Paragripas

Kas ir paragripas un kāpēc tas notiek?

 Bērnu rūpējas paragripas

Paragripas - infekcijas slimība, kas skar gļotādu augšējo elpceļu infekcijām, kopā ar mērenu reibuma organismā un var izraisīt epidēmijas. Infekcijas izraisītāja ir paragripas vīrusu un infekcijas avots - slims cilvēks.

Paragripas Inficētie cilvēki ir briesmas citiem inkubācijas periodā un akūtās fāzes slimības. Vīruss tiek pārraidīts ar gaisa pilienu, tāpēc paragripas bērniem sāk attīstīties kā tieša kontakta ar slimu personu, un ieelpojot gaisu, kas satur patogēnus. Paragripas skar galvenokārt bērnus, kas jaunāki par 7 gadiem, un izraisīt slimību uzliesmojumiem, kas aptver lielāko daļu bērnu kolektīvā.

Inficēšanās mehānisms

Ar siekalu pilieniem vai putekļu daļiņas paragripas vīruss sasniedz gļotādu augšējo elpošanas traktu. Tur tas nogulsnējas augšējos epitēlija deguna blakusdobumu un rīkles un iekļūst tieši šūnās. Paragripas vīruss ir spēja pilnībā iznīcināt epitalialnye šūnas ar iekaisuma procesu turpmākai attīstībai un izpausme vispārējās toksiskās simptomus (nogurums, galvassāpes, drudzis, apetītes zudums).

Kā progresēšanu paragripas imūnsistēmas turpina vājināt. Tas noved pie aktivizēšanu savu izskatu un patogēnās mikrofloras sekundāro infekciju. Paragripas ārstē pareizi, imūnsistēma attīstās, tomēr tas ir īslaicīgs. Antivielas ātri zaudē savas aizsardzības īpašības, lai bērns var saņemt slimības paragripas divas vai vairākas reizes gadā. Tomēr, pat neliela imunitāte kavē smagas slimības formas, kas ir īpaši svarīgi attiecībā uz bērniem, kuru organisms nespēj nodrošināt pienācīgu pretestību dažādām slimībām.

Simptomi paragripas

Inkubācijas periods slimības ilgst apmēram nedēļu. Pēc tam, pacientam novēro simptomus akūtas paragripas:

  • drudzis (pīķi pie 2-3 dienu laikā no slimības);
  • aizlikts deguns;
  • savārgums, nespēks;
  • galvassāpes;
  • samazināta apetīte;
  • nogurums.

Vispārējais stāvoklis pacientam ir apmierinoša. Ja simptomi intoksikācijas parasti ir paragripas ir vieglas, lai nāk uz priekšu epitēlija bojājumiem augšējo elpceļu infekcijām, kas kalpo par pamatu pareizu diagnozi. Attiecīgās pacientiem: sauss, hakeru klepus, aizlikts deguns, rīkles sāpīgums, aizsmakums. Turklāt, paragripas bērniem izraisa pietūkumu mandeles un apsārtumu no rīkles.

Tur ir vieglas, vidēji smagas un smagas paragripas. Pēdējais ir ļoti reti, bet tas noved pie daudzām komplikācijām: pneimonija, tonsilīts, sinusīts, sāpes krūtīs, CNS, stenoze sindroms Krupa. Bērns kļūst nemierīgs, viņš novēroja cianotisko rokai un pauda tahikardiju. Heavy paragripas, kas sākās ārstēšana pārāk vēlu, var doties uz visbīstamāko fāzi - asfiksijas, kurā bāla āda, ķermeņa temperatūra ir ievērojami samazināts, un pastāv nopietnas problēmas ar elpošanu. Šajā laikā steidzams reanimācijas, vai pacients var nomirt.

Paragripas bērniem līdz 1 gada vecumam, ir oligosymptomatic raksturs. Tajā pašā laikā līdz 6 mēnešiem, bērnam ir iedzimtas imunitātes, kas saņemta no mātes, tā ir reti slims un bez komplikācijām. Pēc sešiem mēnešiem, mazulis kļūst jūtīga pret paragripas un tās komplikācijām, tostarp krustiem sindromu.

Ārstēšana paragripas

 Tabletes racionālas ārstēšanas paragripas bērniem

Ārstējot paragripas ir nepieciešama, lai nodrošinātu, gultas režīms, atpūsties, dzert daudz šķidruma un pastāvīgas uzraudzības viņu veselību. Ārstēšanai paragripas izmanto pretvīrusu (tsikloferon, arbidol, viferon). Lai samazinātu ieteikto pretdrudža zāles temperatūru. Pretmikrobu līdzekļi ir jāizmanto, veidojot savienojumu sekundāro infekciju. Pacientiem ar smagām komplikācijām, piemēram, sindromu krustiem, jāhospitalizē, kur viņi saņems specializētu medicīnisko aprūpi.

Atcerieties arī, ka pašārstēšanos ļoti bīstami. Paragripas bērniem var radīt nopietnas sekas, tāpēc jums ir jāpierāda, bērna ārstu, kurš būs izvēlēties visvairāk drošus produktus un novērot izmaiņas bērnam.

Profilakse paragripas

Nav specifiskas preventīvie pasākumi paragripas tur. Vecākiem ir nepieciešams izolēt slims bērns no veseliem bērniem, vēdināt telpas regulāri mitro tīrīšanu. Kad nodarbojas ar pacientu paragripas vēlams lietot marles saiti, un mēbeļu un citu sadzīves priekšmetu savā istabā, lai rīkotos, izmantojot dezinfekcijas līdzekļus.

Яндекс.Метрика