Simptomi un pazīmes paranoja
 Hroniska doma traucējums, kas parādās smadzeņu bojājumu un dažādu psihisko slimību, ko raksturo rašanos loģiski būvēti sistēmas uzvedību, kas balstās uz murgiem no vajāšanas, nepamatota greizsirdība un aizdomas, ko sauc paranoja.

Termins tika izdomāts 1863. gadā Karls Ludvigs Kahlbaum, līdz šim punktam paranoja tika uzskatīts neatkarīgs psihiski traucējumi.

Šī sistēma uzvedība parasti ir nemainīgs, to varētu uzskatīt par pilnīgi pietiekams, ja sākotnēji patoloģiskas idejas pamatā bija realitāti, un patiesībā bija pareizi.

Vieglākais veids slimības sauc paranojas sindroms. Pacients ir primārais sistemātiska vajāšana, nepamatota greizsirdība, un trakojošs iedomu slimnieks. Papildus šīm izpausmēm paranojas sindroms, dažos gadījumos kopā ar erotiska sutyazhnym, augstas dzimšanas vai monothematic maldiem par reformism.

Paranoja saturu laikā patoloģiskas situācijas bieži balstās vai ietver daudzas no elementiem realitātes, kas ir diezgan ticama jo prāts pacienta sajauc ar viņa neveselīgu iztēli.

Ārstēšana paranoja vairumā gadījumu neiespējami, jo pacienti pilnībā atsakās izmantot ekspertu palīdzību, uzskatot sevi pilnīgi normāli, un viņu idejas atbilst realitātei.

Iemesli paranoja

Viennozīmīgi teikt, ka provocē parādīšanās paranoja nav iespējams, bet ir vairākas hipotēzes. Pēc daudzu psihiatri, valsts var izraisīt nelabvēlīgu apstākļu dzīvē, kā arī nepareizā cilvēka reakciju uz notiekošo izmaiņām savā dzīvē.

Zigmunds Freids uzskatīja, ka patiesais iemesls paranoja ir kavēšanās vai fiksācijas notiek noteiktā posmā seksuālās attīstības bērna vecumā no 4 līdz 11 gadus vecs, kad zēni spēlē ar zēniem un meitenēm ar meitenēm. Ja tas notiek fiksācijas laikā, tas noteikti izraisīs attīstību vīriešu agresijas vai alkoholismu nākotnē, un kas radīs attīstību paranoja.

Citi psihologi uzskata, ka izraisa paranoja, kas atrodas smadzeņu garozā pacienta ierobežoto uzmanību statiskās uzbudinājums. Sakarā ar to, tas var kavēt normālu mobilitāti no garozas procesus, kas rada fantāzijas un maz ticams, paziņojumiem, kas tiek glabāti prātā pacienta ilgāku laika periodu.

Vēl viens iespējamais cēlonis paranoja ir pārkāpums vielmaiņas procesiem smadzenēs, kas saistīts ar proteīnu.

No tā, pieņēmumi izvirzītie amerikāņu zinātnieki, paranoja var būt iemesls pārmērīgu devu caffeinated dzērienu. Šīs attiecības ir skaidrojams ar spēju kofeīna stimulēt hronisku bezmiegu, sirds un asinsvadu sistēmas slimības un dažādu veidu psihozes, kas zināmos apstākļos var attīstīties paranoja.

Tas reģistrēts daudzus gadījumus, kad sindroms attīstās vecākiem deģeneratīvām procesiem smadzenēs, ka starp tiem ir:

  • Alcheimera slimība;
  • Aterosklerotiskās asinsvadu bojājumi smadzenēs;
  • Parkinsona slimība;
  • Hantingtona slimība.

Ar iespējamo cēloni attīstību paranoisks sindroma ietvert arī noteikta veida narkotiku, alkohola, narkotiku un amfetamīnu.

Pazīmes paranoja

Klasiskās pazīmes paranoja ir šādi simptomi:

  • Neveselīgs aizdomas;
  • Tendence redzēt pacientam izlases notikumiem, un ienaidniekus teoriju sazvērestības pret viņa personas;
  • No bērnības paranoiķis izceļas starp vienaudžiem augstu pašcieņu, self-absorbcijas, un tieksme uz patiesību, lai sniegtu savas fantāzijas par reālu notikumu.

Vairumā gadījumu simptomi paranoja ir pēkšņs konflikts ar citiem, pamatojoties uz atzinumu, pacienta, kas ieskauj viņu apskauž vai vēlas mazināt viņa cieņu. Laika gaitā tā kļūst arvien paranoiķis agresīvs, jūtīgs, atriebīgs, aizdomīgs un neuzticīgs, viņš nebija spējīgs pieņemt objektīvu kritiku, piedot un aizmirst grudges. Kādu laiku var apturēt slimības progresēšanu šajā attīstības stadijā, tomēr jebkurš traumatisks notikums dzīvē pacienta pastiprina simptomus paranoja.

Paranoja: Ārstēšana

Vairumā gadījumu, progresēšanu paranoja vera palīdz tuviniekus no pacienta viņa murgiem, jo ​​pēc pirmā acu uzmetiena tie ir diezgan loģiska. Tā ir atlikta vizīti pie psihiatra un paranoisks slimības diagnoze, kā rezultātā ārstēšanai paranoja atlikts uz nenoteiktu laiku un aizkavēta.

 Kas ir sarežģītība ārstēšanā paranoja
 Vēl viens šķērslis šīs slimības ārstēšanā ir pilnīgi traucēta pacienta ķerties pie ekspertu palīdzību, jo pēc viņa domām, viņš ir pilnīgi vesels, un viņa idejas nav "murgi" daba.

Gadījumos, kad pacients joprojām izdodas pārliecināt meklēt palīdzību slimnīcā tas ir noteiktā antipsihotiskie līdzekļi, kas ir galvenokārt antibredovy efektu, daudz mazāk piemērot dažādas psihoterapijas virzieni kā daļa no kompleksa darbību.

Ārstēšana paranoja vienmēr ir grūti, jo laika gaitā, pacients sāk izplatīties aizdomas un ārstu un psihoterapijas paranojas uztver kā veids, kā kontrolēt savu prātu.

Paranoja sauc hroniska slimība, domas, kas notiek uz fona garīgās attīstības traucējumiem, deģeneratīvām vai smadzeņu traumas. Raksturīgās pazīmes slimības ir vajāšana, aizdomas, nepamatota greizsirdība un aizvainojums par pacientu, kā arī viņa nespēja pieņemt kritiku un piedot grēkus.

Яндекс.Метрика