīvās baktērijas, Pseudomonas aeruginosa, Klebsiella un E. coli. Bez tam, diagnoze osteomielīts žokļa, ārstēšana ietver pretvīrusu terapijas, jo vairāk nekā 50% no ziņots iekaisuma gadījumos attīstās uz fona vīrusu infekcijām.

Attiecībā uz ceļiem baktērijas un vīrusi organismā, tad viņi mēdz sūcas caur sliktu zobu, vai ar asinīm, kā rezultātā traumas žokļa aparāta.

Veidi osteomielītu žokļa

Odontogenic slimības formu ir sekas novārtā atstāto kariesa. Tieši tāpēc ir tik svarīgi, lai savlaicīgi pildījumu kanālu. No dobuma infekcija iekļūst celulozes, un pēc tam uz kaulaudu tieši caur saknes zobu. Arī mikroorganismi var izplatīties caur limfātiskās un asinsvadiem. 70% gadījumu pacientam attīstās odontogenic osteomielītu par apakšžokli. No bojājumu pārējā veido augšžokļa.

Hematogenous osteomielīts žokļa notiek nododot infekcijas no primāro iekaisuma uzsvaru uz veselīgu audu reģioniem. No infekcijas avoti ir: tonsilīts un citas hroniskas slimības, akūtas infekcijas, iekaisuma procesi.

Akūta osteomielīts žokļa - sekas organisma reakcija uz infekciju kontroli. Pacients jūt galvassāpes, vājums, nogurums, apetītes trūkums, miega problēmas. Arī cilvēki ir paaugstināta ķermeņa temperatūra uz leju līdz 38 grādiem. Ja diagnoze akūtu osteomielītu no žokļa, terapija jāsāk, cik drīz vien iespējams, jo pacients nevar ēst normāli, jo pastāvīgas sāpes un diskomfortu, kad košļājamā. Turklāt, izstrādājot infekcijas cilvēkiem ir marķēta apsārtums mutes gļotādu, limfmezglu palielināšanās un spēcīga zobu mobilitāte blakus iekaisuma fokusu. Dažos gadījumos, akūts osteomielīts par apakšžokli noved pie sakāves liesā un aknās.

Subakūtai osteomielīts žokļa attīstās, ja trūkst adekvātu ārstēšanu akūtā formā. Pacientam parādās fistulas un sequesters - atmirušās. Vienlaikus tipiskās iekaisuma simptomi var neass dēļ aizplūšanu šķidruma un strutas, bet tas nenozīmē neko, jo iekaisums kaulu turpinās, un katru dienu tā kļūst arvien vairāk un vairāk bīstami.

Hronisks osteomielīts žokļa - tiek pagarināts, un kaut kad pacientam ir visas ārējās pazīmes pilnīgu atveseļošanos. Protams, tas ir tikai izskats, jo iekaisuma process turpina attīstīties un agrāk vai vēlāk noved pie jaunu progresēšanas, fistulas veidošanos, noraidīšanu mirušo audu un veidošanos krampjiem.

Simptomi žokļa osteomielīta

Apkopojot visu iepriekš minēto, mēs varam identificēt vairākas galvenās pazīmes:

  • saindēšanās pazīmes (galvassāpes, slikta miega, nogurums, drudzis);
  • sāpes jomā inficēto zoba, kam ir tendence kļūt nopietnākas, veicot palpāciju vai materializēt;
  • zoba mobilitātes jomā infekcijas;
  • pietūkums gļotādu;
  • palielināti limfmezgli.

Osteomielīts žokļa - apstrāde slimības

Pirmkārt un galvenokārt, dzīšanas process ietver likvidējot inficēto zobu. Ņemiet vērā, ka osteomielīts par apakšžokli tikai attiecas uz tiem gadījumiem, kad zobu raušana ir absolūti nepieciešams, citādi procesu iekaisuma izplatību līdz veseliem audiem un pārtraukt tas būs daudz grūtāk. Arī pacienti saņēma agri periosteotomiya - procedūru, kurā iegriež periosta uz vienmērīgu noņemšanas šķidrumu (šķidruma, kas tiek ražots attīstību infekcijas un audu bojāeju laikā). Pacienti redzams antibiotikas, antiseptiķi kaulu dobuma skalošanu un simptomātisku terapiju. Smagos gadījumos, ārsti nolemj ķirurģiskās izņemšanas sequesters.

Яндекс.Метрика