Tukšs Sella sindroms - klīniskā aina un prognozes
 Izglītības formā padziļinājuma veidojas ķermeņa spārnkauls no cilvēka galvaskausa, ko sauc par turku seglu. Stāvoklis, kurā invagination dobumā starp mīkstu un arahnoidālā smadzenes intrasellyarnuyu jomā un spiestu hipofīzes mazspēju, ko rada diafragmas no spārnkauls, ko sauc par tukšu Sella sindromu (PTS).

Tas sakāvi var būt primārais, ja izraisa fizioloģisku procesu, vai sekundārā, kad konstatēta pēc apstarošanas chiasmosellar zonā vai operācijas. In sekundārās tukšā Sella sindroms smadzeņu apertūras padziļinājuma nevar tikt sadalīti.

Pirmo reizi, termins PTSS tika ierosināts patologs Bušu 1951.gadā, kad viņš pētīja sekciju par mirušo 788 cilvēkiem, un konstatēja, ka slimība, kas izraisīja nāvi, ne vienmēr bijusi saistīta ar patoloģijas hipofīzē.

Patologs atklāja gandrīz pilnīgu trūkumu diafragmas Sella 40 gadījumos, nevis klāt apakšā veidošanās hipofīzes izplatās pēc izskata atgādina kārtiņu audu. Tad Bušs ir ierosinājusi klasifikāciju formām sindroma, atkarībā no struktūras un apjoma diafragmas, kas atrodas starp serde un smadzenītēs intrasellyarnyh cisternām, kas tikai 1995. gadā grozīja TF Savostianov veidam.

Galvenokārt sindroms parādās tukša Sella sindroms diagnosticēta multiparous sievietēm vecumā virs 40 gadiem (80%), gandrīz 75% pacientu ir aptaukošanās.

Cēloņi slimības var rīkoties kulminācija, hiper un hipotireoze, grūtniecība un amenoreja-galaktoreja sindromu.

Tukšu Sella sindroma simptomi

Vairumā gadījumu ir bez simptomiem stāvoklis, 70% pacientu ir stipras galvassāpes, kas ir iemesls, kāpēc pastāv vajadzība rentgenoloģisko galvaskausu caur kuru konstatēts tukšs Sella sindroms smadzeņu.

Iespējams izpausme sindromu ir samazinājies redzes asuma, bitemporal hemianopsijas un sašaurināšanās perifēro jomās. Medicīnas literatūra ir ierasta apraksts tūska redzes nerva pie TCP.

Jo arvien vairāk pacientu jaunās tukšu Sella sindroms ir atrodama kopā ar hipersekrēcija par tropisko hormoniem un hipofīzes adenoma.

Reibumā ar pulsācija cerebrospinālā šķidruma retos gadījumos pastāv plaisa bottom Sella, sekas, kas ir reta komplikācija - rinoreja, ir nepieciešama tūlītēja operācija. Ņemot vērā tukšā Sella sindroms rodas saikne starp sphenoid deguna blakusdobumu un suprasellar subarachnoid telpu, kas ievērojami palielina risku meningītu.

Tukšu Sella sindroma simptomi var padarīt endokrīnās sistēmas traucējumi, kas ir izpausmes izmaiņas Tropic hipofīzes funkciju.

Saskaņā ar iepriekš veiktajiem pētījumiem, kurus izmanto radioimmunoassay un stimulācija izlasē, tika konstatēts augsts procents pacientiem ar subklīnisku formām no sekrēcijas hormonu pārkāpumiem.

Tātad 8 no 13 pacientiem reaģēja ar augšanas hormona sekrēcijas stimulēšanai insulīna izraisītu hipoglikēmiju tika samazināts, un jo 2 no 16 pacientiem bija nepietiekama izmaiņu adrenokortikotropā hormona, kas ir stimulators virsnieru garozas.

Arī simptomi tukšā Sella sindroms palielina peptīdu hormonu prolaktīna, motivācijas, emocionālās un personības traucējumi, veģetatīvo traucējumi, kopā ar drebuļiem, galvassāpēm, bez skaidras lokalizācija, straujš asinsspiediena un temperatūras, cardialgia, ģībonis, sāpes locekļos un vēdera, elpas trūkums un rašanās Pacients bailes.

Tas ir iespējams attīstība liquorrhea, atmiņas traucējumi, traucējumi izkārnījumos, apgrūtināta elpošana, sāpes krūtīs, nogurums un samazinājās sniegumu.

Diagnoze tukša Sella sindromu

Ir svarīgi, lai diagnozi un paveiktā ārstēšanas stratēģijām tukšs Sella spēlē oftalmologam. Identificēt draudus pilnīgu zudumu pacientam steidzami nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās.

Tikpat svarīgas laboratoriskie izmeklējumi, ko nosaka līmenim hipofīzes hormonu plazmā. Tas ir arī nepieciešams, lai slimības diagnozi un ietekme aptauja radiogrāfijas rentgenu, kas paredz Sella MRI jomā un CT skenēšanas no galvas.

Profilakse un ārstēšana tukšā Sella sindromu

Pasākumi, kuru mērķis ir novērst slimības ietver:

  • Izvairīšanās no traumatisku situāciju trombozes, audzēji hipofīzes un smadzenēm;
  • Ārstēšana pilnībā iekaisuma, ieskaitot dzemdē, slimībām.

Pēc parasti nav norādīts atklāšana pacienta primāro sindroms PTSS ārstēšanu, galvenais uzdevums ir pārliecināt pacienta ārstam, ka slimība ir pilnīgi droši. Dažos gadījumos, hormonu aizvietošanas terapija ir nepieciešama, bet pie vidusskolas tukšā Sella sindromu, tas ir nepieciešams katrā atsevišķā gadījumā.

 Sindroms tukšs Sella sindroms - cēloņi un Diagnosis
 Operācijas primārajiem sindroms PTS parādīti tikai divos gadījumos, proti:

  • Panīkums diafragma Sella optikas krustcelēs, kas ir iemesls, kāpēc pastāv pārkāpums laukiem un saspiešanas nervu;
  • Beigās cerebrospinālajā šķidrumā no deguna caur tārps-bottom Sella;

In sekundārā sindroms tukšs Sella neiroķirurgs, atkarībā no pierādījumiem, var noteikt ārstēšanu hipofīzes audzēju.

Empty Sella sindroms ir stāvoklis, kad hipofīzes saspiež un ir Invaginācija dobums starp mīkstu un arahnoidālā smadzenes intrasellyarnuyu jomā. Saskaņā ar statistikas datiem, slimība attīstās fona aptaukošanās, menopauzes, grūtniecības, hiper un hipotireoze. Ārstēšana primāro un sekundāro sindroms neiroķirurgs piešķirts individuāli, atkarībā no pierādījumiem.

Яндекс.Метрика