Pagrieziena punkts sēžas

Anatomiski sēžas novieto uz muguras un apakšējā daļā acetabulum, un korpuss ir izgatavots no zariem. Atkritumi no viņas ķermeņa filiāles sabiezē - ischial pauguram un apakšējo daļu sekotāju ar zemāku filiāles kaunuma kaula. Spēcīga muskuļu kontrakcijas dēļ nesaskaņotas saraustītas kustības, kā arī kritums sēžamvietas var izraisīt lūzums ischial kaulu.

Sēžas lūzumu ārstēšana un diagnostika

 Lūzumi Sēdes kauliem attīstās kā rezultātā rudenī uz sēžamvietas vai iegurņa kompresiju
 Falling par ischial pauguram ir visbiežāk veidi lūzumu sēžas kā lūzumi sēžamvietas, vienpusēju vai abpusēju vertikālu lūzuma iegurni. Kā rezultātā spēcīgas muskuļu kontrakcijas bieži lūzumi ischial kaulu lūzumu veidā kuponus gūžas pauguram.

Lūzumi sēžas ir diezgan smagas traumas muskuļu un skeleta sistēmas cilvēka, un to biežums ir apmēram 10% no visām traumām ievainojumiem.

Ja ir izolēts lūzums ischial kaulu, prognoze ir labvēlīga par šādu kaitējumu, un komplikāciju risks ir minimāls. Šie lūzumi rodas galvenokārt sakarā ar tiešu kaitējumu.

Slēgtie lūzumi sēžas var būt gan vienu un vairāku. Ja vienā lūzumu, visbiežāk ievainojumus priekšējā pusapļa veidā tauriņš veidojas sēžas.

To bieži sēž kaulus lūzumi attīstīt dēļ krist uz sēžamvietas vai sasmalcinātiem iegurni. Pacienti sūdzas par sāpēm rudenī, kas tiek papildināts, pārvietojot apakšējo ekstremitāšu, jo īpaši, ja lieces kāju.

Par atbilstošu diagnozi lūzumu ischial kauls ir svarīgi savākt visu informāciju pareizo vēsturi traumas, jo īpaši, ja krīt stāju. Arī pārbaudīt pacienta vajadzībām. Pacienti ne vienmēr prātā kā rezultātā sāpīga šoks, un simptomi, piemēram, zilums lūzuma vietā, bieži rodas dažas stundas pēc traumas. Objektīvu diagnozi saplīstot ischial kaula metode ir rentgenogrāfija.

Ārstēšana lūzumu no ischial kaula obligāti ietver pretsāpju līdzekļus. Visērtāk pacientam ir guļus stāvoklis tādā pozā "varde": kājas saliektas pie gūžas un ceļa locītavas, gurni ir pagriezts uz āru, ceļgaliem šķīries, un kājas ir slēgti. Lai nodrošinātu to var izmantot kā specializētās ortopēdiskās gultas, un parasto gultu, kas aprīkotas ar speciālām veltņiem. Šādi veltņi pievienot pacientus gūžas un ceļa locītavas.

Galvenā nozīme tiek piešķirta ārstēšanai gultas režīms, kura ilgums nav mazāks par 4 nedēļām. Šī funkcionālā atgūšana ietekmēto ekstremitāti ir iespējama pēc 7 nedēļām. Papildus ieteicams, rehabilitācijai formā fizikālās terapijas un fizikālo terapiju.

Sekas lūzums sēžas

 In sēžas lūzumu reģionā var novērot kaitējumu asinsvadus, muskuļu, nervu un cīpslām
 Ar vairākiem lūzumiem sēž kaulus, var attīstīties dažādas komplikācijas, kā arī bojājumus iekšējo orgānu pacientu - urīnpūšļa un urīnizvadkanāla, zarnas, iekšējiem dzimumorgāniem. Bieži vien, tur var būt spēcīgākais traumatiska asiņošana. Šie lūzumi notiek auto negadījumi, sabrukuma ēku, zemestrīces.

Par lūzums ischial kaulu sekas var būt traumatiska infekciju un pat sepse, aizkavēta kaulu saplūšana un saplūšana ar nepareizu vai ārpus Savienības.

Arī šajā jomā lūzumu var novērot bojājumus asinsvadu, muskuļu, nervu un cīpslas, attīstība parestēzijām dēļ traumatisku kompresijas, osteomielītu un osteoartrīta.

In smagākos gadījumos var attīstīties ekstremitāšu saīsinot, atrofija un izšķērdēt sēžas muskuļu kontraktūra gūžas locītavām.

Яндекс.Метрика